Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia u sportowca [moja historia]
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

To naddatek kostny FAI chyba nie da sie usunac fizykoterapia lub ogulnie rehabilitacja tak? Chyba ze czasami sie da bo jednak sa przypadki ze unika sie operacji czyli wychodzi na to ze rehabilitacja naprawia obrabek i takze FAI tak???

tolik24 napisa/a:
Ostatnie zdanie - j/w.

Uszkodzony obrąbek jest sposowodany konfliktem.
Podczas artroskopii usuwany jest konflikt jako przyczyna uszkodzenia obrąbka + naprawiany obrąbek jako skutek.

Jeśli czekać będziesz na artroskopię 4 lata to mówiąc delikatnie - nie doczekasz jej tylko zmienisz kolejkę na te do endoprotezy :)


To ile mozna zazwyczaj czekac zeby na artroskopie nie bylo za pozno i mozna bylo uprawiac potem sport? Jak minie rok od pojawienia sie objawow a pote rok na operacje czyli dwa lata od poczatku choroby to wtedy artroskopia wyleczy i mozna uprawiac sport? Jak szukac szpitali gdzie sa krotkie terminy i jak wywalczyc przyspieszenie terminu jesli lekarz decyduje czy stan jest pilny czy nie?

A tak wogule takie pytanie, zalozmy ze rehabilitacja pomoze bo uszkodzenia sa nie wielkie a potem okaze sie po kilku latach ze uszkodzenia byly wieksze niz pokazywal artroMR i trzeba endoproteze, mozliwe tak jest? Albo faktycznie uszkodzenia beda niewielkie a i jak okaze sie po kilku latach ze tylko operacja bylaby skuteczna i trzeba zapomniec o sporcie albo co gorsze wlasnie ta endoproteza i co wtedy?

Da sie takich sytuacji uniknac stosujac tylko sama rehabilitacje???
Da sie po rehabilitacji na 100 % sprawdzic ze na pewno operacja nie jest konieczna i nie bedzie za kilka lat po uprawianiu sportu problemow z biodrami???
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Za dużo kombinujesz.
Na zdrowy rozum: naddatku kostnego który niszczy biodro nie usuniesz rehabilitacją, to fizycznie nie możliwe..
Rehabilitacja zapewne w jakimś stopniu da radę mniej podrażniac te okolice ale fizycznie się tego nie pozbędzie.
Co do czasu to spójrz na to inaczej. Nikt nie powie Ci jaki czas jest dobry a jaki będzie już za pozno na artroskopię.
Każdy dzień, tydzień, miesiąc zwłoki oddala Cię od pozytywnego rozwiązania.
Każda chwila czekania nie działa na Twoją korzyść.
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Chłopie, zadajesz zbyt konkretne pytania. Nikt Ci nie odpowie na pytania typu: "czy jak za rok bedę miał artoskopie to będę mógł uprawiać sport?"

Co do rehabilitacji. Uszkodzony obrąbek może i da sie zachowawczo leczyć natomiast FAI... Są różne podejscia do tego schorzenia. Czasem konflikt jest tylko ponieważ np głowa nierówno siedzi w panewce. Oczywiscie fizjoterapeuta nie usunie Ci konfliktu magicznym sposobem, ale moze np nacentrowac głowę kości w panewce.

Ja tylko pisze takimi symbolami, bo cały ten problem jest bardzo abstrakcyjny. Staram się dobierac przyklady aby każdy mógł mnie zrozumieć, więc uprzedzając pytanie: Nie, nie wiem, czy jesli fizjo Ci nacentruję głowe w panewce to wrócisz do sportu.

A nawet jeśli wrócisz to być moze tylko na jakis czas, potem problem znów wróci. W ten sposób mozemy dyskutowac kilka lat ale do niczego to nie prowadzi.

Konkretnej odpowiedzi ani ja, ani tolik, ani lekarz, ani fizjo ani nawet Inteligentna maszyna, która posiadła wszelką wiedze swiata Ci nie odpowie. To nie jest samochód czy telefon, ze uszkodzisz baterię to ci wymienią (jak wśród innych tysięcy takich samych telefonów) i będzie śmiagał. Organizm to jedna wielka zagadka, każdy z osobna podobny a zarazem inny.
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

No tak, ale jak lekarz powie przed operacja czy rehabilitacja pomogla na tyle ze operacji nie trzeba??? Czy bedzie mial tylko przypuszczenia i na podstawie tych przupuszczen powie ze operacja potrzebna czy nie???A zazwyczaj jest tak ze nawet jak operacja nie potrzebna jest to i tak lepiej byloby ja wykonac jesli nie byloby mozliwosci powiklan???

