Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia u sportowca [moja historia]
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 27
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Niemniej warto sprobowac powalczyc z dobrym sportowym fizjoterapeutą. Nawet jesli nie pomoze rozwiazac problemu to przygotuje Ci noge do zabiegu (a to tez wazne)
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Mam 30 lat, nigdy nie mialem problemow z bodrami. Mowisz ze nie rehabilitacja na nfz czyli co, przeciez na nfz jest to samo co prywatnie, chyba ze mowisz o terapii manualnej albo cwiczeniach porcepcyjnych tak? W internecie pisze ze operacje stosuje sie jak rehabiitacja nie pomoze, ale to prawda ze nawet najlepsza rehabilitacja nie zastapi operacji? Długo sie czeka na taka operacje na nfz? Chce wyczynowo biegac tak po 4 godz. dziennie minimum do tego silownia no i sztuki walki, jak myslisz bedzie sie dalo to zrobic za pomoca tylko rehabilitacji i lekow? Biore na razie structum i ketonal zel.

Moze musisz jeszce poczekac jakis czas ile jestes po operacji?

Jak myslisz z jakich zabiegow fizjoterapii i cwiczen powinienem korzystac? Jestem z krakowa sa tam jakies osrodki ktore rehabilituja wlasnie takie schorzenia? Z tego co wiem to czasami cwiczenia sa ryzykowne bo jak sie za bardzo przegnie to jest problem...
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Jak Ketonal żel miałby pomoc w temacie biodra? 🤔🤔🤔
Postawmy sprawę jasno: jeśli to FAI to z czasem będzie się tylko pogarszać a uprawiany sport tylko przyspieszy ten proces. Można cudować z rehabilitacja ale... Jeśli to FAI to na długą metę Ci nie pomoże.
Jeśli zależy Ci na powrocie do sportu drogą wygląda następująco:

Pewność co do tego, co siedzi w biodrze.
Znalezienie dobrego lekarza który poprowadzi zabieg.
(Jeden albo dwa w zależności czy oba biodra a pewnie tak)
Znalezienie dobrego fizjoterapeuty który usprawni Cię po zabiegu zarówno napięciowo jak i motorycznie.
Dalej, jeśli zależy Ci.. potrzeba dużo cierpliwości, trochę pieniędzy, szukania szybkiego rozwiązania bo czas nie gra na Twoją korzyść. Kolega wyżej potwierdzi, że rady typu "graj w piłkę ile chcesz bo operacyjnie się naprawi" nie są koniecznie dobre dla pacjenta.

Podsumowując: czasu mało, samozaparcia trzeba dużo, dużo cierpliwości ale odpowiedz na pytanie czy będziesz 4h dziennie biegał i uprawiał sztuki walki? Nikt Ci tego nie powie, nikt.

Czas oczekiwania na artroskopię jest długi, u mnie jakoś około 12-18 miesięcy ale da się to zrobić szybciej co w razie potrzeby pisz a podpowiedza ludzie.

Aaaah, rehabilitacja tylko prywatnie, ta na NFZ nieistnieje.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Jak sie da to zrobic szybciej, dac w lape lekarzowi?
Rehabilitacja na nfz czeka sie 2 tygodnie i oprocz tego ze sa zabiegi fizykoterapeutyczne to jeszcze cwiczenia za darmo, prywatnie to zabiegi trwaja troche dluzej i nic wiecej. Wiem bo byłem, miałem martwice kosci srodstopia i sie wyleczylem z czym ze na poczatku faktycznie chodzilem prywatnie bo nie wiedzialem ze na rehabilitacje czeka sie 2 tygodnie.

A jak oba biodra to na operacje czeka sie 2 razy dluzej a nfz?

