Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 15 Pa, 2018
Wyniki badań...
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   Wyniki badań...

Witam wszystkich. Mam na imię Dorota. Mam 28lat. W dzieciństwie miałam operacje bioder. Zostały mi po nich tylko blizny. Nie wiem co mi było. Podejrzewam dysplazje. Niestety nie mam już rodziców i nie mam kogo spytać gdzie i co było robione. 2 lata temu byłam w ciąży. Zaczęły mi doskwierać biodra. Potem po ogrodzie było już ok. Niestety od miesiąca jest coraz gorzej. Byłam u lekarza i dostałam skierowanie na rtg. Mam wyniki. Do ortopedy idę 29. Mieszkam w Holandii wiec wynik jest przetłumaczony w Google dlatego forma jest nie poprawna. Może ktoś może mi powiedzieć co mnie czeka?
Miednica AP i biodra boczne rejestrują obie strony. Brak wcześniejszego obrazowania do porównania. Poważnie zdeformowane prawe złącze stawu biodrowego z nieregularnymi kształtami panewki i podchrzęstnej torbieli. Głowa kości udowej po prawej stronie jest silnie zdeformowana i zawiera liczne wyjaśnienia cysteiczne. Prawe os jelita jest również bardzo różne z dużym objaśnieniem centralnym. Czy w młodym wieku występuje stan po urazie? Również lewostronny zdeformowany staw biodrowy ze stwardnieniem pandaka i zniekształconą głową.

Poważne odchylenia stawów biodrowych po obu stronach, w prawo więcej niż w lewo. Stare traumatyczne nieprawidłowości, prawda? Porada: skonsultuj się z ortopedą.


Z góry dziękuje za wszystkie info. Straszniejsze boje.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Próbuj skonsultować się z fizjoterapeutą i oczywiście z ortopedą. Może gdzieś w domu masz dokumentację z czasów kiedy miałaś te operacje w dzieciństwie? Faktycznie wygląda to na dysplazje... Ale opis RTG to jedno a zbadanie Ciebie, ruchomości Twoich stawów to drugie.
Gdyby leczono na podstawie opisu badania to ja już chyba byłabym po amputacji :D
Głowa do góry!
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Na fizjoterapie chodzę. Niestety z ruchomościach mimo ćwiczeń jest coraz gorzej. Na dzień dzisiejszy nie mogę nawet ubrać skarpetki. Wcześniej bol występował tylko po dużym wysiłku. Teraz boli po przejściu kilku metrów. Przy chodzeniu po schodach. Długim siedzeniu a nawet w nocy przy spoczynku. a karzdym razem jak wstaje słychać taki jak by trzask.... z tygodnia na tydzień jest gorzej...
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Wybierz naprawdę dobrego ortopede, zorientuj się. Jest wiele metod "naprawy" stawów biodrowych. Jeżeli uczęszczasz na dobrą fizjoterapie i mimo to Twój stan się pogarsza to zapewne niestety będziesz musiała rozważyć leczenie operacyjne. Bóle z tego co piszesz pojawiły się stosunkowo nie tak dawno, więc może masz jeszcze szanse na mało radykalne możliwości.
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Martwią mnie te poważne deformacje.... jakiś rok temu bolało mnie kolano. Dopiero teraz jak zagłębiam się w temat bioder to wyczytałam gdzieś ze pierwszymi oznakami problemów z biodrami jest ból odczuwalny w kolanie. Nigdy bym tego nie łączyła bo przez tyle lat nie miałam dolegliwości związanych z biodrami. Gdyby nie blizny to pewnie bym nie wiedziała ze coś mi było... jednak ciąża, poród i większe obciążenia w domu noszenie dziecka itp chyba zrobiły swoje...
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Ciąża i opieka nad dzieckiem to duże obciążenie dla chorych bioder. Ja mam lewe po kilku operacjach, zniekształcone, zwichnięte. I powiem Ci, że to biodro mnie nigdy specjalnie nie bolało. Po ciąży zaczął boleć kręgosłup lędzwiowy, drugie biodro, czasem kolano. W sumie wszystko po trochu poza "sprawcą zamieszania" :)
Nasze ciała są czasem dziwne ;)
Mój syn ma teraz 5.5 roku a ja termin operacji "na dniach".
Nie martw się za wczasu. Spokojnie idź do lekarza i posłuchaj co ma Ci do powiedzenia. Czasem opis zdjecia nie zgadza się z tym co na podstawie tego samego zdjecia mowi lekarz. Jesteś młoda, masz dziecko. Jeszcze trochę musisz pośmigać :)
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Martwi mnie ból który odczuwam. Nic mi wcześniej nie było a teraz czuje się jak bym miała 100 lat. Rano jak wstaje z łóżka muszę się ,,rozruszac’’ żeby w ogóle jakoś funkcjonować. Na spacerze mimo tego ze opieram się o wózek żeby się trochę odciążyć po 10 minutach już nie mogę dalej iść. Czuje mega ból w pachwinie i uczucie jak by miało mi rozerwać mięśnie uda. Jeszcze 2 tyg do ortopedy a ja z nerwów już nie mogę spać po nocach...
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 15 Pa, 2018   

