Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia u sportowca [moja historia]
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Wto 11 Lut, 2020   

Ja jak przytylem te 13 kg to mnie troche biodra bolaly. Pytanie czy jak mnie bolaly niebardzo to znaczy ze nie jest zle czy przy takim przybraniu na wadze nie powinno bolec? Jestem ektomorfikiem... Do lekarza mam isc za 4 miesiace na kontrole, pewnie kaze mi wrocic do sportu i zobaczymy co dalej...
 
     
Ketrab89 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 02 Maj 2019
Posty: 7
Skd: Lębork
Wysany: Pon 17 Lut, 2020   

U mnie jest 10 miesięcy po Artro. Po roku będę miał robione MRI z kontrastem. Jestem zadowolony przede wszystkim z tego powodu,że nie mam bólów spoczynkowych. Co było głównym powodem Artro. W maksymalnych ruchach dalej odczuwam ból, ale na codzien takich sytuacji nie ma, chyba ,że po treningu rozciągam się i staram się delikatnie przekraczać granice. Zakres ruchów większy niż przed Artro, ale gorzej niż w lewej nodze. Siłownia, rowerek orbitrek trzy razy w tyg. Gry zespołowe sobie odpuściłem chociaż podczas gry nie odczuwałem większych dolegliwości.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 05 Lip, 2020   

Jiz minelo ze 2 lata od pojawienia sie objawow... Waga rok temu 73 kg teraz 86 kg. Ortopeda mowil ze wyniki sa kiepskie i kazal zrzucic wage tylko jak to zrobic przy neuroleptykach....? Obawiam sie ze o sporcie bede mogl zapomniec do konca zycia :(
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Nie 05 Lip, 2020   

@Pawel007,
To możemy sobie podać rękę. Po względnym podleczeniu bioder i powrocie do sportu uszkodziłem więzadło MCL w kolanie, chyba też łąkotkę (choć MRI nie wykryło, ale objawy są dość jednoznaczne) i od 7-8 tygodni kuput...
Ale cóż, ktoś musi być chory żeby inni byli zdrowi.
 
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 124
Skd: Katowice
Wysany: Pon 06 Lip, 2020   

Dawid04111 napisa/a:
@Pawel007,
To możemy sobie podać rękę. Po względnym podleczeniu bioder i powrocie do sportu uszkodziłem więzadło MCL w kolanie, chyba też łąkotkę (choć MRI nie wykryło, ale objawy są dość jednoznaczne) i od 7-8 tygodni kuput...
Ale cóż, ktoś musi być chory żeby inni byli zdrowi.


Jeśli nie wykryto zerwania w MRI to nie zaprzątaj sobie tym głowy. Wiązadła MCL czyli boczne bardzo dobrze się regenerują, więc jeśli nawet coś tam naderwałeś to i tak nic z tym nie rób,poza leczeniem zachowawczym.
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Pon 06 Lip, 2020   

Witek83,
Jest to dziwny uraz. Było bez obrzęku, bez krwiaka, bez niczego, wydawało się że lekkie naciągnięcie, a od 8 tygodni kazda rotacja wewnętrzna podudzia powoduje silne ukłucie. Niby MCL goi się szybko i sprawnie ale myślę że po 8 tygodniach leczenia efekty powinny być bardzo widoczne, a jest gorzej niż było 5 dni po urazie.
W zasadzie MRI nie wykrył nawet uszkodzenia mcl, jedynie fizjo to stwierdził, mówił że 3-4 tygodnie i będzie dobrze, a minęło już 2 razy tyle a ja coraz bardziej boje się stawiać kroki.
 
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 08 Lip, 2020   

Miałem rok temu wiezadlo boczne naderwane w kolanie lewym, jeżeli mówimy o tym samym. Czas plus rozciąganie w możliwych granicach i jakoś poszło. Mi wyszło na rezonansie ponad 5 tygodni po urazie uszkodzenie 1/2 stopnia w opisie.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 28 Sie, 2020   

Bylem na wizycie u lekarza. Powiedzial ze za pol 8-) roku moge sprobowac biegac ale szanse sa nieduze... Powiedzial tez ze jak teraz albo pozniej zaczne gwaltownie forsowac to biodro to moge miec nawet edoproteze w wieku 31 lat......