Czyli FAI to nie tylko wyrosla kostne ale tez ulozenie w panewce tak?

A tak wogule jesli to anatomiczna wada to jakim cudem przez cale zycie nic mi nie bylo tylko teraz cos mi sie stalo skoro problem pojawil sie od czasu jak stalem sie dorosly czyli ok. 23 roku zycia lub wczesniej a teraz mam 30 lat? To 7 lat i nic mi nie było... co prawda przez te 7 lat nic takiego okropnego nie robilem tylko teraz zaczolem tak intensywnie ale w koncu to 7 lat.

A Wy ile czekaliscie na operacje od czasu pojawienia sie objawow, to chyba mozecie powiedziec???
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Ja czekałem kilka miesięcy na jedną i kilka dni na drugą ale jestem ZHDK wiec u mnie to inaczej.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

tolik24 napisa/a:
Ja czekałem kilka miesięcy na jedną i kilka dni na drugą ale jestem ZHDK wiec u mnie to inaczej.


Co to oznaczenie znaczy?

Aha zwiazek honorowych dawcow krwi?

A ile mineło od pojawienia sie objawow zanim dostales skierowanie na operacje?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Z rok
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

tolik24 napisa/a:
Z rok


Pomogło, mozesz wyczynowo uprawiac kazdy sport? Miales powazne uszkodzenie tych bioder?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Paweł007 dobra rada i od serca poszukaj i dobrego fizjo i dobrego ortopedę. Porozmawiaj - jakie masz możliwości - bo być może w Twoim przypadku - nie da się uniknąć operacji - ale fizjo pomoże się do niej przygotować. I kontynuować terapię po zabiegu. Co pomoże Ci wrócić szybciej do sprawności.


Może być też tak - że fizjoterapeuta nie podejmie się pracy z Tobą przed operacją z dwóch powodów - albo nie ma doświadczenia. Albo to doświadczenie będzie mieć ale nie podejmie się tego - że względu na Twoje bezpieczeństwo.

Wiesz po czym - poznasz dobrego fizjo po tym że jest przeprowadzony - dokładny i to mam na myśli dokładny wywiad z pacjentem. Fizjo będzie też wymagał dokumentacji medycznej w tym RTG zanim cokolwiek zacznie. Badanie - jest tak oczywiste w tym wypadku - że pisać o tym nie muszę.


Ja dopiero rok po operacji - trafiłam do mojego - bo albo nikt z rehabilitantów nie wiedział co to jest Ganz do czego w najlepszym razie przyznawali się od razu. Albo chcieli się brać za coś - o czym kompletnego pojęcia nie mieli. Bez sprawdzenia dokumentacji RTG. Gdy trafiłam i zadzwoniłam do mojego obecnego fizjoterapeuty usłyszałam proszę mi nie tłumaczyć - co to jest Ganz tylko proszę się u mnie zjawić z całą dokumentacją ze zdjęciami RTG sprzed i po operacji.


Na lekarza który dał mi nadzieję i odpowiednio pokierował - trafiłam za drugim razem. Fizjoterapeuty musiałam jednak dość długo szukać. Ale mam fachowców -którym naprawdę ufam. Gdyby nie operacja - to bym dzisiaj nie chodziła - tylko na wózku jeździła. A po operacji mam efekty dzięki temu - że mam fachowca od rehabilitacji. Szukaj takich ludzi bo gdybanie - może się da tak czy tak niewiele tu da. Gdybym ja była taka mądra przedtem wszystkim a nie potem- to by mi biodra z tyłka nie wyrwano. przez rehabilitacje na NFZ Skup się na szukaniu fachowców.


Koledzy się mogą - podzielić doświadczeniem od strony pacjenta i może polecić dobrego lekarza fizjo - Ale działać musisz Ty sam. Nie uzyskasz u nas ani wyleczenia - ani nikt Ci nie odpowie - jak może być z kwestią leczenia u Ciebie każdy z nas jest inny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pi 21 Cze, 2019, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Co to znaczy ze wzgledu na moje bezpieczenstwo??? Czyli fizjoterapeuta moze mi zrobic krzywde jak sie nie zna? Mam rezonans i rtg ale na rtg nic nie wyszlo bo to sprzed kilku miesiecy a rezonans mam prawego biodra a lewego nie wiec mam zrobic tez MR lewego czy od razu artroMR obydwu jak mi sie uda zdobyc skierowanie na nfz?