Zdarzaja sie przypadki ze tylko po samej rehabilitacji mozna uprawiac sport wyczynowo?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Potrzebujesz terapii manualnej dostosowanej do Ciebie a nie prądów, podwieszeń, lasera czy w najlepszym razie kwadransa masażu.
W łapę jak chcesz, bardziej chodzi mi o pukanie do drzwi, lekarze też ludzie i pomogą czasem załatwić to w np. pół roku.
Jedno biodro to jeden problem a dwa biodra to dwa problemy a po każdym zabiegu pół roku przerwy więc zobacz, ile to czasu.
Droga jest taka, że szybko załatwić zabieg jeden a potem drugi.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Przeciez kazdy ortopeda mowi ze terapia manualna nic nie daje tylko zabiegi fizykoterapeutyczne.

Jak to jeden zabieg po drugim, nie mozna zrobic obydwoch naraz albo jeden w jeden dzien a drugi w nastepny?

Znaci jakis dobrych ortopedow, lekarzy sportowych i fizjoterapeutow od bioder w krakowie?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Ja trafiłem na takiego co zachęcał do rehabilitacji 😉
W każdym razie już wiesz, że fizykoterapia nie będzie ratunkiem.
Nie da się zrobić dzień po dniu.
Pół roku to optymalny czas przerwy.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

A moze byc tak ze jak jedno mnie mniej boli to trzeba tylko jedno zrobic a drugie rehabilitacja? Obydwa zaczeły mnie bolec jednoczesnie a rezonans mialem jednego bo na drugie mi lekarz fizjoterapii nie dal, pewnie nie mial podstaw, pokazalem mu skierowanie od ortopedy na jedno biodro i on je sobie wzial i wypisal na jdno na nfz.

Teraz jak mam zrobic altroMR to nie robic juz zwyklego rezonansu na to drugie biodro tylko altroMR na obydwa bo na rezonansie napisali ze w tym drugim jest obraz podobny?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Może być wszystko. Może być tak, że biodro które Cię mniej boli w rzeczywistości jest rozwalone bardziej.
Zrób rezonans obu bioder, zwykły conajmniej a optymalnie z kontrastem.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

A jak myslisz czekac na ten altroMR 2 miesiace na nfz czy placic 800 zł czyli 1600 zł za dwa biodra? Tak wogule to wolno mi chodzić do roboty, pracuje w hipermarkecie na wykładaniu towaru, praca fizyczna ogulnie, chodzenie po drabinkach, układanie towaru na paletach, chodzenie z ciezkimi zgrzewkami w rekach no i duzo chodzenia pchajac ciezki wozek z towarem?

Tak wogule miales altroskopie 2 razy, czy mozesz juz uprawiac sport wyczynowo? Miales altro obydwoch bioder czy tylko jednego?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Rezonans rób obydwu bioder na raz.
Pracować trzeba :)
Miałem obydwu artroskopię i obydwu rezonans ale bez kontrastu.
Sportu nie uprawiam wyczynowo.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Ale czekac 2 miesiace na nfz czy isc prywatnie?

A amatorsko co uprawiasz?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Poczekaj 2 miesiące, to nie jest odległy termin.
Na siłownię chodzę ;)
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Czesto chodzisz na siłownie? Mozesz obciazac to biodro, np. przysiady ze sztanga? Ile dni w tygodniu trenujesz po ile godzin dziennie? Jakies sztuki walki trenujesz?

Czy bieganie 4 godzinny dziennie to juz sport wyczynowy? Tez miales FAI?

Aha jeszcze jedno, miesiac temu bylem u ortopedy na nfz zeby mi wypisal skierowanie na ten rezonans zwykly ale odmowil bo powiedzial ze nie ma podstaw i nfz kaze mu zwrocic pieniadze za badanie, podejrzewam ze placowka juz nie ma kasy na badania, co zrobic jak teraz noe bedzie chcial wypisac na altroMR, myslicie ze jak pokaze wynik rezonansu to nie bedzie mial podstaw zeby odmowic, na rezonansie jest napisane ze trzeba wykonac altroMR?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Trenuje rekreacyjnie, 3x1h tygodniowo.
Przysiadów ze sztanga nie robię.
Bądź chłop i tyle, pogadaj z lekarzem i nie daj się olać.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.