Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Czw 17 Wrz, 2009
Artrodeza
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 04 Pa, 2009   

Dziękuję, tak, dotarły i są dobrej jakości. Tak jak pisałam Ci na PW we wtorek widze się z prof. Jarosławem Czubakiem. porozmawiam o Was. Jestem w kontakcie. Pozdrowienia!

PS. Zdjęcia zamieszczę też w naszym Albumie, jeśli nie masz nic przeciwko.
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Nie 04 Pa, 2009   

cieszę się, że się wreszcie udało.Oczywiście,jeśli możesz,to zamieść zdjęcia w albumie.
Dzięki pa. :roll:


edit: 07.10.2009

Katja jak będziesz na forum to bym prosiła byś napisała, jak po wizycie u Profesora
pozdrowienia oleśka
Ostatnio zmieniony przez madzi_czer Pon 12 Pa, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 07 Pa, 2009   

oleśka tak jak obiecywałam skonsultowałam Waszą sytuację z profesorem Jarosławem Czubakiem. Długo rozmawialiśmy. Mam Ci do przekazania kilka spostrzeżeń. Nie będę pisać tutaj ogólnie, napiszę na PW, a Ty jeśli będziesz chciała to później możesz opowiedzieć Forumowiczom. Zaraz skrobnę do Ciebie kilka słów.
Pozdrawiam.

edit: 07.X.2009 godz. 22.33

RTG Oli można zobaczyć w Albumie http://forumbioderko.pl/album_pic.php?pic_id=125
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
oleśka 
oleśka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2009
Posty: 8
Wysany: Czw 08 Pa, 2009   

Katja wielkie dzięki za konsultację z profesorem i chcę wyjaśnić że moja mama się tu rejestrowała i myślała że ona będzie pisać ale wyszło że ja . ja mam na imię waleria a moja mama ola sorki za pomyłkę. jeszcze raz dzięki przemyślę wizytę w poznaniu bo mam bliżej .dzięki cześć
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 08 Pa, 2009   

oleśka napisa/a:
Katja wielkie dzięki za konsultację z profesorem i chcę wyjaśnić że moja mama się tu rejestrowała i myślała że ona będzie pisać ale wyszło że ja . ja mam na imię waleria a moja mama ola sotki za pomylkę .jeszcza raz dzięki rzemyślę wizyte w poznaniu bo mam bliżej .dzięki cześć


:-) Dziękuję Walerio. Tak, faktycznie, na odwrót Was nazywałam, również na PW. Grunt, ze już wszystko się wyjaśniło. Tak, przemyślcie dokładnie to co napisałam. W razie czego - służe Wam pomocą. Artrodeza w Twoim przypadku nie jest przesądzona. Ale przed podjeciem jakiejkolwiek decyzji konsultuj się i przejdź szereg badań aby wykluczyć bądź potwierdzić inne ewentualności.
Trzymamy za Ciebie kciuki! I pozdrawiamy Mamę - Olę :-)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 08 Pa, 2009   

Katja napisa/a:
:-) Dziękuję Walerio. Tak, faktycznie, na odwrót Was nazywałam, również na PW. Grunt, ze już wszystko się wyjaśniło. Tak, przemyślcie dokładnie to co napisałam. W razie czego - służe Wam pomocą. Artrodeza w Twoim przypadku nie jest przesądzona. Ale przed podjeciem jakiejkolwiek decyzji konsultuj się i przejdź szereg badań aby wykluczyć bądź potwierdzić inne ewentualności.
Trzymamy za Ciebie kciuki! I pozdrawiamy Mamę - Olę :-)


Co kolwiek by Katja nie napisała, zgadzam się w 100 % najważniejsze, to być pod dobra opieką i mieć możliwość zadecydowania o swoim losie :-D Również trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia ;-)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
ona255 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 37
Doczya: 06 Lis 2010
Posty: 1
Skd: polska
Wysany: Sob 06 Lis, 2010   [PYTANIE] artrodeza biodra mial ktos???

Witam chciała bym się dowiedzieć czy miał ktoś z was artrodeze stawu biodrowego?? jeśli tak to prosiła bym parę informacji jak się teraz czujecie, jak się chodzi itd?? i czy jest jakaś poprawa po operacji?? z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 
     
lucja1905 
lucja1905
Popularus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 30
Doczya: 04 Lis 2010
Posty: 103
Skd: Łódź
Wysany: Sob 06 Lis, 2010   

Jestem po artrodezie stawu biodrowego , chodzic moze chodzi mi sie lepiej ale nie wiem sama przed i po operacji mam sztywne biodro moze troche mniej boli. A gdzie bedzie wykonywana ta operacja?? Pozdrawiam jak cos to moge udzielic wiecej informacji
_________________
,, Bo na każde smutki i troski, są czerwone noski"
 
