Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Pęknięcie miednicy-leczenie zachowawcze w majtkach gipsowych
MariaAntonina 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 17 Lip 2018
Posty: 3
Skd: Pomorze
Wysany: Sro 18 Lip, 2018   Pęknięcie miednicy-leczenie zachowawcze w majtkach gipsowych

Miałam wypadek polegający na upadku z wysokości, który skutkował (jak się okazało dopiero na drugi dzień...) pęknięciami miednicy.

Doktor stwierdził że pęknięcie jest stabilne i nieprzemieszczone więc jakiekolwiek zespolenie operacyjne nie jest konieczne, a moje inne choroby stanowią poważne przeciwwskazanie dla operacji. Dlatego zalecił leczenie zachowawcze które potrwa kilka-kilkanaśnie tygodni i polega po prostu na leżeniu.
Jeżeli chcę leżeć w domu, doktor powiedział że do transportu i opieki domowej muszę być unieruchomiona w majtki gipsowe. Według niego takie usztywnienie jest konieczne m. in. ze względu na moją otyłość.

Znalazłam to forum, pod kątem wymiany doświadczeń. Co ma być to będzie, ale dobrze wiedzieć ;)
Ktoś z Was wie jak taki gips wygląda? Tzn. gdzie go będę miała?
Jak przebiega jego zakładanie? Ile trwa, czy boli?
Czy w majtkach gipsowych można tylko leżeć czy da się poruszać choćby na wózku?

Póki co leżę w szpitalu. Czy normalne jest zalecenie stosowania pieluch żeby ograniczyć ruchy przy basenie? Czy w gipsie też będzie pielucha czy basen?
Jak ogólnie jest z higieną... głupie pytanie... ja będę miała dziurę wywierconą na siku czy jak?;)
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Czw 19 Lip, 2018   

Z higiena jest tak ze rozowo nie jest. Trzeba to przetrzymac. Moja babcia tak miala. Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i z kazdym dniem bedzie lepiej. Ale sztywne majty to sztywne
 
     
MariaAntonina 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 17 Lip 2018
Posty: 3
Skd: Pomorze
Wysany: Czw 19 Lip, 2018   

mjuniorek napisa/a:
Z higiena jest tak ze rozowo nie jest. Trzeba to przetrzymac. Moja babcia tak miala. Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i z kazdym dniem bedzie lepiej. Ale sztywne majty to sztywne

Możesz powiedzieć coś więcej? :D Okazuje się że założone będę miała dopiero za tydzień. Czyli jeszcze tydzień minimum w szpitalu
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 02 Pa, 2018   

Ja lezałem po wypadku komunikacyjnym z połamaną miedniczą bez gipsowych majtek i nawet zwykłych tez.....Co do toalety to miałem cewnik i pampersy ,pampersy były raz na tydzień po lewatywie enemie itp.. mycie gąbką do tego wcieranie balsamu na odlezyny i odpazenia który zapobiegł im....Tak miałem i jakbym był na twoim miejscu to zostałbym w szpitalu w szpitalu wiedzą co robić wiem w domu lepszy komfort ale zdrowie wazniejsze.....
Ps ja miałem pampersy w związku z tym ze z powodu bólu nie wypruzniałem się do basenu
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.