Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Adam 29lat endoproteza (wyrok?)
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Nie 12 Sie, 2018   Adam 29lat endoproteza (wyrok?)

Witam wszystkich Adam z tej strony lat 29 szczęśliwy mąż i ojciec.

Jestem po wizycie w Piekarach Śl i diagnoza tylko jedna martwica kości operacja wstawienia endoprotezy. Załatwiam wszystkie formalności szczepienia wzwb,dentyste itp. Na dzień dzisiejszy kuleje ciężko mi się chodzi ból od biodra do kolana pośladek również zaczął pobolewać. Pracuje na kopalni jako elektryk dołowy jest ciężko ale jakoś jeszcze zaciskam zęby po mimo bólu. Martwi mnie tylko czy po operacji będę sprawny na tyle by z powrotem wrócić do pracy. Pracuje w ścianie na wydobyciu i nie wiem co dalej... . Prawdopodobnie drugie biodro w późniejszym czasie również będzie do operacji.Prosił bym osoby po operacji o informacje jak to jest z tą sprawnością. Co prawda nie jest to najcięższa praca w kopalni ale sama torba z narzędziami waży ok 15kg trzeba czasami przenieś cięższe rzeczy podłoże strasznie nie równe, no i do ściany czasami trzeba na czworaka w chodzić i być w takiej pozycji przez kilka godzin

CDN Pozdrawiam :)
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Nie 12 Sie, 2018   

Polo89
Ja mam martwice jałową kości i mam endoproteze w tej chwili jest 4 miesiąc i jest dobrze normalnie fukcjonuje.W pierwszym miesiącu nie można dźwigać ani klękać na te kolano co była endo.Dużo zależy od organizmu jak zregeneruje się.I od lekarza prowadzącego kiedy będziesz mógł wrócić do pracy.Trzymam kciuki i głowa do góry .
_________________
Lwie serce
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

http://www.czytelniamedyc...-sportowej.html
Błądzac w odmętach internetu znalazłam takie opracowanie ;)
Mam nadzieję, że będzie Ci pomocne i znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Pozdrawiam.
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Dziękuje za informacje.
Czy martwica kości może powodować złe wyniki moczu Dzisiaj odebrałem wyniki krwi i moczu krew ok tsh w normie (podobno jest to ważne przed operacją) martwią mnie wyniki moczu krew+++ oraz krwinki białe 5-10wpw czy od złych wyników moczu może zależeć przesuniecie lub nie odbycie operacji ??
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Pytaniem odpowiem na pytanie. Co spowodowało martwice? Są różne choroby, leki, czynniki, które mogą powodować martwice kości. Może wyniki są słabe przez chorobę podstawową czyt. która spowodowała martwice
Tak, słabe wyniki z krwi oraz moczu mogą być przyczyna przesunięcia terminu operacji.
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Tak naprawdę to nie wiem co spowodowało martwice lekarz ortopeda nie podał konkretnej przyczyny być może sport, od wczesnych lat dzieciństw grałem w piłkę nożną najpierw amatorsko potem zawodowo do 21 roku życia innych chorób brak bądź ukryte o których, jeszcze mi nic nie wiadomo :/ .
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Martwica kości z jednych czynników jest branie sterydów i nie da się ich odrazu wykluczyć. Lekarz prowadzący Ci powie co i jak.
_________________
Lwie serce
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Autor wątku nie pisał nic o tym, że przyjmuje sterydy ;)
A z tymi lekami niestety już tak jest, że wszystkie na jedno pomagają a na drugie szkodzą :/
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Sterydów nigdy nie brałem, jakiś bardziej skomplikowanych lekarstw również raczej standard antybiotyk na gardło, tabletki na gorączkę jak każdy człowiek. Chodzi mi tylko o to czy martwica kości może powodować złe wyniki moczu czy muszę szukać przyczyny gdzie indziej.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Nie wiem szczerze mówiąc. Wydaje mi się (ale tylko mi sie wydaje), że skoro kość objeta jest martwicą to toczy się w niej jakiś proces zapalny co może mieć odbicie w badaniach krwi i moczu.
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Martwica Kości nie powoduje złych wyników krwi, moczu itp.Szukaj gdzie indziej przyczyn.
_________________
Lwie serce
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Przyjmuje się, że jałowa martwica kości to grupa chorób, które polegają na zaburzeniach ukrwienia określonego obszaru tkanki kostnej, bez udziału drobnoustrojów. Nekroza kości może rozwinąć się w każdej kości - specjaliści rozróżniają aż 40 różnych martwic tkanki kostnej, przy czym najczęściej występuje u dzieci, w okresie szybkiego wzrostu kości długich - dotyka nasady rosnących kości: głowy kości udowej, guzowatości kości piszczelowej, guza piętowego oraz głowy drugiej kości śródstopia. Nekroza może obejmować też inne kości, np. kręgosłupa czy miednicy.

http://www.poradnikzdrowi...tnej_38549.html
PRZECZYTAJ O TYM I BĘDZIESZ WIEDZIA WSZYSTKO
_________________
Lwie serce
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Jak chcesz więcej napisz priv
_________________
Lwie serce
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 14 Sie, 2018   

na wyniki krwi może mieć wpływ, ale mocz nie - masz jakąś infekcję układu moczowego, bardzo możliwe, że szybka reakcja i za parę dni będzie już czysto. Idź do lekarza POZ, a od strzała możesz do apteki iść po żurawit czy inny jakiś specyfik otc, witamina C w dużych ilościach (zakwasi mocz) i dużo pić.
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Wto 14 Sie, 2018   

dzisiaj zrobiłem powtórne badanie moczu zobaczę w czwartek jak wyjdą wyniki... dziękuje wszystkim za udzielone informacje.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.