Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Chyba czas się kroić.. ;)
rgorec 


Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczy: 07 Gru 2019
Posty: 10
Skd: Z tad
Wysany: Sro 01 Sty, 2020   

Wallace napisa/a:
Podejrzewam że próbowałeś już komórek macierzystych, jeśli nie możesz taki mało inwazyjny zabieg zrobić. Teraz to można na NFZ. Ja trzykrotnie już odkładałem termin protezoplastyki biodra, stosuję różna metody i czasami jest lepiej. Wiele komentarzy tutaj mówi o odkładaniu operacji jak najdłużej, ja tak robię choć czasami cierpię niesamowicie. Teraz jestem prawie 4 miesiące po podaniu PRP i czekam na działanie, na razie mizerne ale lekarz mówi że te komórki 6 miesięcy staw odbudowują :)

Trzymam kciuki. Jak najpóźniej, staraj się i Wałcz.
Ja już 8 tydzień po endo jestem. Ćwiczę po kilka godz dziennie ( sam i z rehabilitantem) a efektów nie ma. Powiedziałbym ze mój stan jest gorszy niż przed operacja.
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Czw 02 Sty, 2020   

A czy jesteś pewny, że to co robisz jest dobrze ukierunkowane? Ja też nie czułem poprawy, aż do zmiany fizjo
 
     
rgorec 


Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczy: 07 Gru 2019
Posty: 10
Skd: Z tad
Wysany: Nie 05 Sty, 2020   

mjuniorek napisa/a:
A czy jesteś pewny, że to co robisz jest dobrze ukierunkowane? Ja też nie czułem poprawy, aż do zmiany fizjo

Nie nie jestem do końca.
Moim głównym problemem jest ze nie zginam operowanej nogi do 90 stopni. Mam dalej ograniczenia. Chodzę o 2 kulach i tak naprawdę nie widzę progresu. Mija mi już 9 tydzień .Niestety jestem w Holandii i o ile sam zabieg był porządnie zrobiony to jeśli chodzi o rehabilitacje odnoszę wdrażanie ze nie wiedza jak mi pomoc. Szukałem sam jakiś ćwiczeń w necie i na forum ale z mizernymi efektami.
Zastanawiam się nad Polska ale narazie nie jestem w stanie dojechać.
 
     
Matador 


Status: Kapo x 1
Doczy: 27 Sty 2020
Posty: 2
Skd: Gdansk
Wysany: Pon 27 Sty, 2020   Re: Endoproteza/dr Skowronek/Jabłonna

faralt napisa/a:
Moi drodzy,
Na kwiecień 2020 jestem umówiony z dr Pawłem Skowronkiem na prywatny zabieg wszczepienia endoprotezy.
Oto co zaproponował:

1 - panewka typu preassembled z wtopioną ceramiką – Zimmer Biomet Maxera – , trzpień short Fitmore dla aktywnych pacjentów do 65- roku życia , głowa ceramiczna nawet do 48 mm , zakres ruchu do 165 stopni , technika MIS DAA.

2- panewka pinnacle tytanowa 100 – jhonson z możliwością dodatkowej stabilizacji śrubami tytanowymi - , trzpień Trilock – krótki dla młodych ludzi - 98% przeżywalności 30 letniej , głowa ceramiczna 36 mm Delta Biolox z cyrkonią wkład poly cross link 36 mm – wzmacniany , technika MIS DAA

Podobno jest to najlepsza opcja na ten czas i czegoś takiego nie dostanę jeśli chciałbym robić operację na NFZ.
Proszę Was o swoje opinie i jeśli ktoś współpracował już wcześniej z dr Skowronkiem to proszę napiszcie jakie były Wasze odczucia.
Dziękuję i życzę zdrówka.
Pozdrawiam
Rafał

Znam kogoś kto był operowany przez dra Skowronka-jest zadowolona, po dwóch tygodniach swobodnie chodziła. Ja też przygotowuję się do operacji u niego.
Mt
_________________
Mt
 
     
faralt 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 33
Doczy: 28 Lis 2015
Posty: 13
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 09 Maj, 2020   29lat / 2 Endo w 7 tygodni

