Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 27 Sty, 2010
Chodzenie o dwóch kulach po operacji i przed
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Nie 11 Maj, 2014   

Fizkom- Rehabilitantka stwierdziła ,że nie jest tak źle nieduża koślawość kolana na skutek niewydolności mięśnia, który wpływa na nieprawidłowe ułozenie kolana.Ćwiczenia ,wzmacniające i pilnowanie kolana podczas wstawania i siadania by nie leciało do środka ,również przy chodzeniu i będzie dobrze ale trzeba systematycznie ćwiczyć bez żadnych odstępstw.Będzie przychodzić do mnie 2x w tygodniu zwracając uwagę na prawidłowo wykonywane ćwiczenia, dam radę :) .Pozdrawiam
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 11 Maj, 2014   

ania62,
Prawidłowe ustawienie st. kolanowego jest zależne od optymalnej pracy tułowia, stabilności miednicy, trójpunktowego podparcia stopy, pracy przepony, etc. Warto o tym pamiętać i nie ograniczać się tylko do wzmacniania mięśni k. dolnej.

Potwierdzam. Nauka prawidłowych wzorców podczas ruchu (siadanie, wstawanie, chód, wejście na schody) to właściwy kierunek w terapii.

Fizkom
 
     
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Wto 23 Wrz, 2014   

Byłam na wizycie kontrolnej u ortopedy i powiedział mi ,ze teraz mogę chodzić inaczej o kulach .Tylko nie pokazał mi jak ,a ja mądra nie spytałam :-( Wcześniej chodziłam :kule ,operowana noga,zdrowa noga czy po 6 tygodniach jest jeszcze inny schemat chodu o kulach ?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 23 Wrz, 2014   

Przeczytaj ten temat od początku, znajdziesz info.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
cyklamen 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 65
Doczya: 06 Lis 2014
Posty: 2
Skd: Niemcy
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

Witam wszystkich ;-) operacje wstawienia endoprotezy miałam w Niemczech i tam po operacji uczyli mnie chodzić :nog. zdr , kule, noga chora.po dwóch tygodniach od operacji wysłali mnie na Reche, ale tam zmienili mi sposób chodzenia, bo tak mówili ,ze chodzi się tylko zaraz po operacji a potem kule stawia się naprzemiennie:kula,noga kula noga.Czytam teraz wasze posty i zgłupiałam - teraz już nie wiem jak mam chodzić?
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 12 Cze, 2015   

Witam mam pytanie do ludzi po obustronnej całkowitej endoprotezoplastyce ile czasu wam zajęło chodzenie o kuli po operacji drugiej nogi
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 12 Cze, 2015   

bebe14, prawie dwa lata zajęło mi zanim odrzuciłam kule. Oczywiście lekarz pozwolił szybciej, bo ze strony ortopedycznej było już ok, ale ze strony fizjoterapeutycznej niestety nie. Ważne by najpierw ortopeda wydał zgodę a potem fizjoterapeuta.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Pi 12 Cze, 2015   

Mi zajęło 5 miesięcy
 
     
c64club 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne
Wiek: 38
Doczy: 07 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Katowice
Wysany: Czw 18 Cze, 2015   [OGÓLNE] Kule przed/zamiast zabiegu

Przez ostatnie miesiące przeorganizowałem warsztat (mniej stania i obciążających pozycji, kilka "zabawek" dla ułatwienia), jeździłem na rowerze i nosiłem wkładki formowalne, co pozwoliło mi znów prosto chodzić. Wkładki formuje się pod stopę, a potem na podstawie tego, w którą stronę noga "leci" lub stopa jest źle kładziona, są podklejane wycinanymi klinami. Nie podaję producenta i metody, lepiej zrobiłbym opisując je osobno, jak się o nich dowiem czegoś bardzo konkretnego i nie będzie ta moja wiedza obarczona mitami. Bardzo ciekawa i jak na dzisiaj prosta technologia, ale chroniona patentem, więc kosztowna. I tak super.

