Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Endoproteza a ćwiczenia w wodzie
Paskwalina 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 15 Lut 2018
Posty: 1
Skd: Toruń
Wysany: Czw 15 Lut, 2018   [PYTANIE] Endoproteza a ćwiczenia w wodzie

Dzień dobry!
Mam 28 lat i od trzech lat endoprotezę (lewe biodro, całkowita, bezcementowa), konieczność jej wszczepienia wynikała z poważnego złamania po paskudnym wypadku. Jestem aktywna (głównie jazda na rowerze, ok 50km w tygodniu, długie spacery). Mój ortopeda nie widzi żadnych nieprawidłowości (ostatnia wizyta w grudniu 2017, po operacji utworzyły się w okolicy endoprotezy zwapnienia, jednak drobne i nie rozrastają się), sama nie uskarżam się specjalnie na większe problemy, oprócz lekkiego utykania.

Chcę zapisać się na zajęcia aerobicu wodnego. Mam pytanie: czy ktoś z Was z endoprotezą chodził na podobne zajęcia? rehabilitacji w wodzie nigdy nie miałam, to też inny kaliber, grupa normalna, bez specjalnych udziwnień. Jestem trochę panikarą i boję się, że basen może jakoś zaszkodzić (chociaż w najdzikszych domysłach nie mam pomysłu w jaki sposób).

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i podzielenie się ze mną Waszym doświadczeniem.

Katarzyna.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 18 Lut, 2018   

Masz od 3 lat endoprotezę i utykasz? Myślę że zajęcia z aerobiku mogłyby być czymś fajnym, ale skoro utykasz to znaczy że nie masz wypracowanego wzorca chodu. Lepiej byłoby najpierw wypracować wzorzec z fizjoterapeutą a potem mając jego pozwolenie zacząć uprawiać aktywność, dobrze by było mieć pewność że wzorzec jeszcze się nie pogorszy-stąd moja sugestia: skonsultuj swój stan - jak i utykanie z fizjoterapeutą funkcjonalnym.
Czemu to tak ważne? przejrzyj dz. o rehabilitacji a w nim temat o krótszej nodze-wszystko jest wyjaśnione.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.