Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pi 24 Lip, 2015
proszę o pomoc
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   proszę o pomoc

Witam, jestem na forum od wczoraj, chcialam w skrocie przedstawic swoja historie,i zadac pare meczacych mnie pytan. Od dziecinstwa choruje na dysplazje staw.biodr,niestety bol byl juz nie do zniesienia i musialam poddac sie operacji wszczepienia endoprotezy, zabieg mialam 22 czerwca po roku czekania w szpitalu na lidleja. Operacja byla dosc skomplikowana i trfala 4 godziny, (lewe biodro ) poniewaz nie mialam wyksztalconej panewki oraz glowy, musieli robic rekonstrukcje biodra, przy tym zostalo mi usuniente 3cm kosci udowej. Noga przed oper byla krotsza o 3 cm po jest dlusza o 4cm,sama operacje przeszlam fatalnie po operacij bol byl okropny poniewaz bylam uspana, bo panikowalam podczasz operacji, bardzo sie balam przed w czasie tez, wdzien operaci dostawalam morfine ale nie pomagala,na druga dobe pionizacja tylko siadajac nie bylam w stanie nawet to, bolalo strasznie, kazdego dnia po trochu bylo lepiej lecz po tyg bylam w stanie przejsc caly korytarz gdzie wczesniej po sali, pani rechabililatka przychodzila co dzien po 3 razy,mialam masarze cwiczenia, po3 tyg wyszlam ze szpitala chociaz jeszcze nie bardzo chcieli mnie puscic, teraz juz jestem w domu ale nie jest kolorowo, sa dni spokoje a drugi nie uzele nie uchodze i nie moge usiedziec, strasznie lydka mi dokucza, nie mam w niej czucia,czasami jezeli jestem przykryta nie da rady bo wrazenie takiego pieczacego ciagniecia, stopa tez dretwa najbardziej w okolicy duzego palca, raz mi w ta noge zimno raz goraco az parzy(czy to normalne) przy szwie jeszcze troche ciagnie ale do zniesienia, odczuwam czasem wrazenie na lewym posladku ze leze na czym twardym tylko ze mam to w srodku,noce bez srodkow nasennych nie przespane ale i tak budze sie o 4 i musze sie przejsc bo mieszkaniu bo ciagnie i ciezka, od wczoraj stopa zaczela mnie bolec, ale mysle ze noga jest dlusza a troche zaczynam na nia stawac, od 10sierpnia do 18wrzesnia zaczynam rechabilitacje, teraz wykonuje cwiczenia w domu z mezem oraz masarz robi jak w szpitalu,ps. Od czasu operacj nie dostalam okresu troche mnie to martwi, poniewaz zawsze byl na czas,czyjest to wina ze operacja byla krwawa bylam slaba dostalam az 4 jesdnostki krwi.czymoge juz spac na boku czy poczekac do rechab, jezeli tak jak to prawidlowo zrobic, prosze oodpowiedz.
_________________
Sylwia
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 24 Lip, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Sylwio, jak już pisałam w temacie o siedzeniu: zanim ktoś odpowie Ci w temacie: proszęzwracaj uwagę literówki i błędy - możesz je poprawiać przez edycję posta! - rozumiem że z telefonu gorzej się pisze ale posta napisanego w taki sposób nie chce się czytać a tym bardziej na niego odpowiadać, Administracja Forum ma bardzo wiele pracy i bez poprawiania czyiś wypowiedzi żeby były czytelne.

Odnośnie Twoich pytań - przejrzyj dz. kącik rehabilitacji,porady i wiedza, znajdziesz w różnych tematach wiele potrzebnych Ci informacji - o miesiączce przed i po zabiegu informacje są w tym temacie.