Ustąpiły bóle w kolanie (nie leci na zewnątrz) i problemy ze stawem skokowym. Lewe biodro trzyma się świetnie, ale prawe wraca i poprawa zniknęła, więc szukam dalej. Będę jechać do Bielska, ale "na tymczasem" szukam czegoś pomocnego. Czy zanim trafię w ręce speca od ruchu, parę dni z pomocą samodzielnie wziętych kul może być bardzo szkodliwe? Pożyczyłem takowe, wyregulowałem i dłuższy dystans przeszedłem na nich, bez tego piekącego bólu od biodra do kolana. Bardzo fajny wynalazek, chętnie bym się z nimi na dłużej zakolegował jeśli to ma sens. Wygodniejsze to od szukania kolejnego mebla/barierki/kosza :P ale nie chciałbym "na samosię" czegoś popsuć jeszcze bardziej.

W ogóle interesuje mnie użycie kul u niekrojonego pacjenta, ale nie jako przygotowanie, tylko jako pomoc w codziennym chodzeniu. Na przykład kiedy ból zmusza do chodzenia krzywo, a po podparciu pacjent nie naciska tak na staw i łatwiej mu się w ogóle skupić na szczegółach chodu. Albo dzięki odciążeniu pomogłyby odsunąć wszelkie inwazyjne zabiegi?
Znacie taki przypadek/terapeutę/metodę?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 18 Cze, 2015   

Proszę nie powielać swoich postów w różnych tematach tylko poczekać na odpowiedź.
Ten temat zostanie wkrótce usunięty.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
c64club 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne
Wiek: 38
Doczy: 07 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Katowice
Wysany: Czw 18 Cze, 2015   

Przeniosłem jedynie (usunąłem skądinąd i założyłem tutaj), bo z racji autouzupełniania, przy odpowiadaniu wkleiło mi inny oglądany temat w pole "Temat".
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sob 18 Lip, 2015   

Czytam Wasze wypowiedzi z ogromnym zainteresowaniem i widzę,że jednak każdy przypadek jest inny.Ja jestem po operacji 8 tygodni.Byłam ogromnie zaskoczona gdy rehabilitant, który przychodzi do mnie od 2 tygodnia po operacji powiedział,że mam odłożyć kule i przejść parę kroków.Byłam zaskoczona i bardzo się bałam pytając czy mogę obciążać nogę skoro jestem przed pierwszą wizytą kontrolną ,a do tego czasu miałam zalecenie aby obciążać w granicach 30 %. W końcu po namowach spróbowałam przejść parę kroków.Noga była strasznie ciężka i z trudnością zrobiłam te wymuszone kroki.Rehabilitant powiedział,że mam podjąć próby chodzenia bez kul codziennie po kilka razy.Dodał jeszcze,że wie co robi i mam mu zaufać.Co mam robić????
_________________
Renia
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 05 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 18 Lip, 2015   

Reniaczek, a Ty to na serio piszesz? ....Skoro czytasz tak wszystko dokładnie i znasz zalecenia lekarza; wiesz, że masz pozwolenie na obciążanie w 30% .... i obciążasz w 100%??? Pomyślałaś choć przez chwilę? ..... :roll:
setki razy tu na forum zostało napisane, że obciążamy kończynę za pozwoleniem lekarza... :shock: :shock: :shock:
:roll:
niektórzy mogą od razu po operacji, inni później.... a rehabilitacja to nie jest "samo obciążanie kończyny".....
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sob 18 Lip, 2015   

Tak,ja pomyślałam dlatego kilka razy uświadamiałam rehabilitanta ,że nie mogę obciążać ,a on upierał się przy swoim twierdząc ,że nie mam racji.Uzasadnił tym,że endoproteza musi się zasklepić i osoby , które nie obciążają mają obluzowane panewki lub odczucia boleści w biodrze.Ale...najważniejsze,że czuję się świetnie i wróciłam właśnie z godzinnego spacerku.:):)Oby tak dalej:)
_________________
Renia
 
     
laura_m 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 05 Sty 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 18 Lip, 2015   

I nadal będziesz współpracowała z tym rehabilitantem?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.