 
     
anka16r 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 31 Sty 2011
Posty: 8
Skd: warszawa
Wysany: Pon 31 Sty, 2011   

lucja1905 napisa/a:
Jestem po artrodezie stawu biodrowego , chodzic moze chodzi mi sie lepiej ale nie wiem sama przed i po operacji mam sztywne biodro moze troche mniej boli. A gdzie bedzie wykonywana ta operacja?? Pozdrawiam jak cos to moge udzielic wiecej informacji


Ja bardzo bym prosila o udzielenie informacji na temat artrodezy.mam doszczetnie zniszczony staw biodrowy-głowa kosci rozfragmentowana. artrodeza nie jest przesadzona ale boje sie ze to jedyne wyjscie w mojej sytuacji.chcialabym spytac jaki jest zakres ruchow po takim zabiegu ,czy masz trudnosci z siadaniem i kucaniem i czy odczuwasz te sztywnosc stawu podczas chodu oraz czy chod jest utykajacy?czy doszlo po takim zabiegu do skrocenia konczyny? mam 24 lata wiec nie chcialabym decydowac sie na takie ograniczenie ruchow.wolalabym endoproteze ale jakakolwiek operacja w moim przypadku laczy sie z ryzykiem krwotoku wiec usztywnienie 'na stale' ograniczyloby interwencje ortopedow w przyszlosci(w przeciwienstwie do endoprotezy).bede niezwykle wdzieczna za odpowiedz.pozdrawiam serdecznie!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 31 Sty, 2011   

A czy konsultowałaś swój stan z kilkoma lekarzami? Co oni Ci radzą ? Każdy z nas jest inny, więc dobry lekarz powinien coś Ci doradzić. Masz jeszcze inną drogę - niezależnie od lekarzy skonsultuj się z porządnym fizjoterapeutą - dobrane do Twojego stanu ćwiczenia mogą Ci bardzo dużo pomóc i utrzymać w świetnej formie postawę, pracę mięśni, nawet odwlec moment operacji :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anka16r 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 31 Sty 2011
Posty: 8
Skd: warszawa
Wysany: Wto 01 Lut, 2011   

Ale ja nie chcę odwlekac operacji.chcialabym miec ja jak najpredzej bo bol tej nogi jest straszny,poza tym nie moge normalnie funkcjonowac.bylam u roznych ortopedow-zaden z nich nie podjal sie zabiegu.moja jedyna nadzieja w profesorze Góreckim ,ktory jako jedyny nie wyslal mnie do domu z kwitkiem. jesli ktos mial usztywniane biodro bardzo prosze o odp na moje pytania we wczesniejszym poscie.bede bardzo wdzieczna.pozdrawiam!
ps.czy ktos moze mi to przetlumaczyc w aspekcie mozliwosci ruchowych?:ustawienie kończyny w zgięciu 20-300, przywiedzeniu 50, rotacji zewnętrznej 5-100, skrócenie kończyny <2cm>
 
     
lucja1905 
lucja1905
Popularus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 30
Doczya: 04 Lis 2010
Posty: 103
Skd: Łódź
Wysany: Wto 01 Lut, 2011   

Witaj! Juz ci odpowiadam
Ruchomosci w tym stawie nie bedziesz maiała żadnej. U mnie doszlo do skrocenia okolo 3 cm , jedyny ratunek dla mnie to endoproteza a mam dopiero nicale 18 lat . Mam sztywne biodro od 6 lat wiec nauczylam sie funkcjonowac tym biodrem. Na poczatku problem sprawialo mi wiele rzeczy i czynnosci ale z czasem nauczylam sie kucac, wiazac buta, a nawet malowac paznokcie u tej nogi , zalozenie skarpetki graniczylo z cudem, ale tez sie udalo . Na twoim miejscu jesli i tak bedziesz miec endo, to nie rob tego chyba ze to jedyne wyjscie. Ja bylam operwowana u prof Czubaka w Otwocku , po 2 latach (22 lutego) bede miala wyjecie srubek Pozdrawiam jak chcesz cos wieceje wiedziec to pytaj smialo :)
_________________
,, Bo na każde smutki i troski, są czerwone noski"
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Wto 01 Lut, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
anka16r 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 31 Sty 2011
Posty: 8
Skd: warszawa
Wysany: Wto 01 Lut, 2011   

Łucjo,bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz! zycze Ci powodzenia 22lutego.ja od nikogo jak na razie nie dostalam propozycji usztywnienia stawu.sama sobie tak wydedukowalalam;)mam nadzieje ze jednak znajdzie sie jakis odwazny ktory wszczepi mi endoproteze.pozdrawiam!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 05 Lut, 2011   

Anko, a byłaś u Prof.Czubaka? Może on ze swoim doświadczeniem umiał by Ci pomóc? Jesteś z Wa-wy więc masz go na miejscu. Pomyśl o tym :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
AnnaKam 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 42
Doczya: 30 Maj 2013
Posty: 4
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 25 Sty, 2014   

Wiem, że już dawno ten wątek nie był odwiedzany, ale ja niedawno tutaj zajrzałam. Miałam zrobioną artrodezę w wieku 13 lat. Teraz mam 32 i chętnie odpowiem na wszystkie pytania o tym zabiegu.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.