Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Mini-Open z dostępu tylnego
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 55
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 24 Wrz, 2022   Mini-Open z dostępu tylnego

Witam wszystkich.
Szukam osób które miały wykonywaną otwartą operację z dostępu tylnego lub tylno-bocznego do biodra. Portal wejściowy (dostęp) tylny jest stosowany też przy wymianach stawu na endoprotezę. Nowoczesne metody leczenia operacyjnego proponują operacje z nie dużą blizną (do 8cm) tzw. Mini-Open.

Jeżeli ktoś miał cokolwiek robione z tego dostępu do biodra to mam do niego takie pytania:
- Czy tzw. operacja Mini-Open którą ortopedzi uznawają za mało inwazyjną rzeczywiście jest mało inwazyjna?
- Czy nie mieliście po tej operacji problemów z mięsniami pośladkowymi i innymi tkankami w tylnej części biodra gdzie było wykonywane nacięcie?
- Jak wyglądała u was rehabilitacja po takim zabiegu?
- Czy blizna nie stanowiła problemu po operacji?
- Czy mieliście jakiekolwiek powikłania po tej operacji?

Prawdopodobnie szykuje mi się taka operacja i mam dużo wątpliwości co do tego jak pozbiera się po tym mój układ mięśniowy. Widziałem jak wyglądają procedury wykonywania tych operacji i wiem że są tam przecinane mięsnie głębokie rotatory zewnetrzne i mięsień gruszkowaty. Potem sa oczywiście zszywane. Mimo to boje się powikłań i dlatego szukam kgoś co może przechodził podobny zabieg.
Pozdrawiam wszystkich i życze dużo dużo zdrowia w walce o lepsze jutro :)
Radek.
 
 
     
Linksiq 


Status: Endo x 1
Doczy: 12 Kwi 2022
Posty: 33
Skd: pdk
Wysany: Wto 14 Mar, 2023   

Miałem robione 7 tyg temu z dostępu przedniego, Blizna ma ok 7cm. Czuje się ok, od 3 tyg chodzę bez kul, aktualnie praktycznie wróciłem do normalnego życia.
Poczytaj sobie o tym, raczej z dostępu tylno bocznego bym zrezygnował, widziałem 3 osoby po takich operacjach, jedna z osób jest 3 mc po i chodzi znacznie gorzej, jednak jest 15 lat starsza. Poczytaj sobie o tym.

https://www.praktyczna-or...tawu-biodrowego
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Sob 18 Mar, 2023   

Miałem w 2021 w marcu i 2022 w listopadzie wstawiane endoprotezy lewego i prawego biodra. Dostęp boczny Blizna, gładka 2mm nitka kilkanaście cm. Żadne mięśnie nie były przecinane. Za każdym zabiegiem po dwóch m-cach odstawiałem stopniowo obie kule. Nie śpieszyłem się. :-)
Nie miałem żadnych powikłań. Na dziś jest ok. Chodzę ,pływam i nie szarżuję. Jest ok.
Co do kosztów, zakresu i przebiegu operacji, myślę że należy rozmawiać z potencjalnym operatorem. Tylko on może konkretnie poinformować IMHO. Długość blizny ,jej usytuowanie, dzień dłużej czy krócej w szpitalu...tym się nie przejmowałem.
Starałem się zrobić wszystko aby zabieg mi pomógł, a nie zaszkodził.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.