Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Czw 17 Wrz, 2009
Artrodeza
maria bor 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 17 Wrz 2009
Posty: 1
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   Artrodeza

Witam was kochani ! Jestem po artrodezie prawego biodra. Szukam kogoś po takim zabiegu.. -pozdrawiam!
_________________
boro
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   Co to jest artrodeza?

maria bor napisa/a:
Witam was kochani ! Jestem po artrodezie prawego biodra. Szukam kogoś po takim zabiegu.. -pozdrawiam!


maria bor Napisz nam na czym polega ten zabieg i w jakich okolicznościach się go wykonuje? Na jakich biodrach? Kiedy i gdzie byłaś leczona. Chciałabym dowiedzieć się więcej o Twoim przypadku.

Na temat artrodezy wyszperałam w internecie póki co następujące informacje:

Artrodeza
Pierwszy zabieg artrodezy stawu biodrowego (operacyjnego usztywnienia stawu) wykonał Lagrane w 1886 roku. Następnie przez pół wieku była to metoda z wyboru w leczeniu bolesnych zmian w obrębie biodra Z czasem wyparta została przez metalową kapę oddzielającą głowę kości udowej od panewki (Cup Arthroplasty - 1938 Smith-Petersen) oraz przez całkowitą artroplastykę stawu biodrowego (1950 Mc Kee). Obecnie artrodeza, wobec bardzo dobrych wyników leczenia całkowitą endoprotezoplastyką, ma bardzo ograniczone zastosowanie. Zabiegi te są zalecane dla młodych ludzi pracujących fizycznie lub oczekujących możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, przy zmianach zlokalizowanych w obrębie jednego stawu Inne niezbędne warunki do przeprowadzenia zabiegu to: znaczne zniszczenie powierzchni stawowych, ograniczenie ruchomości, nieefektywność leczenia zachowawczego oraz brak dolegliwości bólowych ze stawu kolanowego tej samej strony i z okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Prawidłowo wykonany zabieg artrodezy (ustawienie kończyny w zgięciu 20-300, przywiedzeniu 50, rotacji zewnętrznej 5-100, skrócenie kończyny <2cm) oraz odpowiedni dobór pacjenta są niezbędne dla dobrych, długotrwałych wyników leczenia. Wadą tego rozwiązania jest jednak utrudnione przyjmowanie pozycji siedzącej. Ból krzyża oraz ból stawu kolanowego tej samej kończyny (związany z zwiększonym obciążeniem chorej kończyny) są głównymi, późnymi dolegliwościami zgłaszanymi przez pacjentów, które prowadzą do wtórnej, całkowitej endoprotezoplastyki stawu biodrowego (THA). Z pracy Schuha i wsp. wynika, iż rezultaty wtórnej THA, nawet po długotrwającej artrodezie mogą być bardzo satysfakcjonujące dla chorego.
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Sob 26 Wrz, 2009   

lekarz zaproponował mi artrodeze, mam 12 lat i niewiem czy to jest dobre dla mnie ? czy można z tym siadać normalnie, czy trzeba przerabiać mieszkanie? czy jest może inne, lepsze rozwiązanie. Phertes zniekształcił mi staw biodrowy. :arrow:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie

Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Witaj Oleśko !
Czytałam Twój post jak również wpis Twojej mamy w księdze gości.
Nasze forum jest nowe, na razie mamy zarejestrowaną 1 osobę po zabiegu artrodezy.
Rozumiem, że obie z mamą martwicie się i boicie...
Naradzałyśmy się na Wasz temat z Adminką Katją - Twoja mama niebawem dostanie na maila od niej wiadomość.
Katja będzie szukać pomocy, rozwiązania, kontaktować się z wybitnymi lekarzami w Waszej sprawie.
Może to troszkę potrwać, ale nie zostawi Was bez pomocy !
Bądźcie cierpliwe - jesteśmy z Wami i wszyscy będziemy starać się jakoś pomóc. Na razie wspieramy Was myślami - napewno znajdziemy dobre rozwiązanie!
Abyśmy mogli mieć jak nalepszy obraz sytuacji i stanu zdrowia proponuję Wam opisać tu na forum swoją szczegółową historię. Może być w osobnym temacie - im więcej będziemy wiedzieć o Twoich dolegliwościach chorobowych tym łatwiej będzie nam Wam pomóc.
Opiszcie kiedy się zaczęła choroba, jakie dotychczas było leczenie, czy Olu miałaś jakaś formę rehabiliatcji? U jakich lekarzy szukałyście pomocy? i gdzie (region Polski )
To ważne - czyta nas coraz więcej osób i czytając Twoją Olu historię może będą mogły włączyć się do pomocy dzieląc się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam gorąco Ciebie i Twoją mamę! Bądź dobrej myśli - Najlepsze rozwiązanie MUSI się znaleźć ! ;-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Wto 29 Wrz, 2009   

