Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Choroba Otto - Chrobaka
lori 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Lut 2015
Posty: 1
Skd: Łódź
Wysany: Sro 03 Sie, 2016   

Witam serdecznie!

Dawno tutaj nikt nie pisał.. A miałabym parę pytań, ponieważ w internecie wciąż jest mało informacji o tej chorobie.. Mam 40 lat, chorobę wykryto w 2000 roku. Ale dopiero od roku mam nasilone bóle. Czy ktoś wie, jakie ćwiczenia można wykonywać przy otto-chrobaka? Czy może znacie jakąś stronę gdzie jest źródło informacji o tej chorobie?
 
     
oliwka69 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 18 Maj 2010
Posty: 3
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 05 Maj, 2017   

Witam. Dawno mnie nie było ale z ciekawością przeczytałam swoje posty sprzed 7 lat... Dzis już mam wstawioną endoprotezę ( wiek 41 lat). Czekam na operację drugiego biodra. Przyszedł czas, że podjęłam decyzję o operacji w Otwocku. Jest 5 miesięcy po operacji - czy zdecydowałabym sie na nią ponownie? Nie wiem.. Są za i przeciw. Otto Chrobak ( poprzednie operacje na przykurcze) spowodował ze boli mnie mięsień udowy i nie mogę bez bólu podnieść nogi do góry (w pozycji leżącej). Może po operacji drugiego biodra coś sie poprawi...
 
     
Arisu 
Otto-Chrobak
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczya: 04 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 16 Maj, 2017   

Mam 37 lat i właśnie wyszłam od prof. Czubaka właśnie z diagnozą tej choroby. Bujam się po lekarzach od kilku lat i dopiero on stwierdził te chorobę.

Jestem załamana bo ból zmusza mnie do przemyślenia zaproponowanych endoprotez.

Znacie jakieś zagraniczne publikacje na temat choroby Otto-Chrobaka
 
     
joli88 
Otto-Chrobak


Status: Przed
Doczya: 26 Sty 2021
Posty: 3
Skd: Kraków
Wysany: Wto 26 Sty, 2021   

Witajcie, mam 33 lata i choruje na Otto Chrobaka od kiedy miałam ok 20 lat.
Zdiagnozowana wtedy przez Czubaka.

Były lepsze i gorsze momenty ale raczej sie nie oszczędzałam, nagrzej było 2 lata temu kiedy po roku pracy w kuchni jako kucharka i wielu lat pracy jako kelnerka i barmanka tak przeciążyłam nogi ze zablokował się staw w prawej nodze i w połowie zgięta nie bylam w stanie już się wyprostować ani ruszyć noga w stawie. Już podjęłam decyzje o jak najszybszej operacji żebym mogła chodzić ale po ponownej wizycie u dr Czubaka zdecydowałam spróbować rehabilitacji i "przetrzymania" dopóki ne urodzę dziecka. Stanęłam na nogi po 4 miesiącach intensywnej rehabilitacji. Teraz bardzo się oszczędzam nie biegam, mało chodzę ale niestety tez nie ćwiczę za duzo bo wszystko boli.:(

Obecnie jestem w ciąży! 4 miesiąc. Pojechałam na wizyte po zalecenia jak rodzic przy takich nogach do lekarza w Otwocku i lekarz powiedział że to zależy od mojego ginekologa a ginekolog powiedział że chciałby mieć zalecenie od lekarza ortopedy w tej kwestii. Ortopeda powiedział że teoretycznie mogę nawet rodzić na siedząco... więc odbił piłeczkę. Ale w gabinecie ginekologicznym mam problem usiąść na fotelu ginekologicznym bo ruchomosc stawów jest bardzo mała...

Moje pytanie czy są tu jakieś szczęśliwe mamy z tą chorobą? Jaki miałyście poród- cesarka czy naturalnie? Będę wdzięczna za wszelkie porady jak przechodziłyście ten okres przed i po.
 
     
joli88 
Otto-Chrobak


Status: Przed
Doczya: 26 Sty 2021
Posty: 3
Skd: Kraków
Wysany: Wto 26 Sty, 2021   

lori napisa/a:
Witam serdecznie!

Dawno tutaj nikt nie pisał.. A miałabym parę pytań, ponieważ w internecie wciąż jest mało informacji o tej chorobie.. Mam 40 lat, chorobę wykryto w 2000 roku. Ale dopiero od roku mam nasilone bóle. Czy ktoś wie, jakie ćwiczenia można wykonywać przy Otto-Chrobaka? Czy może znacie jakąś stronę gdzie jest źródło informacji o tej chorobie?

