Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endo czy jeszcze można próbować w inny sposób? Jak sądzicie?
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 10 Mar, 2023   

Witam, ja tak z ciekawości bo jestem po dwóch artroskopiach lewego i prawego. Jedno 7 lat drugie 5 lat temu. Póki co całkiem ok. Tak z ciekawości być może na przyszłość. jaka jest cena takiego zabiegu obecnie ? Pytanie do autora :-)
 
     
Linksiq 


Status: Endo x 1
Doczy: 12 Kwi 2022
Posty: 33
Skd: pdk
Wysany: Pi 10 Mar, 2023   

30 000zł :cry:
W tej cenie nie ma: badań które trzeba zrobić przed, wizyt przed ( tylko wizyta 3 dni przed rozmowa z doktorem i anestezjologiem jest darmowa), dentysta jak ktoś ma ubytki itp, leków i zastrzyków po zabiegu, receptę trzeba samemu wykupić.
W tej cenie jest: Wizyta 3 dni przed, pobyt operacja opieka 1 dzien czy dwa ile kto potrzebuje, wizyty po zabiegu 1 lub 2, kule do domu na własność :->
 
     
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 11 Mar, 2023   

Tyle właśnie obstawiałęm. ;-)
 
     
LaXiKk 
:)


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 26
Doczy: 21 Lut 2023
Posty: 45
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 12 Mar, 2023   

Miałem operowane lewe biodro prywatnie w rehasporcie w Poznaniu w styczniu 2021 roku i zapłaciłem 12 700 zl. W cenie zabieg + pobyt w ośrodku i jedna wizyta kontrolna. Mowa oczywiście o artroskopii, odnośnie endoprotezy nie wiem bo nie miałem, a jeśli się zdecyduje to na NFZ :)
 
     
Linksiq 


Status: Endo x 1
Doczy: 12 Kwi 2022
Posty: 33
Skd: pdk
Wysany: Pon 13 Mar, 2023   

Ja robiłem prywatnie nie dlatego że mi kasa zbywała i jestem "Elonem Muskiem", tylko dlatego iż jest spora szansa na to że wkład który mam posłuży mi do końca życia. Jest ryzyko. To co NFZ zakłada jest już lepszej jakości niż kiedyś, ale nadal po 20-25 lat jest do wymiany. Druga sprawa że do dobrego specjalisty na NFZ są spore kolejki. Na podkarpaciu np do Rudnej Małej która ma bardzo dobre opinie i operacja z przedniego dostępu najbliższy termin to 2029r.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Pon 13 Mar, 2023   

Ścieralność endoprotez nie jest już problemem, proteza obluzowuje się w kości i z tym nie poradziła sobie medycyna/technologia. Ludzie mają rewizje z powodu obluzowań, wymiana elementu endoprotezy nie jest skomplikowana, gorzej z wymianą trzpienia w kości.
 
     
Grześ 


Status: Przed
Wiek: 50
Doczy: 11 Wrz 2022
Posty: 8
Skd: Koszalin
Wysany: Sro 22 Mar, 2023   

Witek jak można z Tobą się skontaktować
_________________
Kosa
 
     
Grześ 


Status: Przed
Wiek: 50
Doczy: 11 Wrz 2022
Posty: 8
Skd: Koszalin
Wysany: Sro 22 Mar, 2023   

Witam może ktoś stosował endoprotezę płynną, jakąś nowość czy ściema
_________________
Kosa
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Czw 23 Mar, 2023   

Grześ napisa/a:
Witek jak można z Tobą się skontaktować
odezwij się na priv :)
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Pi 24 Mar, 2023   

Witek83 napisa/a:
Ścieralność endoprotez nie jest już problemem, proteza obluzowuje się w kości i z tym nie poradziła sobie medycyna/technologia. Ludzie mają rewizje z powodu obluzowań, wymiana elementu endoprotezy nie jest skomplikowana, gorzej z wymianą trzpienia w kości.


Niestety ścieralność jest Problemem {powstające nieusuwane "opiłki"}i ma wpływ na żywotność protezy Podobnie jak jeszcze kilka innych powodów.
Imho nie należy się na tym koncentrować zbytnio. To okres kilkunastoletni lub dłuższy. W tym czasie mogą się z różnymi częściami ciała dziać różne rzeczy lub też nie :-)
Zakładam że nie "i do przodu" "jazda"
 