Cześć wam!Chcę dokładnie opisać problem zdrowotny mojej córki...
W 2007 r.miała złuszczenie głowy kości udowej lewej,po założeniu drutów Kirschnera kość ładnie się zrosła,po paru miesiącach choroba zaatakowała prawe biodro, z tym już nie było tak łatwo.Pojawiły się powikłania czyli choroba Phertesa.Zaczęłam szukać pomocy u innego lekarza.Dzięki Bogu trafiliśmy na bardzo dobrego lekarza w Poznaniu od razu zaopiekował się moją córką naprawdę fachowo.Poleżała parę miesięcy na wyciągu,po czym założono jej na biodro aparat ortfix,który pobudza kość do odbudowy.Ten aparat córka miała na sobie przez 9 miesięcy.Z 20cm. brakującej kości,10cm.się odbudowało.Oczywiście cały czas miała ćwiczenia rehabilitacyjne,ma nadal.Po ostatniej wizycie lekarz stwierdził,że powinna mieć biodro usztywnione,czyli artrodezę.Bardzo ufam naszemu lekarzowi i nie wątpię w jego zasób wiedzy aczkolwiek chciałabym wiedzieć więcej na ten temat,i być pewna,że nie ma innego[lepszego]rozwiązania.Być może zamiast artrodezy,jakaś proteza,która pozwala wykonywać więcej ruchów,niż by to było przy artrodezie?.. :roll:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie

Wysany: Wto 29 Wrz, 2009   

Ooo - Widzę, że Ola i jej mama połączyły siły ! I razem piszą na forum pod jednym nickiem - Super !
Olu - zanim dostaniecie od nas więcej informacji niosących pomoc to chciałam napisać że po przeczytaniu postu wyżej myślę, że jesteś baaaardzo dzielną osobą !
To leczenie i rehabilitacja...masz tylko 12 lat ... a już tak dużo walki z chorobą za Tobą...naprawdę podziwiam Cię ! Twoją mamę też - musi być bardzo silną i twardą osobą oraz mieć wielkie serce...
Dziękujemy za tą historię - teraz już wszyscy czytelnicy mają obraz sytuacji.
Cierpliwie czekajcie na niedługi odzew - napewno nastąpi !
Pozdrawiam Was obie :-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 29 Wrz, 2009   

Witaj oleśka!
Aby móc zadziałać w waszej sprawie konkretniej, i dopytać znanych mi lekarzy o opinię potrzebuję zdjęcia RTG. Proszę wstawcie je w Album http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2 albo prześlijcie na maila kontakt@forumbioderko.pl
Nie obiecuję, że "zdalnie" zdołam uzyskać wiele. Pewnie nie obędzie się bez wizyty lekarskiej, ale ufam, ze przynajmniej będziemy mieli jasność gdzie warto się udać i co inni lekarze mogliby w tej sytuacji zaproponować.
Tak jak pisałam w mailu do Was i wyżej - RTG niezbędne, także czekam na nie :-)
Tymczasem pozdrawiam ciepło!
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Wto 29 Wrz, 2009   

Nigdy nie umieszczałam RTG w komputerze i nie wiem jak to się robi? :cry:
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 29 Wrz, 2009   

oleśka napisa/a:
Nigdy nie umieszczałam RTG w komputerze i nie wiem jak to się robi? :cry:

Od jakiegoś czasu przychodnie/szpitale dają obraz RTG również na płycie CD, czasem zupełnie zamiast kliszy. Może posiadasz takie?
A jeśli nie, jeśli masz zwykłą standardową kliszę to najprostszym sposobem jest zeskanowanie jej - ale do tego potrzebny Ci co najmniej skaner A3. A druga prostsza metoda, to przyłożyć zdjęcie RTG do okna i zdobić zdjęcie aparatem cyfrowym :-) Później zdjęcie z aparatu zrzucasz w komputer i już :-)
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Pi 02 Pa, 2009   

hej! zdjęcia już wstawiłam do albumu możecie zaglądać
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 02 Pa, 2009   

oleśka napisa/a:
hej! zdjęcia już wstawiłam do albumu możecie zaglądać


hm.. oleśka, pokieruj gdzie, bo przeszukałam cały nasz Album i nie widzę niestety Twoich zdjęć.. Sprawdź proszę jeszcze raz.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 02 Pa, 2009   

Cytat:
przepraszam was wszystkich ale niestety mi nie wchodzą bo bo typ... albo ,że zaduże
nie umiem niestety.pozdro paaa

Umiesz, umiesz. Ale na start wyślij mi je na maila. Ja pomogę i zamieszczę je szybciutko w Albumie :-)
Wysyłaj na maila forum: kontakt@forumbioderko.pl

Czekam :-)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
  Wysany: Pi 02 Pa, 2009   

:-o :mrgreen: :-D :-> ;-) :-) i w końcu wysłałam zdjęcia do ciebie Katja a czemu Katja a nie inaczej

da się umieścić te zdjęcia katja?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 02 Pa, 2009   

oleśka napisa/a:
da się umieścić te zdjęcia katja?


Oleśka, fakt przesłałas, dziękuję. Ale jest jedno "ale". Zdjęcia są fatalnej jakości (mało co na nich widać) mają po 66 Kb czyli podajac obrazowo ich wielkość w centymetrach to ok 3 x 2,5 cm? Zresztą lepiej jak to zobrazuję to sama zobaczysz.





Oleśka, jak sama widzisz.. na nie wiele zdają się te fotki. Weź aparat cyfrowy, przyłóż zdjecie do okna i zrób dobre zdjęcia. Wyślij mi na maila nie pomniejszając ich rozdzielczości (w oryginalnej wielkości). I wtedy będzie dobrze.
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Nie 04 Pa, 2009   

Katja zdjęcia zostały już wysłane na maila.Czekam na odpowiedź.pozdrawiam pa
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.