Ja nie miałam takich objawów (zapewne JESZCZE), Poczytaj sobie historie ba forum. MonikaImpresja pisała o tym podpieraniu się o wózek. W ogóle bóle w pachwinie to raczej "popularny"problem przy problemach z bioderkami. Każdy ból martwi i jest przykry dla tego, który go odczuwa. Ja zachęcam do poczytania kącika rehabilitacji-znajdziesz tam cenne rady. I życzę jak najmniej bólu.
 
     
bella80 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Lut 2018
Posty: 15
Skd: Jelenia Góra
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

Ja ćwiczylam z najróżniejszych konfiguracjach i mało co pomagało, ale znalazłam zestaw ćwiczeń po długich miesiącach poszukiwań, które mi w miarę pomagają - ćwiczenia w odciążeniu w podwieszeniu, jest lepiej mniej boli w nocy prawie w ogóle, ale jak tylko dłuższy spacer i trochę ponoszenia dziecko na rękach to od razu czuje się gorzej.. Niestety oszczędzać się trzeba co przy dwójce mały dzieci jest mało realne. Życzę powodzenia z ćwiczeniami i u ortopedyczne :)
_________________
Kocham życie!
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

A czekasz na operacje? Masz już stwierdzone co Ci jest?
 
     
bella80 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Lut 2018
Posty: 15
Skd: Jelenia Góra
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

DorotaA, obustronna koksartroza czyli zmiany zwyrodnieniowe (niewiadomego pochodzenia-żaden ortopeda nie jest w stanie mi powiedzieć skąd mi się tak porobiło) na zdjęciach rtg jest źle ale ja nie czuje jeszcze żeby to był moment na operację, co prawda jestem zapisana w kolejce na 2021 rok ale zobaczymy co będzie za 3 lata, wszyscy ortopedzi mówią jednoznacznie, że czeka mnie endoproteza i to szybciej niż później ale ja jestem dobrej myśli. Druga ciąża mnie dobiła (jedna po drugiej) i było ze mną a właściwie z moimi bioderkami źle ale po 2 latach i ćwiczeniach doszłam do siebie. jak już wspomniałam byłam u wielu rehabilitantów i każdy na swój sposób chciał mnie 'uzdrowić" swoimi metodami i ćwiczeniami ale mi zamiast lepiej było albo tak samo albo gorzej. Wreszcie doszło do takiego stanu że miałam takie przykurcze, że nie mogłam stanąć w niewielkim rozkroku, poszukałam kolejnego rehabilitanta i on wreszcie dobrał mi odpowiednie ćwiczenia te w odciążeniu i bardzo pomału powolutku się rozćwczyłam, nie jest idealnie bo już nigdy nie będzie ale w porównaniu to kilku miesięcy wstecz jest dobrze. Ciężko jest spotkac dobrego rehabilitanta, to znaczy ja byłam u takich z polecenia, takich naprawdę fachowców ale jakoś współpraca się nie ułożyła.
_________________
Kocham życie!
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

Powiem Ci ze moja fizjoterapeutka tez robi co może bez jej pomocy chyba ogóle nie byłabym w stanie chodzić. Tylko pną tez zauważa ze stan mi się pogarsza. Zakres ruchu się zmniejsza. Widziałaś mój wynik? Strasznie boje się tego ze mam poważne deformacje. Boje się ze już nic nie są się z tym zrobić... w Holandi nie ma takich terminów i boje się ze jeśli lekarz stwierdzi ze noe ma na co czekać to operacja będzie niebawem...
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

DorotaA
Co do twoich bóli.Wiem co to oznacza. Ja co prawda miałam inne schorzenie biodra, ale mój ból pojawiał się w dzień i w nocy.O chodzeniu bez kuli nie było mowy. Kochana walcz o normalne życie bo to jest możliwe.Mnie wyleczył Dr Olszewski dzięki mu chodzę.Szukaj wartych polecenia lekarzy.
Powodzenia
_________________
Lwie serce
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

Dużo ostatnio myśle o tym co się dzieje. Udało mi się zdobyć kontakt do takiej jednej ciotki która była blisko z moja mamą... dowiedzialam się od niej co mi było za dzieciaka... wiec tak to była dysplazja... miałam osteotomie obu bioder. Potem po jakimś czasie miałam znów operacje wyjęcia tych płytek czy czegoś tam... nie wiem tylko ile miałam wtedy lat. Nie jeździłam na żadne kontrole ani nic przez tyle lat. Teraz wiem ze powinnam... Rodziłam naturalnie... wiele lat pracowałam spędzając całe dnie na stojąco. Boże chce mi się ryczeć...
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 16 Pa, 2018   

DorotaA
Najważniejsze że dowiedziałaś się na co chorowałaś w dzieństwie. Od tego momentu możesz się leczyć.
Powodzenia
_________________
Lwie serce
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.