Cześć wszystkim :) .
Nie było mnie tutaj długo, jakiś czas temu pisałem o moim problemie - jałowa martwica obydwu głów kości udowych - szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Już jestem po wszystkim.
19 marca 2020 - 1 Endo lewa
7 maja 2020 - 2 Endo prawa
Obydwie endoprotezy ceramika-ceramika, operowany przez dr Skowronka w Jabłonnej pod Warszawą, technika MISS DAA. Bardzo zadowolony, szybko wróciłem do formy z lewą nogą - poniżej załączę link.
Jedno pytanie. Mam różnicę kończyn 4mm. Niby mało ale czuje, że nie jestem równy. Doktor twierdzi, że przy wgajaniu się prawej protezy teraz trochę osiądzie i różnica będzie mniejsza. Poza tym wspomniał, że mam zrotowaną miednice. Ogólnie uspokaja i przekonuje, że będzie wszystko Ok. Chodzę z wkładką 5mm w lewym bucie + lewa kula troszkę wyższa. Tak przez 2 tyg.
Czy ktoś z Was miał taki przypadek, że zaraz po operacji, kończyny były trochę nierówne i poradziliście sobie z tym ? Korzystaliście z pomocy fizjo? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Link do filmu. (W filmie pokazałem swój przypadek, gdzie rzeczywiście szybko doszedłem do sprawności. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i możliwe są powikłania)

https://youtu.be/Vqc4fI9qUJw

Pozdrawiam ciepło i życzę dużo zdrowia
Rafał
 
     
ADRIAN36 


Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 26 Lut 2020
Posty: 22
Skd: zawiercie
Wysany: Pon 11 Maj, 2020   

fajny filmik :-D pozdrawiam Ja czekam na operację
_________________
ADRIAN36
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Sro 13 Maj, 2020   

No fajna reklama
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sob 16 Maj, 2020   

A czy możesz napisać jaki koszt w tej placòwce?
 
     
faralt 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 33
Doczy: 28 Lis 2015
Posty: 13
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 17 Maj, 2020   

Zależy jaką protezę wybierzesz ale cena między 24-32 tys.
Pozdrawiam
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 17 Maj, 2020   

Ja teraz, mam 41 lat i też jestem posiadaczem 2 endoprotezy które miałem robione w, 2013 i 2014 roku w, Lublinie metoda tradycyjna. Obecnie ponad dwa lata pracuje ciężko w, Niemcech przy kostce brukowej i regulalnie ćwiczę fitnes w, domu. Jak coś odezwij się to pogadamy na messenger. Widziałem twój filmik super szybki powrót no i przednie dojscie
 
     
Matador 


Status: Kapo x 1
Doczy: 27 Sty 2020
Posty: 2
Skd: Gdansk
Wysany: Sro 26 Sie, 2020   

Dzięki za filmik, bardzo fajny pomysł i bardzo potrzebny !
Ja już tez oczekuję na wymianę stawu.


Swoją drogą to znakomity materiał reklamowy! I te zdjęcia kliniki zrobione z drona ! Powinieneś dostać rabat :-D
_________________
Mt
 
     
anulaanuluj 
po artro, przed endo


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczya: 15 Lip 2020
Posty: 4
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 08 Wrz, 2020   Re: 29lat / 2 Endo w 7 tygodni

faralt napisa/a:
Cześć wszystkim :) .
Nie było mnie tutaj długo, jakiś czas temu pisałem o moim problemie - jałowa martwica obydwu głów kości udowych - szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Już jestem po wszystkim.
19 marca 2020 - 1 Endo lewa
7 maja 2020 - 2 Endo prawa
Obydwie endoprotezy ceramika-ceramika, operowany przez dr Skowronka w Jabłonnej pod Warszawą, technika MISS DAA. Bardzo zadowolony, szybko wróciłem do formy z lewą nogą - poniżej załączę link.
Jedno pytanie. Mam różnicę kończyn 4mm. Niby mało ale czuje, że nie jestem równy. Doktor twierdzi, że przy wgajaniu się prawej protezy teraz trochę osiądzie i różnica będzie mniejsza. Poza tym wspomniał, że mam zrotowaną miednice. Ogólnie uspokaja i przekonuje, że będzie wszystko Ok. Chodzę z wkładką 5mm w lewym bucie + lewa kula troszkę wyższa. Tak przez 2 tyg.
Czy ktoś z Was miał taki przypadek, że zaraz po operacji, kończyny były trochę nierówne i poradziliście sobie z tym ? Korzystaliście z pomocy fizjo? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Link do filmu. (W filmie pokazałem swój przypadek, gdzie rzeczywiście szybko doszedłem do sprawności. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i możliwe są powikłania)

https://youtu.be/Vqc4fI9qUJw

Pozdrawiam ciepło i życzę dużo zdrowia
Rafał


Super filmik , jestem właśnie przed podjęciem decyzji , i jak myślałam że jeszcze powalczę z tym co mam , to co raz bardziej się przekonuje że lepiej zrobić stanowczy krok szybciej . Dziękuje za danie przykładu :) :) A przede mną wizyta u prof. Czubak i zebrania wszystkich informacji i może z lekka nadzieją że jednak inni lekarze się mylą i usłyszę dobre nowiny :) :) No ale ogólnie po wizycie pozostanie tylko się zdecydować lub walczyć dalej .
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.