Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Sro 26 Cze, 2019
Konflikt Udowo Panewkowy/Dolegliwości Biodra a przykurcze
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Wto 25 Cze, 2019   Konflikt Udowo Panewkowy/Dolegliwości Biodra a przykurcze

Witam

Podzielilibyście się ze mną swoimi doświadczeniami/sposobami/wiedzą? Czy jest możliwe, że przez nieprawidłowości w biodrze (stwierdzono u mnie Konflikt ale z biodrem zawsze coś było nie halo, jak i z przykurczami) mięśnie kulszowo-goleniowe oraz obszar pod kolanami, łydki ogólnie górna taśma jest tak przykurczona?

Zawsze byłem przykurczony, latami nawarstwiały się mikrourazy - nawet nie będę ich wymieniał bo było ich mnóstwo ( 17 lat sportu dość intensywnego) ale od ok 8 miesięcy staram się sporo/więcej rozciągać (ogranicza mnie właśnie dyskomfort/lekki ból/mocne ciągnięcie przy rozciąganiu) i jak dziś patrzę to chyba w skłonie do przodu nie drgnęło nic. Ostatnio mi jeszcze coś z kolanem poszło lewym, bo jak przykurcze to dużo nie trzeba ale prawe jest gorszę. Trochę było lepiej to poszło coś właśnie przy kolanach i z powrotem jak w koło Macieju ...

Może ktoś ma jakieś doświadczenia, swoją historię? Zapraszam do podzielenia się.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

Przykurcze, obolałe mięśnie to normalna sprawa.
Poczytaj na forum w dziale artroskopii jeśli nie zaglądałes tam jeszcze :) .
Ogólnie jeśli konflikt to już mi się na samą myśl robi smutno
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

Zaraz tam spojrzę, dużo tam już poczytałem ale interesuje mnie ten objaw szczególnie. Bo dolegliwości bólowe mięsni, pachwiny nie mam jakiś szczególnych, gównie przy niektórych ćwiczeniach czy rotowaniem panewek/kości ud na bok. Tylko właśnie przykurcz mimo iż rozciągam praktycznie nic nie idzie do przodu. Niektóre mięśnie lepiej ale pod kolanem i kulszowo-goleniowe to dramat, stanęło w miejscu. I biodro chyba zaburza mój cały wzorzec ruchu. Jak masz się rozciągać, działać normalnie jak jesteś cały spięty? :)
A wiadomo zanim MRI, zanim lekarza się wybierze to trochę minie a przykurcz może się wziąć z wielu przyczyn a jak się idzie to najczęściej słyszałem (przed ortopedą i RTG bioder - tam jednoznacznie stwierdził konflikt i leczenie poza Świętokrzyskim), że "przykurcz, rozciągać" ew "rolować". Fajnie ale chyba bym musiał nic nie robić tylko rozciągać a i przyczepy mięśni też bolą od tego i ciężko właśnie biodro ustawić poprawnie, żeby nie narobić sobie kolejnych problemów :) .
Zapytam Cię jeszcze czemu robi Ci się smutno :) ?

p.s
Historia Artorskopi z tego co czytam nie jest niestety jakaś na +. Kolejna sprawa znaleźć kogoś dobrego kto Cię poprowadzi, dobierze odpowiednie ćwiczenia idp. Tylko czy fizjoterapia i wzmocnienie odpowiednich mięśni przy konflikcie pozwala długoterminowo na uniknięcie artro, co do której opinie są średnie. Dużo osób żyje z Konfliktem i nawet o tym nie wie ;) . Też nie wiedziałem ..

Pozdrawiam
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

Tak, wiele osób ma "anomalia" kostne ale u większości nie wpływają one na życie. Jeśli konflikt jest aktywny to dochodzi do uszkadzania obrąbka itp.
A smutno dlatego, że to przejevana sprawa ten konflikt.
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

"Wielu terapeutów mówi, że trzeba unikać artro (tylko przy dużych zmianach), wzmacniać mięśnie, wzorce poprawne idp idp. Nie wiem jak to się do tego ma, że jak jest zmiana która powoli niszczy biodro, wiadomo ćwiczenia pomogą ale przecież nie wyleczą i długofalowo chyba nie załatwią sprawy."