Znasz jakiegos porzadnego fizjoterapeute w krakowie i ortopede?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Paweł007 odpowiedz ode mnie masz powyżej. Tak na Twoje bezpieczeństwo jako pacjenta. Jeżeli fizjo ma wątpliwości to zostaniesz poproszony o konsultacje z lekarzem
Łukasza Borkowskiego.
Dywizjonu 303 nr19D
tel. 12681-34-92

Proszę sprawdź ten namiar na fizjoterapeutę z Krakowa - co do lekarza to popytam wśród znajomych i być może również koledzy coś zasugerują. A na forum szukaj działu lekarze i szpitale.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pi 21 Cze, 2019, w caoci zmieniany 4 razy  
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Tak wogule gdzie na forum jest kacik rehabilitacji bo wyczytalem gdzies ze tam sa polecani rehabilitanci od bioder w krakowie?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Jest na forum taki kącik, wystarczy odrobinę chęci i znajdziesz :)
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Ten osteopata ma kilka negatywnych opinii na portalu znany lekarz... Pozatym ludzie pisza ze zamiast masowac to mowi o zywieniu i nieciekawie sie znim rozmawia. Pozatym on jest oseopata i fizjoterapeuta wiec specjalizuje sie w wielu dziedzinach a to nie zawsze oznacza najlepsza znajomosc konkretnych dziedzin nakierunkowanych na fizjoterapie. Ale coz, popytam jeszcze w internecie o niego?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Kwalifikacje, certyfikaty i dyplomy

dr n. med. Piotr Wilkosz:


Dzienne studia doktoranckie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Dzienne studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Podyplomowe Studium „Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Międzynarodowy Terapeuta Medycyny Ortopedycznej OMI Global Dr J.H. Cyriax

Certyfikowany Terapeuta Instytutu McKenziego MDT

Dyplomowany Terapeuta Koncepcji PNF (Proprioceptywnego nerwowo-mięśniowego torowania)

Kurs "Fascial Distortion Model FDM" (leczenie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego technikami powięziowymi)

Kurs metody Brian Mulligan

Kurs metody Kinesiotaping

Kurs "Mobilizacja struktur nerwowych"

Kurs „Badanie i terapia stawu skroniowo-żuchwowego TMJ”

Szkolenia z zakresu „Współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich”

Kurs „Nowoczesna koncepcja stabilizacji kręgosłupa oraz stawów kończyn”

Kurs „Problemy niestabilności w rejonie szyjnego odcinka kręgosłupa i przejścia szyjno-piersiowego oraz stawu skroniowo-żuchwowego przy niewydolności systemów stabilizujących”

Kurs „Pilates – głęboka stabilizacja kręgosłupa”

Szkolenie „Koncepcja usprawniania pacjentów z deficytem neurologicznym”

Szkolenie „Wykorzystanie izokinetyki dla potrzeb obiektywnej oceny i treningu w fizjoterapii”

Kurs „Masażu klasycznego”

Warsztaty szkoleniowe "Wykorzystanie oporu elastycznego w rehabilitacji"

Warsztaty szkoleniowe "Ocena funkcjonalna FMS w w profilaktyce urazów w populacjach aktywnych"

Warsztaty szkoleniowe „Techniki mięśniowo-powieziowego rozluźniania”

Warsztaty szkoleniowe „Badanie zablokowań stawów kręgosłupa lędźwiowego i stawów krzyżowo-biodrowych”

Warsztaty szkoleniowe „Propozycje pracy z bliznami w zespołach bólowych kręgosłupa”

Warsztaty szkoleniowe „Leczenie blizn i bliznowców”

Warsztaty szkoleniowe „Patogeneza, badanie i terapia czynnościowego zespołu bolesnego barku w koncepcji terapii manualnej w modelu holistycznym”

Warsztaty szkoleniowe „Dysfunkcje stawu biodrowego – ich przyczyny oraz rola autoterapii”
Paweł ja współpracuje z takim terapeutą. Szukaj fizjoterapeuty pracującego metodami funkcjonalnymi i na marginesie nie od razu musi być to jak u mnie dr n med. Tylko tak się złożyło że akurat mój fizjo ma taki tytuł
.Szukaj po prostu terapeuty pracującego z pacjentem funkcjonalnie. tacy fizjoterapeuci mają więcej szkoleń z różnych zakresów. Fizjoterapii i pracy z pacjentem.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.