Wiem że pewnie juz nieaktualne.... ale najlepiej poszukać cwiczeń na wzmacnianie ud mi mięśni wokół stawu żeby niwelować przykurcze. Takie ćwiczenia podobne do Po endoplastyce bioder lub przy zwyrodnieniach stawów- głównie ćwiczenia wzmacniające. Najważniejsze żeby cokolwiek robić nawet 15 min dziennie
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 26 Sty, 2021, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 26 Sty, 2021   

joli88 napisa/a:
. ale najlepiej poszukać cwiczeń na wzmacnianie ud mi mięśni wokół stawu żeby niwelować przykurcze. Takie ćwiczenia podobne do Po endoplastyce bioder lub przy zwyrodnieniach stawów- głównie ćwiczenia wzmacniające. Najważniejsze żeby cokolwiek robić nawet 15 min dziennie

Najlepiej udać się do dobrego fizjoterapeuty, by ten zbadał dokładnie i wtedy ustalić, co danemu pacjentowi najlepiej pomoże :)
 
     
Arisu 
Otto-Chrobak
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczya: 04 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 22 Lip, 2022   

Hej Wszystkim! Odzywam się z aktualizacją!
W 2017 i 2018 (w wieku 37 i 38 lat) roku zrobiłam artroskopowe usunięcie osteofitów u dr Jacka Mazek. Dlaczego? Bo prof. Czubak miał mi do zaoferowania jedynie endoprotezy a ja w tamtym czasie uznałam, że to nie czas. Po artroskopiach i po rehabilitacji była bajka - zakresy ruchomości polepszone, brak bóli... Euforia trwała może z pół roku - po czym przykurcze i bóle wróciły. Ówczesny fizjoterapeuta rozłożył ręce.

Zaczęłam szukać dalej i tak:
1) Zapisałam się do Otwocka do ortopedy - padło na Dr Pawła Bartosza, który obecnie jest Kierownikiem Oddziału uszkodzeń i patologii miednicy
2) Dr Bartosz co roku widzi mnie na kontroli - robimy RTG i decydujemy czy robimy implanty
3) Znalazłam dobrego fizjoterapeutę od terapii manualnych - co 2 tygodnie pracujemy nad przykurczami, punktami spustowymi. Nie powiem - zawsze jest co robić i zawsze boli.
4) Znalazłam trenera personalnego-fizjoterapeutę, który dał mi ćwiczenia, które robię (głównie stabilizacja i wzmacnianie mięśni w obrębie pośladków)
5) Miałam zaostrzenie choroby w zeszłym roku - ale tylko tkanki miękkie. Dostałam od lekarza ortopedy w Szczecinie Mydocalm Forte - bo nie mogłam spać i czasem tak mi się mięśnie blokowały, że kroku nie mogłam zrobić. Mydocalm zadziałał CUDA! Niemniej jednak ja nie lubię brać tabletek - znalazłam alternatywę - zastosowałam medyczną marihuanę (znalazłam lekarza, który przepisuje takie leki). Po stosowaniu przez około 2 miesiące co drugi dzień - odstawiłam - zrobiło mi to taki "reset". Obecnie stosuję doraźnie - jak przeholuję z ćwiczeniami
6) Obecnie mam wszystkiego dość - ciągłej pracy ćwiczeniami, wydawania pieniędzy na rehabilitację, bólu, ograniczeń i na kolejnej wizycie (maj 2023) u dr Bartosza - zapisuję się na pierwszą protezę. Ileż można...
W tym roku kończę 42 lata...
 
     
Arisu 
Otto-Chrobak
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczya: 04 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 22 Lip, 2022   

joli88 napisa/a:
Witajcie, mam 33 lata i choruje na Otto Chrobaka od kiedy miałam ok 20 lat.
Zdiagnozowana wtedy przez Czubaka.

Były lepsze i gorsze momenty ale raczej sie nie oszczędzałam, nagrzej było 2 lata temu kiedy po roku pracy w kuchni jako kucharka i wielu lat pracy jako kelnerka i barmanka tak przeciążyłam nogi ze zablokował się staw w prawej nodze i w połowie zgięta nie bylam w stanie już się wyprostować ani ruszyć noga w stawie. Już podjęłam decyzje o jak najszybszej operacji żebym mogła chodzić ale po ponownej wizycie u dr Czubaka zdecydowałam spróbować rehabilitacji i "przetrzymania" dopóki ne urodzę dziecka. Stanęłam na nogi po 4 miesiącach intensywnej rehabilitacji. Teraz bardzo się oszczędzam nie biegam, mało chodzę ale niestety tez nie ćwiczę za duzo bo wszystko boli.:(

Obecnie jestem w ciąży! 4 miesiąc. Pojechałam na wizyte po zalecenia jak rodzic przy takich nogach do lekarza w Otwocku i lekarz powiedział że to zależy od mojego ginekologa a ginekolog powiedział że chciałby mieć zalecenie od lekarza ortopedy w tej kwestii. Ortopeda powiedział że teoretycznie mogę nawet rodzić na siedząco... więc odbił piłeczkę. Ale w gabinecie ginekologicznym mam problem usiąść na fotelu ginekologicznym bo ruchomosc stawów jest bardzo mała...

Moje pytanie czy są tu jakieś szczęśliwe mamy z tą chorobą? Jaki miałyście poród- cesarka czy naturalnie? Będę wdzięczna za wszelkie porady jak przechodziłyście ten okres przed i po.


I jak poszło? Bardzo mi przykro, że ortopeda odmówił Ci wydania zaświadczenia. Mój ortopeda powiedział, że wydałby mi je gdyby było potrzebne.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.