     
Linksiq 


Status: Endo x 1
Doczy: 12 Kwi 2022
Posty: 33
Skd: pdk
Wysany: Sro 24 Maj, 2023   

Witam wszystkich. Minęło 4 miesiące od zabiegu. Jak to ktoś mi kiedyś napisał " za 3 miesiące zapomnisz o forum " i tak tez się stało :D kule już zakurzone na poddaszu leżą ;-) Wszystko odbywa sie normalnie, nie czuję aby cokolwiek miał w sobie. Jednak nie jest to najlepsze bo wykonuję pracę ogrodowe i dzwigam czasem za dużo nieświadomie. Ostatnio niosłem kosiarkę ponad 20kg ok 30m pod górkę dość stromą i dopiero jak znosiłem przypomniałem sobie że mam endo, czy dzwigałem obrzeża pod kostkę, bo sam sobie układałem przed garażem. Wiem że nie powinienem, ale wiele takich prac robię sam. W polowie lipca planuję wyjście na Tarnice z Ustrzyk Górnych ok 17km w obie strony, niby byłem już kilka razy, ale z endo jeszcze nie i oczywiscie rowerem piekna trasa po beskidzie niskim 104km, ale dopiero lipiec jak bedzie 6 miesiecy po zabiegu. Ogólnie noga powróciła do do stanu długo przed zabiegiem, siadam juz normalnie po turecku czego wcześniej nie mogłem. Czasem na zmianę pogody czuję troche mięśnie np jak szło ochłodzenie 2 tyg temu to mięśnie poniżej rany ąz do kolana czułem troche, ale tak już chyba będzie.
 
     
LaXiKk 
:)


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 26
Doczy: 21 Lut 2023
Posty: 45
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 24 Maj, 2023   

Świetnie, też mnie czeka w przyszłości endoproteza więc bardzo dobrze wiedzieć że można robić takie rzeczy :)
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Czw 25 Maj, 2023   

LaXiKk napisa/a:
Świetnie, też mnie czeka w przyszłości endoproteza więc bardzo dobrze wiedzieć że można robić takie rzeczy :)


Żyć bez siadania "po turecku" można. myślę. A to że coś robić można [np. siąść po turecku]niekoniecznie jest powodem aby to robić.
Urwałbym sobie własnymi rękami głowę gdybym z takich powodów miał reoperację.
Mnie w zupełności satysfakcjonuje życie bez testowania moich protez na wytrzymałość. Normalne życie praktycznie bez dużych ograniczeń.
Oczywiście prezentuję tu swoją opinię.
Są jednoznaczne i wyrażne zalecenia medyczne, jak żyć z endoprotezą.
 
     
LaXiKk 
:)


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 26
Doczy: 21 Lut 2023
Posty: 45
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 26 Maj, 2023   

Dziś przeczytałem jak były piłkarz Damian Gorawski gra w piłkę nożną na poziomie amatorskim z endoproteza biodra :D natomiast zgadzam się z Tobą, choć sama możliwość wykonywania pewnych rzeczy daje już poczucie pewnej satysfakcji, i nie chodzi tu o siadanie po turecku ale o przenoszenie troszkę cięższych rzecz, jak kolega wyżej opisał :)
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Sob 27 Maj, 2023   

LaXiKk napisa/a:
Dziś przeczytałem jak były piłkarz Damian Gorawski gra w piłkę nożną na poziomie amatorskim z endoproteza biodra :D natomiast zgadzam się z Tobą, choć sama możliwość wykonywania pewnych rzeczy daje już poczucie pewnej satysfakcji, i nie chodzi tu o siadanie po turecku ale o przenoszenie troszkę cięższych rzecz, jak kolega wyżej opisał :)



Myślę że cytując powiedzenie: "Życie to sztuka wyborów" i my stajemy przed wyborem. Z wielu oczywiście względów wybierzemy różnie. Ale i konsekwencje też będą różne. Wszystko ma swoją cenę.
Kocham życie, szczęście i wiem że zdrowie jest w dużym stopniu warunkiem jak przeżyjemy życie.
Jeśli ktoś wybiera inaczej ,jego prawo, ale czy naprawdę warto.
Masz 25 lat. Endo nie jest protezą na całe życie. Jeśli się nic nie zmieni być może będziesz potrzebować więcej niż jedną protezę. Powinno się to brać pod uwagę w swoich planach. Od trybu życia zależy długość użytkowania protezy.
Endo pozwala żyć normalnie bez bólu. Czy to mało?
Ale nie jest i nigdy nie będzie naturalnym stawem. Nie jest smarowane, chłodzone, odżywiane, samoregenerowalne, rosnące razem z nami, trzymane torebką stawową i mięśniami jak kość ludzka. Nie jest naturalną częścią naszego organizmu. Może zostać z wielu powodów odrzucone.
Czy musisz lekceważyć wiedzę medyczną, nosić polbruk, siadać po turecku jechać długie trasy rowerem, zdobywać szczyty aby być szczęśliwym ?

A właśnie tego: szczęśliwego i długiego życia Tobie i Wszystkim życzę. Nikt nie musi być :Szerpą, majstrem na budowie czy kolarzem ,są i inne zajęcia oraz hobby. Ale każdy powinien dbać o siebie ,takiego jakim jest.
Bardzo dbać, jak o nic na świecie, i za każdą cenę ,bo żyjemy tylko raz .
Oczywiście jest to moja osobista opinia ,a nie materiał do polemiki.

PS. p Damian Gorawski jest profesjonalnym piłkarzem i gra w drużynie biorącej udział w rozgrywkach krajowych.
Szanuję jego wybór, ale ja mam swój. takie życie .
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.