Dawid jakim cudem Ty grasz w pilke skoro po artro jest jeszcze gorzej? A moze to jest tak ze biodro boli ale da sie zniesc i mozna uprawiac sport i zwyrodnienie nie koniecznie postepuje?

Za pol roku na wiosne wracam do sportu i zobqczymy na razie mam brac kolagen i prostic.

Tak wogule co co z Toba Dawid, grasz w pilke czy nie? Jak to kolano? Mnie tez boli prawe kolano ale juz troche przeszlo bo smaruje difortanem...
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

Mam pytanie, 3 dni chodzilem po gorach... Teraz znowu mam jechac na 3 dni. Problem w tym ze jak wrocilem z gor to po jednym dniu cwiczen tak mnie nawala teraz biodro prawe ze szkoda gadac, szczegolnie przy rotacji... ale jak chodze czy nawet leze na luzku to tez. Czy od chodzenia po gorach mozna ten obrabek jeszcze bardziej uszkodzic? Jechac jeszcze raz w te gory czy nie? Problem w tym ze to wszystko mam z uczelni wiec teoretycznie musze jechac jesli chce zaliczyc semestr.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

Prosilbym o odpowiedz czy jest to ryzykowne takie chodzenie po terenach gorzystych? Dodam ze tam mnie nic nie bolalo, dopiero jak wrocilem i przez pol godziny pocwiczylem odciazajac biodra to na drugi dzien mnie tak biodro bolalo ze szkoda gadac, teraz jest troche lepiej ale i tak boli szczegolnie przy rotacji.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

Jeżeli jesteś pod opieką fizjoterapeuty to porozmawiała bym z nim o całości sytuacji. Ale moim zdaniem przedobrzyłeś i doszło do przeciążenia stąd teraz dolegliwości. A Ponowne takie wyjście w góry nasili teraz jeszcze problem.

Jak do mnie mówi fizjo ruch jest zdrowy ale z głową. I nie tak żeby potem bolało. Nie ilość a jakość ruchu. Czyli nie że robisz czytaj ruszam się ćwiczę dużo tylko jak to robisz.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

Ale czy mozliwe ze juz na amen zalatwilem to biodro...?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

Porozmawiaj proszę z fizjoterapeutą. A od siebie ból niekoniecznie musi oznaczać że załatwiłeś biodro. Przeciążenia potrafią boleć i napędzić nie złego stracha. Sama miałam kiedyś podobną sytuację że czując się dobrze i od operacji mijał 5 miesiąc zrobiłam sobie 10 kilometrowy spacer w obie strony. Po czym dzień po dopadł mnie ból biodra który mnie nie źle wystraszył.

Mój fizjo po zbadaniu sprawy skwitował to krótko że dobiłam się dokładając sobie po takim spacerze ćwiczenia po 30 w seriach. Po takim wysiłku. Z biodrem było wszystko ok ale przeciążone mięśnie wyły z bólu. Moja rada skontaktuj się z fizjo omówcie sprawę a na razie daj nodze odpocząć. I przystopuj.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

Podpisuję się pod słowami Boni.
Myślę że niedługo z fizjoterapeuta opanujecie sytuację.
Opowiedz mu wszystko i jeśli będziesz w górach po zejściu częściej ćwicz (cwiczenia pewnie dostaniesz na takie "okazje" jeśli jeszcze ich nie masz)-pamietaj często ale po trochu byle prawidłowo.U mnie taki system się sprawdza (więcej obciążeń to częściej i więcej ćwiczeń dla równowagi).
Trzymaj się!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 19 Wrz, 2020   

AgaW napisa/a:
Podpisuję się pod słowami Boni.
Myślę że niedługo z fizjoterapeuta opanujecie sytuację.
Trzymaj się!


Tyle ze ja juz nie mam fizo... Bylem prywatnie potem na nfz i tyle :/ Lecze sie u ortopedy na razie. Generalnie powiedzial mi ze jak teraz zalatwie to biodro to bedzie potem lipa... Mowil zebym czasami nie mial endo...... ale nie wiem czy mowil pół zartem czy na powaznie mowil. Jeszcze pol roku i zobaczymy co dalej.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.