Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 27 Sty, 2010
Chodzenie o dwóch kulach po operacji i przed
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

laura_m napisa/a:
I nadal będziesz współpracowała z tym rehabilitantem?
To jest bardzo trafne pytanie!
Ja w pierwszej kolejności zakończyłabym współpracę z fizjoterapeutą który robi taką samowolkę!!!
 
     
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

pasiflora napisa/a:

Ja w pierwszej kolejności zakończyłabym współpracę z fizjoterapeutą który robi taką samowolkę!!!

A takich samowolek byłoby więcej gdyby fizjoterapeuci dostali uprawnienia do samodzielnego leczenia.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

andy, lekarzy też wielu pożegnałam. I o czym to świadczy? W każdej grupie trzeba z rezerwą podchodzić. Ty płacisz i wymagasz !!!
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   Kule czy ich brak

Zaczełam ten wątek ponieważ chcem się was doradzić czy ktoś był w podobnej sytłacji do mojej.
Jedno endo mam już od 9 mięsięcy, ale nie o tym. Od jakiś dwóch dni boli mnie drugie bioro w tym samych mięscach czyli z przodu uda i trochę pośladek.Ból się nasila kiedy więcej chodzę.Zastanawiam się czy nie wspomóc się kulą.Tylko mam dylemat bo przychodzeniu z kulą inaczej układa się ciało oraz noga, a ze względu że w lewej mam endo czy nic mu się nie stanie. Mam wyznaczoną wizytę u lekarza na kontrol.Tylko do tej pory chcem wiedzieć czy sobie nie zrobię z endo problemów.
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
_________________
Lwie serce
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

Przedewszystkim powinnas to skosultowac to ze specjalistą, mi sie wydaje ze nie powinno być wpywu na endo,też zależy jak czesto miałabys chodzic o kuli? Czy wspomagac sie nia w dniach cieższych czy nosic ja codziennie od rana do wieczora?
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

Lwie serce, po pierwsze: jesli kule to dwie nie jedna. Po drugie: czemu boli przy chodzeniu- na to pytanie szukaj odpowiedzi u fizjoterapeuty, to co piszesz o umiejscowieniu bolu swiadczy o problemie np.(choc nie tylko) z wzorcem chodu.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

To nie tylko jest problem chodu tylko są zmiany jak w poprzednim biodrze
_________________
Lwie serce
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

Właśnie mam to samo i czekam na wizytę z drugim biodrem...i boli tak jak na początku pierwsze ,,, :-? i chcę zobaczyć w jakim stanie jest i z biodrem u mnie od razu boli i kolano...
_________________
pablo1971
 
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

U mnie wiadomo było od początku jak miałam robione badanie, i były już zmiany w drugim biodrze.
Ja mam martwicę jałową kości i to może być przyczyną a także wina brania sterydów.
Ale dzięki za odpowiedzi.
_________________
Lwie serce
 
     
Dobra 
Benia
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 58
Doczya: 03 Gru 2018
Posty: 8
Skd: Gdynia
Wysany: Sro 22 Maj, 2019   

witam, nie znalazlam w Waszych postach informacji o tym, jakich kul używaci, łokciowych czy pachowych i kiedy je kupić, wziac do szpitala juz? Czy lekarz pierwszego kontaktu moze mi wypisac na nie recepte 2 tyg przed operacją?
_________________
Dobra
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 23 Maj, 2019   

Kule zabierz na operację ze sobą.
Niewiem kto może na nie receptę napisać, zawczasu to sobie załatw.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Sro 29 Maj, 2019   

Dobra napisa/a:
witam, nie znalazlam w Waszych postach informacji o tym, jakich kul używaci, łokciowych czy pachowych i kiedy je kupić, wziac do szpitala juz? Czy lekarz pierwszego kontaktu moze mi wypisac na nie recepte 2 tyg przed operacją?
, Na sprzęt pomocniczy lekarz może wypisać zlecenie do NFZ, jeżeli uzna taką konieczność lub możesz sobie kupić taki sprzet jaki tobie odpowiadachw sklepie medycznym ,
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 12 Cze, 2019   

Dobra, kul pachowych niemalże już nie ma. Okazuje się że uciskają one dół pachowy i węzły chłonne powodując zastój w kończynie górnej.
Masz do wyboru 2 rodzaje kul: mankietowe lub zwykłe. Wśród bioderkowiczow znajdziesz fanów jednego jak i drugiego rodzaju.
Mankietowe mają taką zaletę że możesz puścić rączkę kuli, a mankiet obejmujący przedramie nadal będzie utrzymywał ją w pionie, dzięki czemu te kule rzadziej upadają. Minusem jest ich ubieranie. Właśnie ubieranie, a nie chwytanie, ponieważ do rękawa zazwyczaj trzeba włożyć rękę, a to oznacza podwijanie się bluzek, a kurtka jest koszmarem...
Co do klasycznych kul sytuacja ma się dokładnie odwrotnie. Szybko i łatwo się je chwyta, natomiast upadają zdecydowanie za często ;-)
Pozdrawiam
Wendy.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
jacula 


Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 18 Lut 2020
Posty: 7
Skd: Kraków
Wysany: Nie 01 Mar, 2020   

Witam
Szukam odpowiedniego działu i chyba tutaj jest :-? Jestem 7 tygodni po operacji i mój termin do kontroli jest dopiero 15 kwietnia a więc kupę czasu .Chodzę cały czas o 2 kulach nic mnie nie boli już tylko gdy siędze to mam takie uczucie jakbym przysiadł na czymś ,chodzi o stronę operowaną kulę służą mi tylko jako asekuracja bo kroki robię normalne .Po 3 tyg operacji zacząłem chodzić raczej jezdzcić samemu na rehabilitację której został mi jeszcze tydzień z 4 tygodni. Chciałem was się dopytać czy mogę chodzić już o jednej kuli ? bo mój rehabilitant powiedział że on nie będzie decydował bo od tego mam kontrolę z prześletwieniem i to doktor zadecyduje po prześwietleniu biodra :cry: a tak długo muszę czekać ?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 01 Mar, 2020   

Lekarz po kontroli sprawdzi stan zrostu. I może zasugerować że Ci wolno kule odstawić. Ale to czy odstawisz kule i czy masz prawidłowy wzorzec poruszania się o tym powinien zdecydować fizjoterapeuta z którym pracujesz. Nie wiem na jakiej zasadzie masz rehabilitacje czy na NFZ czy prywatnie mogę się domyślać że na NFZ albo Twój fizjoterapeuta ma nie dostateczną wiedzę.


Bo owszem do kontroli jest zalecana ostrożność ale jeżeli wszystko z medycznego punktu jest w porządku i terapeuta otrzyma taką informację to kwestia tego czy i kiedy odstawisz kule powinna należeć do fizjoterapeuty prowadzącego a nie od lekarza. Lekarz ocenia Cię pod względem medycznym ale nie jest wstanie ocenić Cię pod względem ruchowym całościowo.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.