Jaki jest cel ćwiczeń i masaży jakie wykonujesz w domu z mężem? Kto je zalecił?
Rozumiem że nie jesteś teraz pod opieką fizjoterapeuty - to niedobrze, bo wiele z Twoich dolegliwości mogłoby być rozwiązanych odpowiednio zastosowaną terapią - im szybciej ją zaczniesz tym lepiej! Potrzebujesz diagnostyki skąd biorą się dolegliwości i ukierunkowanej na rozwiązanie Twoich problemów terapii. Czekanie do sierpnia to strata czasu, niestety na nfz cudów nie ma co się spodziewać bo raczej się nie zdarzają.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Ale jak to sie robi bo mi sie wyswietla bez bledow?
_________________
Sylwia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Błędów Ci nie pokaże, nie mamy tu takiego edytora, trzeba po prostu zawracać uwagę zwłaszcza jak się szybko pisze z telefonu.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Ćwiczenia i masaże zalecila pani rehabilitatka ze szpitala, pokazala mi jak masowac zeby pozbyc sie wlasnie tej nadwrazliwosci... a to cos zle, no niestety czekam bo nie mam innej mozliwosci poniewaz boje sie bo mowili mi w szpitalu ze ciezko znalesc dobrego ktory sie zna, a w tej klinice co bedę miala reha to robia endo,
_________________
Sylwia
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Nie 26 Lip, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Sylwia, Sylwia co do Twoich objawów ja bym się spytała rehabilitanta albo zadzwoniła bym po prostu do operatora i spytała bym się czy taki stan rzeczy jest normalny. Jeśli chodzi o okres tak może się zdarzyć że będzie przesunięcie organizm masz osłabiony i potrzebuje trochę czasu na to żeby się zregenerować.

Aga W co do pisana postów np z komputera zależy jakiej przeglądarki się używa, mi przy explorerze rzeczywiście nie poprawiało błędów na forum podczas pisania postów. Natomiast mam teraz w komputerze zainstalowaną przeglądarkę Google chrome i ta przeglądarka poprawia mi błędy w postach. W tel powinna być podobna opcja większość tel pracuje na przeglądarce Google chrome.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pi 24 Lip, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Bonia, dziekuje za odpowiedz, zbytnio nie mam jak sie z nimi skontaktowac, a rechabilitacje zaczynam dopiero 10sierpnia
_________________
Sylwia
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Nie ma za co Sylwio o okres się tak nie martw dojdziesz do siebie i wszystko się unormuje. Własnie zerkam skąd jesteś czy Jabłonna nie jest blisko Warszawy? Jeśli tak to masz możliwość skonsultowania się z którymś z naszych fizjoterapeutów np Fizkomem bądź Wendy myślę że było by warto. Ponieważ miała byś jasność sytuacji.

Wiem jak to jest gdy objawy Cię niepokoją a nie masz możliwości skonsultowania tego. ja miałam o tyle komfortową sytuację że miałam numer swojego operatora ale początki też nie były łatwe.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Najgorsze jest to ze ta łydka tak dokucza, a mozesz mi powiedziec jak umiejetnie polożyc sie na boku, bo te lezenie na plecach mnie dobija, posladki bolą.
_________________
Sylwia
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Wolała bym aby na to pytanie odpowiedziały bardziej kompetentne osoby z forum. Nie jestem fizjoterapeutą i nie chciała bym Ci zrobić krzywdy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Bonia napisa/a:
Aga W co do pisana postów np z komputera zależy jakiej przeglądarki się używa, mi prze explorerze rzeczywiście nie poprawiało błędów na forum podczas pisania postów. Natomiast mam teraz w komputerze zainstalowaną przeglądarkę Google chrome i ta przeglądarka poprawia mi błędy w postach.

Boniu, nie tyle ciężko się czytało przez błędy ale przez literówki-wiele w prawie każdym wyrazie.

Sylwio, dziękuję że zwróciłaś uwagę na pisownię - teraz wypowiedzi masz czytelne :)
Myślę że niedługo któryś z fizjoterapeutów udzieli Ci podpowiedzi na Twoje dolegliwości.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

;-) acha, to już wiem o co chodzi ale tamto też jest zrozumiałe:-) czekam
_________________
Sylwia
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   Re: proszę o pomoc

Sylwia22 napisa/a:
. Noga przed oper byla krotsza o 3 cm po jest dlusza o 4cm,

Mam wrażenie że wdarł się tu błąd: jeśli robiono 1 pomiar to musiał być on porównawczy względem drugiej, nieoperowanej nogi(różnica długości 3 cm)
jeśli zrobiono drugi pomiar to : czy noga operowana jest dłuższa od nieoperowanej o 4 cm (jak zapisałaś) czy też zwiększyła się różnica na korzyść nogi operowanej na plus 1 cm po badaniu w stosunku do nieoperowanej ?

