Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Wto 19 Gru, 2017
Ból i kaczy chód po operacji.
AlexAndreX 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 5
Skd: Ostróda
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   Ból i kaczy chód po operacji.

Witam, jestem tu nowa i nie wiem nawet czy dobrałam dobry dział, ale trochę czuję się zdesperowana bo zaczynam myśleć, że coś zepsułąm.
Zacznijmy od początku.

W zeszłym roku przeszłam przez 2 operacji obniżenia krętarzy lewej i prawej nogi. Prawa 17 Września, lewa 27 Października. Po 2giej operacji obsługa szpitala trochę niefajnie zrzuciła mnie na łóżko co skończyło się długim leżeniem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa w powietrzu - boli mnie do dzisiaj. W związku z tym jak najszybciej po powrocie do domu próbowałam kłaść się na bokach, bo spanie na plecach miało miejsce tylko i wyłącznie z podkurczonymi nogami...

12 Grudnia po wizycie poszpitalnej pozwolono mi wstawać o kulach. W sumie ba, pani doktor (nie moja prowadząca) popatrzyłą, pozginała, kazała zrobić 5 kroków i powiedziała żeby nauczyć się powoli chodzić i za 3 miesiące do lekarza prowadzącego (18 lutego jadę).

Właściwie po 3 miesiącach na wózku inwalidzkim chciałam jak najszybciej zacząć chodzić, już pierwszego dnia próbowałam. Z kulami i bez kul. Ostatecznie całkowicie kula odstawiłam 1 stycznia. Bez problemu chodzę dzisiaj nawet po parę kilometrów, ale...

Nie zawsze, ale czasem po pewnym dystansie pojawia się ból, właściwie bardziej takie zmęczenie w stawach biodrowych...

Kiedy śpię na boku kończy się to kilkugodzinnym bólem bioder rano.

Jak wstanę z łóżka to pierwsze kilkadziesiąt kroków jest okropnych, a czasami nie potrafię zacząć normalnie iść i chodzę jak kaczka cały dzień, nie umiem nad tym zapanować mimo, że czasami idę dość prosto.


Nie wiem czemu tak jest i szczerze mówiąc zaczęłam się trochę martwić.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

Przepraszam ze zapytam a miałaś jaką kolwiek rehabilitacje po tych zabiegach pytam bo jak piszes jezdziłaś na wózku pózniej chodziłas o kulach i chodzis o własnych siłach . Pytam orehabilitacje bo tez jest wazna pozwala mięsniom w spokoju sie odbudować zregenerować siły tak ja widze rehabilitacje chodz niejedziłem na wózku to przez kilka kilkanascie tygodni lezałem i wiem ze tak jak my potrzebujemy czasu to i mięsnie .Myśle ze odpiszą na Twój posty inne osoby bardziej obeznane w wiedzy i temacie jak i rehabilitancji z naszego forum i uda się odpowiedzieć na Twe pytanie czy pokierować na dobrą droge.Wazne jest tez co powie twój lekarz znajać historie horoby jak i aktualny stan który myśle sprawdzinie tylko to coopiszujes ale np zrobie rtg itp. .Pozdrawiamserdecznie i zycze duzo zdrówka
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AlexAndreX 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 5
Skd: Ostróda
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

Nie miałam żadnej rehabilitacji. Ćwiczyłam trochę sama w domu.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

AlexAndreX napisa/a:
Nie wiem czemu tak jest i szczerze mówiąc zaczęłam się trochę martwić.

AlexAndreX,
Po kolei odpowiedz na kilka pytań. Może znajdziemy wspólnie jakąś radę dla Ciebie i ukierunkujemy Twoje dalsze działania.

1. Jakie były wskazania do obu operacji? Jakie wykonano badania obrazowe i jakie rozpoznanie postawił lekarz?
2. Od kiedy masz powyższe problemy?
3. Napisz kilka słów o:
- objawach przed operacjami i od kiedy uskarżałaś się na nie
- leczeniu zachowawczym (rehabilitacja, farmakoterapia, fizykoterapia) przed operacjami
4. Jaka została wykonana diagnostyka (RTG, RM, TK ?) w kontekście bólu kręgosłupa? Czy została postawiona jakaś diagnoza tłumacząca przyczyny bólu pleców?
5. Czy potrafisz określić precyzyjnie miejsce tego bólu? Wiem, że ten problem nie jest w tej chwili wg. Ciebie najistotniejszy ale chciałbym wiedzieć.
6. Opisz miejsce bólu/zmęczenia stawów biodrowych. Zrób to precyzyjnie, własnymi słowami. Czy kaczy chód jest wg. Ciebie z tym związany?
7. Czy ból po chodzeniu jest podobny do tego po spaniu na boku? To ten sam ból czy inny?
8. Czy zwracałaś się do fizjoterapeuty/lekarza z tym problemem? Jeśli tak, napisz jakie dostałaś zalecenia?
9. Potwierdź albo zaprzecz: zmęczenie/dyskomfort pojawiający się rano, przy pierwszych krokach zmniejsza się po "rozchodzeniu".

