Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Obustronna jałowa martwica kości udowych - prośba o porady.
Boyajian 


Status: Przed
Wiek: 35
Doczy: 08 Cze 2020
Posty: 3
Skd: Kobylnica
Wysany: Pon 08 Cze, 2020   Obustronna jałowa martwica kości udowych - prośba o porady.

Witam wszystkich forumowiczów,
Może zacznę od opowiedzeniu swojej historii. Prawdopodobnie jako dziecko (10 lat) miałem Chorobę Perthesa. Przez rok czasu chodziłem o kulach z odciążona lewą nogą na pasie.
Piszę prawdopodobnie bo ze względu na to jak szybko się wyleczyłem, lekarze twierdzili że to nie była choroba Perthesa.
4 lata temu zachorowałem wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba pokonała mnie w 3 lata. Mam usunięte całe jelito grube i wyłonioną Ileostomie. Miałem perforacje jelita - nie polecam.
Okres był dla mnie koszmarem, bałem się wyjść z domu żeby się za przeproszeniem nie posra*. Przyjmowałem bardzo duże dawki sterydów, oraz miałem ciężką anemię (4,8 hemoglobiny w krytycznym momencie).
Byłem względnie zdrowy przez ostatnie pół roku, wreszcie czułem że żyje i że jakoś to będzie.
3 dni temu podczas rutynowej kontroli miednicy rezonansem magnetycznym usłyszałem wyrok - obustronna jałowa martwica kości udowych. Głowy całe objęte martwicą, póki co powierzchnia głów gładka.
Podejrzewam że choroba z dzieciństwa powróciła przez zbyt długie leczenie sterydami i anemię(Niekompetentny lekarz).
To czego nauczyłem się podczas tej choroby to że jeśli ciężko chorujesz, to od razu musisz trafić do dobrego lekarza oraz wiedzieć wiele o swojej chorobie aby w razie co bronić się przed tymi słabymi lekarzami. O WZJG wiem praktycznie wszytko bo byłą to choroba która chciała mnie zabić. Teraz doszła nowa ciężka choroba. Nie mam już siły szukać i weryfikować na własną rękę wszystkiego, często za późno decydując się np. na zmianę lekarza. Psychicznie ta informacja mnie po prostu wykończyła.
Dlatego proszę o pomoc w znalezieniu tych wszystkich potrzebnych informacji.
1. Proszę o wskazanie dobrego lekarza w Trójmieście lub jeśli tam nie ma nikogo dobrego o lekarza znajdującego się w miarę najbliżej.'
2. Jeśli to możliwe proszę o najważniejsze porady na początek - czego mogę się spodziewać w leczeniu i przed jakim leczeniem się bronić(ewentualnie proszę o link z w miarę świeżym podobnym tematem).
3. Gdzie znajdę informacje o rehabilitacji dokładnie tego schorzenia i jak dostać się na taką rehabilitację?
Dziękuję za pomoc i przepraszam że oczekuję gotowych odpowiedzi, nie szukam ich na własną rękę. Po prostu nie chce podejmować złych decyzji ponieważ jakąś informację znalazłem zbyt późno.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 08 Cze, 2020   

Boyajian, witaj na Forum :)

Zerknij na ten dział, kilka tematów może Ciebie zainteresować :)
http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=23

Tutaj dział z polecanymi fizjoterapeutami: http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=13

Tutaj znajdziesz polecanych lekarzy: http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=8

Też jestem po obustronnej jałowej martwicy głów kości udowych. Prawdopodobnie po sterydoterapii.

Obecnie mam dwie endoprotezy.
W dziale z historiami endo wszystko dokładnie opisałam, jakbyś był zainteresowany.
 
     
Boyajian 


Status: Przed
Wiek: 35
Doczy: 08 Cze 2020
Posty: 3
Skd: Kobylnica
Wysany: Pon 08 Cze, 2020   

Kingo,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczególnie za tą podpowiedź dotyczącą lekarzy.
Poczytałem wątki na temat martwicy i większość kończy się endoprotezą.
Czy moje spostrzeżenia sa prawidlowe?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 08 Cze, 2020   

Wiesz, na forum pisało kilka osób. Wszystkich przypadków i statystyk niestety nie znamy. Może więc nie jest tak źle i nie wszyscy kończą z endo.
Na pocieszenie powiem, że z endo da się normalnie żyć :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.