Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Młodzieńcze złuszczenie główki kości udowej
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Jupi napisa/a:
Czytam, czytam i zaczynam być niepewny tego że ja muszę mieć endoprotezy, żeby mieć endo to trzeba mieć nieźle zharatane biodra a ja tak jeszcze nie mam.

Mylisz się kolego – to, czy nadajesz się do endorotezy, czy może do kapoplastyki może ocenić tylko lekarz ortopeda i to dobry fachowiec. Ja chodziłam bardzo długo na swoim chorym biodrze a od dawna nie nadawało się już ono do kapoplastki. Lekarze dziwili się, że tak dobrze funkcjonuję przy moich zmianach. Są przypadki występowania silnego bólu pomimo tego, że biodro nie jest jeszcze tak mocno zniszczone.
Musisz koniecznie skonsultować się z jakimś dobrym fachowcem i zapłać za konsultacje nawet prywatnie a najwyżej po postawionej diagnozie poszukasz szpitala, który Ci to zrobi w ramach NFZ.
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

zozo jak długo chodzisz na chorym biodrze? :-)
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Jupi - nie można się sugerować tym jak ktoś długo chodzi na chorym biodrze!
Każdy przypadek jest inny - znam osobą, którą nic nie bolało a jak już to rzadko, a jednak jej biodro było tak zniszczone że nadawało się do endoprotezy...To była młoda osoba.
Mnie zaś bolało długo ( 1,5 roku ) to ciągle dniem i nocą i to wściekle że pojęcia nie masz a jednak moje biodro nadało się do Ganza...
Tam samo proces postępu choroby jest różny u różnych osób. W niektórych przez rok niedużo się pogarsza zaś inne osoby mają intotne pogorszernia widoczne na rtg z miesiąca na miesiąc...
Skoro uważasz , że Twoje bodro nie jest z złym stanie to tym bardzej nie zwlekaj z wizytą u lekarza - może akurat będziesz mógł mieć kapoplastykę!
Dla swojego dobra nie sugeruj się jak jest u innych osób...Choroba ma wiele twarzy i postępuje indywidualnie, jest wypadkową wielu różnych czynników.
Tylko dobry specjalista trafnie oceni Twój stan, i powie ile masz czasu na wykonanie operacji. Ale pamiętaj - nie unikniesz zabiegu a im później tym gorzej!
Nie czekaj aż ból uniemożliwi Ci normalne życie - a z czasem boli wszystkich...to jest ból taki, że raczej nie dałbyś rady prowadzić długo samochodu, że już nie wspomnę o tym że koncentracja leży...
Jeśli chcesz szybko wrócić do zdrowia i do pracy to nie zwlekaj! Umawiaj się jak najszybciej na wizytę w Piekarach Śląskich i pisz jak Cię ocenił lekarz! ;-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

AgaW napisa/a:
znam osobą, którą nic nie bolało a jak już to rzadko, a jednak jej biodro było tak zniszczone że nadawało się do endoprotezy...

Jednak pamiętajmy, że od lipca br jest metoda BMHR, która jest metodą alternatywną. Może, ta młoda osóbka na dzień dzisiejszy, właśnie nadawała by się na tę metodę.
Gdy dowiedziałam się, że lekarz chce mi wstawić endo, której panewkę osadzi na cemencie (zbyt cienkie kości miednicy), to wpadłam w rozpacz, bo przecież nie będę czekała, aż medycyna zrobi kolejny krok i wymyślą coś dobrego dla mnie. I wówczas dowiedziałam się od Raddionsa, że takie coś bedzie wchodziło na nasz rynek i to w ramach NFZ Główki kości udowych mam bardzo zniszczone (Dusia twierdzi, że tak zniszczonych jeszcze nie widziała), a jednak się nadaję Jedyne co może mnie zdeklasyfikować, to gęstość kości
Jupi, dowiedz się, a nie gdybaj to w końcu Twoje zdrowie.

Ps. Katja, Fizkom to chyba miał rację z tym czepkiem :mrgreen:
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

W tym tygodniu zadzwonię do Piekar Śląskich i umówię się na wizytę, dystans nie jest dla mnie problemem, tylko dajcie mi dokładne namiary na lekarza i tel jeżeli możecie, tego najlepszego.

Najlepiej do prywatnego gabinetu, będzie szybciej... :-)

Jeszcze się boję, ale na konsultację pojadę :-)
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Jupi napisa/a:
Jeszcze się boję, ale na konsultację pojadę :-)

Będziesz miał czas na przyzwyczajenie się, bo jak wiemy są kolejki narzucone przez NFZ, dłuuugie kolejki Więc jutro dzwoń!!!
 
     
Magdzioshka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 36
Doczya: 08 Sie 2009
Posty: 66
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: Pon 28 Wrz, 2009   

pasiflora napisa/a:
bo jak wiemy są kolejki narzucone przez NFZ, dłuuugie kolejki


Dokładnie, w Piekarach Śląskich najbliższy termin wstawienia endo jest na 2014 :shock:
Jednak są wyjątki, w których nie czeka się na termin tylko od razu wyznaczają termin operacji. Ja czekałam 2 miesiące :) .

Jupi nie warto czekać, ja w czerwcu byłam na przyspieszonej kontroli w Piekarach i zdjęcie RTG nie wykazało martwicy, a 2 miesiące później już się wdała :roll:
_________________
"There is no greater sorrow than to recall happiness in times of misery."
 