Na poniższe pytania możesz odpowiedzieć na PW.

10. Ile masz lat?
11. Czy masz jeszcze inne problemy zdrowotne (inne operacje, urazy ortopedyczne, problemy internistyczne, gastrologiczne, ginekologiczne, urologiczne itp).
12. Czy rodziłaś dzieci? Jeśli tak to:
- ile razy
- rok porodu / porodów
- poród siłami natury (cięte krocze?) czy przez Cesarskie Cięcie.
- czy były jakieś problemy w trakcie porodu i w okresie połogu


Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
AlexAndreX 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 5
Skd: Ostróda
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

@Fizkom -

Miałam operację bioder szpotawych w wieku 4 lat i z tego co się orientuję po prostu źle ułożyły się kąty w panewkach, trzeba było poprawić. Przed operacją raczej na ból się nie uskarżałam, miałam ograniczone trochę ruchy (jeżdżę konno i np zdarzało się, że czułam dyskomfort w biodrach siedząc na koniu).

Po operacji wykonano 1 RTG ale jeśli dobrze wiem, to drugiego biodra, w sumie po operacjach sprawdzającego RTG nie miałam.

Ból pleców to w sumie moje własne spostrzeżenie i nigdzie z tym jeszcze nie byłam, dolny odcinek kręgosłupa i ostatnio wieczorami lewa łopatka (zwłaszcza po jeździe konnej, bolało mnie cały wieczór).

Ból po chodzeniu jest podobny do tego po leżeniu na boku..

Jak wstanę i rozchodzę rano to jest lepiej.

Nie zwracałam się do lekarza, jednak przy wizycie u reumatologa (mam zespół antyfosfolipidowy) pani doktor widząc moje chodzenie (po 15 minutach siedzenia na krześle jak wstałam to znowu kaczy chód) zadzwoniła na oddział ortopedyczny "czemu ta dziewczyna nie ma rehabilitacji?" usłyszała, że podobno za wcześnie na to.

W maju skończę 18 lat, nie rodziłam dzieci ;) . No i z tych problemów zdrowotnych to oczywiście problemy z serduszkiem (miałam zapalenie mięśnia sercowego w okresie noworodkowym, zator tętnic biodrowych, dzisiaj mam niedrożne żyły udową i podkolanową lewą - biorę Warfarynę).

PS. Wsiadałam na konia i raz (w tym tygodniu) pozwoliłam sobie pojeździć :roll: .
 
     
Beata7115 
Beata7115
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 52
Doczya: 29 Pa 2014
Posty: 38
Skd: Gdynia
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

AlexAndreXNapisałam do Ciebie na priv.
Pozdrawiam.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

AlexAndreX,
Jeśli dostałaś zgodę od lekarza na obciążanie kk.dolnych, jeśli chodzisz bez kul to na rehabilitację nie jest za wcześnie. Mało tego, rehabilitacja powinna Ciebie przygotować właśnie do prawidłowego chodzenia. Tymczasem ......

Z tego co piszesz, mogę wysnuć jeden wniosek. Twój organizm przy braku rehabilitacji, nie radzi sobie z pozycją stojącą i ogólnie z chodem. Problem raczej upatrywałbym w tułowiu i tkankach okołostawowych stt. biodrowych. To z tego powodu Twój chód kaczkowaty i mija po "rozchodzeniu się".

Moja sugestia: nie zwlekaj z rehabilitacją!! Jak najszybciej staraj sie o skierowanie na nią. Szukaj fizjoterapeuty, który posługuje się metodą PNF. Moim zdaniem, w Twojej sytuacji to optymalny kierunek działań. Jeśli jazda konna, będzie nasilała dolegliwości, powinna zostać na jakiś czas odłożona.

