Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Choroba Otto - Chrobaka
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Wto 18 Lis, 2014   

Dzemba napisa/a:
Wizyta w Poznaniu i potwierdzenie przypuszczeń: Otto - Chrobak, bardzo rzadkie, wręcz niespotykane w tym wieku.

Witaj Dzemba w gronie chrobaczków. Nie wiem skąd taka opinia, że jest to choroba niespotykana w tym wieku. Według moich skrupulatnie zebranych informacji na chorobe otto-chrobaka często zapadają już dziewczynki w wieku 12 lat i częściej dotyka ona kobiety. Nie są znane przyczyny powstania tej choroby. Po prostu patologia panewki. Ja pierwsze dolegliwości odczułam w wieku 23 lat, a dziś mam 38 lat. Chodzę jeszcze o własnych nogach, choć lada chwila trzeba będzie je operować. Pozdrawiam i życzę szybkiej rekonwalescencji po operacji.
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Wto 18 Lis, 2014   

@Iza, termin operacji już wyznaczony?


Edit: Z tego co mi mówili lekarze, z którymi miałem do czynienia baardzo rzadko ujawnia się ta wada w moim wieku, a o operacji już nie wspominam. Nawet jeśli zostaje wykryty Otto-Chrobak to w początkowym stadium i na operację pozostaje dużo czasu, np. jak w Twoim przypadku :)
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Dzemba napisa/a:
@Iza, termin operacji już wyznaczony?

Edit: Z tego co mi mówili lekarze, z którymi miałem do czynienia baardzo rzadko ujawnia się ta wada w moim wieku, a o operacji już nie wspominam. Nawet jeśli zostaje wykryty Otto-Chrobak to w początkowym stadium i na operację pozostaje dużo czasu, np. jak w Twoim przypadku :)


Co lekarz to inna opinia. Ja bazuje na opinii Profesora Czubaka :)
Termin operacji miałam wyznaczony na 25 czerwca 2014. Byłam dwa dni na oddziale w Otwocku, jednak wspólnie z Profesorem zdecydowaliśmy, że jeszcze poczekam. Nie byłam pewna decyzji. Poza tym pooglądałam sobie co nie co i mi się odechciało. Ogólnie mój stan jest nie najlepszy, ale dla mnie operacja to ostateczność. Na kolejny termin czekam 2 lata. Może dożyję ;)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Ja miałem prosty wybór - operacja albo przyszłe wakacje na wózku inwalidzkim, więc wybór mógł być tylko jeden. Całe szczęście, że się zdecydowałem, jestem mega pozytywnie nastawiony :)
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Dzemba napisa/a:
Ja miałem prosty wybór - operacja albo przyszłe wakacje na wózku inwalidzkim, więc wybór mógł być tylko jeden. Całe szczęście, że się zdecydowałem, jestem mega pozytywnie nastawiony :)

A dlaczego na wózku?
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   

Dlatego, że kość udowa zapadłaby się w biodro i mój zakres ruchu by nie istniał :)
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   

Dzemba napisa/a:
Dlatego, że kość udowa zapadłaby się w biodro i mój zakres ruchu by nie istniał :)


Na tym polega ta choroba. Jest to patologia panewki, która polega na zapadaniu się w głąb. Nie dzieje się to jednak w przeciągu krótkiego czasu, często trwa latami. Dlatego się dziwię, że nagle miałbyś usiąść na wózku. Najpierw zanika odruch odwodzenia nogi i tez nie jest to z dnia na dzień. Raczej gołym okiem tego nie zaobserwujesz ;)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Pi 21 Lis, 2014   

U mnie problem zaczął się około 3 lat temu, ale byłem zbyt mało zawzięty żeby coś z tym zrobić. Po wizycie u lekarza rodzinnego na początku objawów dr zrobił wywiad i stwierdził, że to ból pachwiny po przeciążeniu (siatkówka, piłka nożna i rower) i nakazał trochę odpuścić sport.

A co do odwodzenia, miałem baardzo mały kąt, a przed operacją główka kości udowej już przebiła się do środka. Po moim obrąbku nie zostało śladu, stąd moje słowa o wózku.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 21 Lis, 2014   

Dzemba, kość udowa dostała by Ci się do środka i Osteotomia Ci wystarczyła? Dziwne :roll:
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Sob 22 Lis, 2014   

Konflikt udowo-panewkowy typu kleszczowego obu stawów biodrowych, zwłaszcza lewego w następstwie idiopatycznej protruzji stawów.

Leczenie operacyjne: resekcja ściany przedniej, górnej i tylnej panewki, rekonstrukcja obrąbka stawu biodrowego przeszczepem własnym z pasma biodrowo piszczelowego, stabilizacja obrąbka 5 x kotwica GII, stabilizacja osteotomii krętarza większego dwiema śrubami korowymi z podkładką.


Dokładnie tyle mogę Wam napisać na ten temat ;-)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 23 Lis, 2014   

Dzemba, ciekawe to co napisałaś.
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Nie 23 Lis, 2014   

Część z wypisu szpitalnego. Pod jakim względem ciekawe?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 27 Lis, 2014   

Dzemba napisa/a:
Pod jakim względem ciekawe?
Bo ta osteotomia jest taka inna niż ta którą ja przechodziłam. Ponadto bardzo żałuję mojej osteotomii. Faktem jest, że ja schorzenie bioder mam od urodzenia.
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Sob 29 Lis, 2014   

Najważniejsze, że wszystko idzie ku dobremu :)
 
     
Dzemba 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 31
Doczy: 17 Lis 2014
Posty: 9
Skd: Wlkp
Wysany: Pon 29 Gru, 2014   

Za tydzień uderzam na rehabilitację, od 4 do 6 tygodni. Trzymajcie kciuki! :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.