Przykurcze i to spore, bóle pachwin przy części ruchów, strzelanie bioder i parę innych rzeczy plus widok na diagnostyce (RTG, teraz czekam na MRI) to chyba powoli staje się aktywny ... Szczególnie jak się sporo ćwiczy, część ruchów na pewno drażni biodro. A część pomaga, po których człowiek czuje się jakby nic nie było :) (poza przykurczem) albo dopóki nie zrobi drażniących ruchów. Szkoda tego czekania na MRI ale z samym RTG chyba nie ma sensu się wybierać do nikogo.
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

Mam podobne problemy z przykurczem mięsni.Ruchomość w biodrach jest dobra a problem z tylną taśma mieśni.

Przerobiłem już wszystkich specjalistów od bioder w Polsce 5 operacji
(4 artroskopie i jedna mini open) i za każdym razem słysze że biodra sa w dość dobrej kondycji.
Na rowerze potrafie zrobić 40km po górach które sa 900 m.n.p.m i zero b9lu natomiast po 30 min do godziny nastepuje spiecie mięśni i jest tragedia.
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

To ładnie przerobiłeś ... A lekarze, specjaliści czymś tłumaczyli tylna taśmę czy "rozciągać " może się uda?
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

Lekarze olewają ten temat😕biodra ok trzeba ćwiczyć itd.
A czy nie masz przypadkiem zespołu skrzyżowania dolnego?
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

Co to za zespół pierwsze słyszę?

Znam to gadanie .... ;)
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sro 26 Cze, 2019   

To rozumiemy sie dobrze😊
Dużo czytałem i wydaje mi sie,że w moim przypadku od tego powstał konflikt udowo panewkowy który latami doprowadził do takich konsekwencji.

Miednica jest ustawiona w tyłopochyleniu co prowadzi do napięcia całego pasma tylnego i ciasnoty w stawach biodrowych.
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Czw 27 Cze, 2019   

O moich wizytach u Fizjoterapeutów/Lekarzy mógłbym właśnie dużo opowiedzieć .... dobrze się rozumiemy :) .

Właśnie chyba mam/miałem w przodopochyleniu - na MRI kręgosłupa wyraźnie widać, jak leżałem to pod lędźwie rękę mogłem bez problemu sobie wsadzić. Po wizycie u kolegi w Gdańsku (okazjonalnej) metodą P-DTR jakimś cudem widzę, że jest lepiej i dolegliwości się zmniejszyły, postawa też jest inna nie jest miednica tak pochylona a wcześniej była sporo widać było w lustrze.
Co teraz sam robię - poza swoimi treningami(mata, drążek,pompki, bieganie) - rozciąganie ogólne z naciskiem na czwórki, plecy (dwójki i pod kolanami ostrożnie bo napięte mocno i czuję potem w miednicy tkliwe punkty z tyłu po środku), staram się wzmacniać pośladki oraz mięśnie miednicy (ćwiczenia z taśmami).
Jeszcze dołożę teraz parę ćwiczeń z workiem bułgarskim bo jednak bez obciążenia mięśnie nie mają bodźca i nie są odpowiednio silne oraz spróbuję na ławeczce rzymskiej trochę prostowniki pleców wzmocnić i przy okazji tylną część trochę rozciągnąć - bez obciążenia.
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Czw 27 Cze, 2019   

Widze,że jesteś z Kielc byłeś u dr Mazka na wizycie?
Ja dwa miesiące temu byłem własnie przez niego operowany na efekty trzeba poczekać chociaż juz zakres ruchu jest dużo lepszy.

Też staram sie pracować nad tylną taśmą efekty sa powolne ale zawsze coś.Do takiej aktywności jak Ty to nigdy już nie wróce ale nie ma co sie poddawać😊
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Czw 27 Cze, 2019   

Pierwsza zasada w sporcie - cokolwiek się dzieje, nigdy się nie poddawaj. Dokładnie!

Przyjmuje chyba poza, a operuje w Kielcach. Właśnie będę się umawiał, trochę ogranicza mnie MRI które będzie pewnie z opisem wydane na początku sierpnia. A bez tego z samym RTG AP bez sensu iść :) .
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Czw 27 Cze, 2019   

Przyjmuje w Kielcach w przychodni Darimed na ulicy Prostej i w cenie 150 zł za wizyte bo w Warszawie taka sama 250😕
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Pi 28 Cze, 2019   

O widzisz. To jeden wyjazd mi odpada - kapitalnie!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.