Swoją drogą, kolejny raz spotykam się z sytuacją kiedy pacjent otrzymuje zgodę od lekarza na chodzenie bez pomocy ortopedycznych (kule) nie będąc do tego zupełnie przygotowanym właśnie poprzez ukierunkowaną terapię. Ten problem przewija się non stop w Waszych postach. Już przestałem się temu dziwić. Mam tylko taka nadzieję, że czytając Forum Bioderko choć część z Was będzie mogła szybko wycofać się z tych błędnych zaleceń........


Powodzenia,
Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
AlexAndreX 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 5
Skd: Ostróda
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

Czuję że jazda konna pomaga mi ogólnie poruszyć mięśnie..

18 lutego jadę do Poznania na wizytę kontrolną i będę starała się o skierowanie do szpitala w Ameryce na rehabilitację
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

AlexAndreX napisa/a:
Czuję że jazda konna pomaga mi ogólnie poruszyć mięśnie..
Możliwe ale to nie brak jazdy konnej jest przyczyną obecnych Twoich problemów.

Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

Popieram Ciebie Fizkom myśle ze czytając forum wiele osób
Fizkom napisa/a:
Już przestałem się temu dziwić. Mam tylko taka nadzieję, że czytając Forum Bioderko choć część z Was będzie mogła szybko wycofać się z tych błędnych zaleceń........
Dlatego w swoim poście zapytałem o rehabilitacje i widze nie myliłem się ale myśle ze Alex skozysta z rehabilitacji i będą dobre tego skutki . Co do zaleczen warto pytać lekarza o rehabilitacje jak jej nie przepiszuje to dlacego poprostu pytać dotąd az da 100% odpowiedz .Ja spotkałem się ze zdazeniem przed zabiegiem ze po TK miednicy lekarz prowadzący chciał odroczyć zabieg o 3 lub 4 lata zaszypałem go pytaniami dla cego.... i głowny argument ze jest bół i skierował mnie na konsultacje do ordynatora gdzie ten skierował mnie na zabieg .Pisząc na forum z innymi osobami jedna osoba napiszała mi ze nikt po zabiegu nie dostał rehabilitacji nie pytałem czy pytali lekarza o rehabilitacje czy poprostu jak nie ma to nie ma .
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AlexAndreX 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 5
Skd: Ostróda
Wysany: Pi 06 Lut, 2015   

Odświeżam temat, mam trudności z przejściem dystansu powyżej 200 metrów... I właściwie ostatnio idąc przez miasto do lekarza i spowrotem zauważyłam, że im dalej tym bardziej boli - trudniej mi iść normalnie.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 06 Lut, 2015   

No to logiczne że czym więcej się chodzi tym bardziej boli i czuje to każdy bioderkowicz przy każdym kroku
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 06 Lut, 2015   

Fizkom napisa/a:
Z tego co piszesz, mogę wysnuć jeden wniosek. Twój organizm przy braku rehabilitacji, nie radzi sobie z pozycją stojącą i ogólnie z chodem. Problem raczej upatrywałbym w tułowiu i tkankach okołostawowych stt. biodrowych. To z tego powodu Twój chód kaczkowaty i mija po "rozchodzeniu się".

Moja sugestia: nie zwlekaj z rehabilitacją!! Jak najszybciej staraj sie o skierowanie na nią. Szukaj fizjoterapeuty, który posługuje się metodą PNF. Moim zdaniem, w Twojej sytuacji to optymalny kierunek działań. Jeśli jazda konna, będzie nasilała dolegliwości, powinna zostać na jakiś czas odłożona.
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 06 Lut, 2015   

maaly-22,
Dzięki za pomoc.

Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 06 Lut, 2015   

Fizkom nie ma sprawy sam wiem jak wazna jest rehabilitacja ruch , a Twe słowa fragment postu myśle ze ma większe argumenty niz to co ja bym napiszał . A rehabilitacja jak wszyscy wiemy i jest to opiszane tu na naszym forum moze być na nfz lub prywatnie z naszej kieszeni . Ja biodro rehabilitowałem na nfz i jak narazie 3 lekarzy mówi mi ze ładnie chodze czyli było warto kręgosłup rehabilitowałem ze swojej kieszeni i szczenka mi opadła gdzy rehabilitant znalazł na tej szamej kliszy co lekarz 3 złamania i przepukline gdzie lekarz widział jedno złamanie .Pozdrawiam AlexAndrex zycze zdrowia i sprawności i pomyśl nad rehabilitacją.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.