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Pon 28 Wrz, 2009   

Magdzioshka napisa/a:
RTG nie wykazało martwicy, a 2 miesiące później już się wdała :roll:


To przerażające :shock: jakie są objawy martwicy stawu? :cry:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Magdzioshka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 36
Doczya: 08 Sie 2009
Posty: 66
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: Pon 28 Wrz, 2009   

Jupi napisa/a:

jakie są objawy martwicy stawu? :cry:


W pierwszym etapie objawy schorzenia nie są widoczne na przeglądowych zdjęciach radiologicznych i dlatego często w pierwsze fazie choroba nie jest rozpoznawalna :-/
Jednak do najczęstszych objawów należą ból spoczynkowy, ból w pachwinie lub charakterystyczny ból kręgosłupa, utykanie i usztywnienie się stawu co prowadzi do całkowitego ograniczenia ruchomości stawu biodrowego ;-) .

To i tak nie musi znaczyć, że wdała się martwica, bo ja miałam takie objawy od długiego czasy a jeszcze martwicy nie było :mrgreen:
_________________
"There is no greater sorrow than to recall happiness in times of misery."
 
 
     
jolza 
jolza
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Kapo
Doczya: 14 Lip 2009
Posty: 13
Skd: wybrzeże
Wysany: Pon 28 Wrz, 2009   

Co do badania gęstości kosci, to prof. Czubak twierdzi, że przed zabiegiem kapoplastyki (bo na taki ja sie kwalifikuję) jest ono zbędne. Pod wpływem zmian zwrodnieniowych następuje sklerotyzacja tkanki kostnej i staje się ona twarda jak kamień. I wygląda na to, że tak właśnie jest. Żeby być pewną, zrobiłam sobie (oczywiście odpłatnie) densytometrię szyjki kości udowej. Badanie wykazało 109% :shock: szczytowej masy kostnej. a najmłodsza już nie jestem. Wynik ten potwierdza więc słowa profesora.
 
     
paśka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 21 Lip 2010
Posty: 2
Skd: jaslo
Wysany: Sro 21 Lip, 2010   złuszczenie głowy kości udowej

Jestem nowa na forum,weszłam bo chce sie dowiedzieć czegos więcej o tej chorobie.Mam córke 12 letnią,która od dwóch lat zmaga się z tą chorobą.W lewym i prawym biodrze ma śruby ,które zespalają ze sobą kości.Jeśli ktoś wie coś więcej o tej chorobie -coś z własnego doświadczenia nie wiadomości z netu- bardzo prosze o informacje.

podobno jedna z przyczyn złuszczania się kości to za mała ilość mazi stawowej między kośćmi,nie ma dobrego poślizgu i kość się ściera.Córka je dużo galaretek bo w nich jest żelatyna a ona powoduje że to smarowanie jest lepsze.
_________________
paśka
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Sro 21 Lip, 2010, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
tacim 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 28 Lis 2011
Posty: 21
Skd: wrocek
Wysany: Sob 04 Lut, 2012   

28 listopada 2011r.
temat stary i zapomniany ale może ktoś był chory na to g.... ma doświadczenie i pomoże strudzonemu myślicielowi . Ile się leży po operacji, kiedy kule, jaki leki wsio co można się dowiedzieć. Przeczytałem już ten temat i wiele na kafeterii itd ale są mało konkretne ( takie odniosłem wrażenie)

13 grudnia 2011r.
Będę pisał moje doświadczenia może komuś się przyda. Generalnie od operacji 3 tygodnie dziecko musi leżeć żadnego chodzenia po 1) trzeba dbac o głowe kości po 2) głowa w kolejnej nodze może również paść trupem . Od razu po operacji załatwiać naukę indywidualną i rehabilitacje bo to troszkę trwa. Choć my mieliśmy dzięki uprzejmości wszystkich spotkanych na naszej drodze naukę w 3 dni , rehabilitację 10 dni. Co do leków podzielone są opinie - ja kupiłem Collaflex chyba bardziej dla spokoju ducha
Nauka i ćwiczenia idą naprzód nic jej nie boli jest git, ale co będzie dalej tylko Pan Bozia wie.

04 lutego 2012r.

Cóż dla potomnych prowadzę mój pamiętnik :) Od operacji minęło jakieś 12 tygodni. Kolejne RTG ukazało naszym oczom (mało wprawnym) że niby wsio jest dobrze hehe. Generalnie córa uzyskała zgodę na poruszanie po domu o kulach. Na zewnątrz wózek. I może już pływać i jeździć na rowerku rehabilitacyjnym ( właśnie go poszukuję na alegroszu) Aha ranę smarujemy maścią z masy perłowej NOSCAR czy coś takiego. Łyka Collaflex i Sanostol z wapniem.
23 luty 2012
4 miesiące Chodzimy na basen , jeździ na rowerku stacjonarnym.
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Czw 23 Lut, 2012, w caoci zmieniany 4 razy  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 04 Lut, 2012   

tacim, Jeżeli chcesz pisać swoją historię to zapraszam do odpowiedniego działu http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=38

W działach nie związanych z historią nie piszemy posta za postem o czym mówi regulamin.. Edytujemy poprzedni i dopisujemy kolejny tekst. Jako moderator pozwoliłam sobie połączyć Twoje wszystkie kolejne posty w całość.
 
     
tacim 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 28 Lis 2011
Posty: 21
Skd: wrocek
Wysany: Czw 23 Lut, 2012   

Przeniosłem , dzięki . http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=1359
 
     
kodi 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 26
Doczy: 24 Lip 2012
Posty: 1
Skd: wawa
Wysany: Wto 24 Lip, 2012   

ja miałem operacje 9 tygodi temu włozyli mi do lewego biodra 3 druty kirschnera w dodatku musiałem lezec na wyciagu bezposrednim. dzis miałem wizyte i wszystko rokuje bardzo dobrze . :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.