Sylwia22 napisa/a:
sa dni spokoje a drugi nie uzele nie uchodze i nie moge usiedziec, strasznie lydka mi dokucza, nie mam w niej czucia,czasami jezeli jestem przykryta nie da rady bo wrazenie takiego pieczacego ciagniecia, stopa tez dretwa najbardziej w okolicy duzego palca, raz mi w ta noge zimno raz goraco az parzy(czy to normalne) przy szwie jeszcze troche ciagnie ale do zniesienia, odczuwam czasem wrazenie na lewym posladku ze leze na czym twardym tylko ze mam to w srodku,noce bez srodkow nasennych nie przespane ale i tak budze sie o 4 i musze sie przejsc bo mieszkaniu bo ciagnie i ciezka, od wczoraj stopa zaczela mnie bolec, ale mysle ze noga jest dlusza a troche zaczynam na nia stawac,.


Sylwia22 napisa/a:
od 10sierpnia do 18wrzesnia zaczynam rechabilitacje, teraz wykonuje cwiczenia w domu z mezem oraz masarz robi jak w szpitalu,ps. Od czasu operacj nie dostalam okresu troche mnie to martwi, poniewaz zawsze byl na czas,czyjest to wina ze operacja byla krwawa bylam slaba dostalam az 4 jesdnostki krwi.,

Nie, nie jest to normalne, ale zdarza się u pacjentów po endoprotezoplastyce ( a zwłaszcza po skomplikowanych operacjach). Czy możesz leżeć na boku nieoperowanym? Jeśli tak, to zobacz czy leżąc w ten sposób nie masz wyraźnego zgięcia bocznego (talia po stronie operowanej jest zapadnięta). Pozycja ułożeniowa może mieć swój wkład w odczucia z nogi


Wg mnie powinnaś skontaktować się z fizjoterapeutą, by na miejscu udzielił Ci szczegółowych porad odnośnie Twojego stanu. Poradnictwo przez internet ma w tym zakresie swoje ograniczenia.

Sylwia22 napisa/a:
czymoge juz spac na boku czy poczekac do rechab, jezeli tak jak to prawidlowo zrobic, prosze oodpowiedz.

Na to, czy możesz spać na boku operowanym powinien udzielić Ci informacji Twój operator. Jeśli tak , to zaleca się włożenie poduszki między kolana dla unikania niekorzystnej pozycji stawu (przywiedzenie i rotacja wewnętrzna).
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
Ostatnio zmieniony przez Danielos Pi 24 Lip, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Danielos, A jak to jest tak naprawdę z tym spaniem na boku? Która strona jest najbezpieczniejsza? Bo przejrzałam pod tym kontem nasze forum i szczerze sama bym się pogubiła w tym temacie, jedni piszą tak drudzy inaczej. Jeśli ja która jestem na forum od kilku lat nie bardzo mogłam się w tym połapać to nie ma co się dziwić nowym osobą.

W sumie do tej pory nie wnikałam w temat ponieważ ja do trzech miesięcy spałam na plecach i wiem jakie to jest koszmarnie męczące już po kilku dniach. Nie dziwie się więc Sylwii że chociaż przez chwile chciała by poleżeć inaczej.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Bonia napisa/a:
Danielos, A jak to jest tak naprawdę z tym spaniem na boku? Która strona jest najbezpieczniejsza? Bo przejrzałam pod tym kontem nasze forum i szczerze sama bym się pogubiła w tym temacie, jedni piszą tak drudzy inaczej. Jeśli ja która jestem na forum od kilku lat nie bardzo mogłam się w tym połapać to nie ma co się dziwić nowym osobą.

W sumie do tej pory nie wnikałam w temat ponieważ ja do trzech miesięcy spałam na plecach i wiem jakie to jest koszmarnie męczące już po kilku dniach. Nie dziwie się więc Sylwii że chociaż przez chwile chciała by poleżeć inaczej.


To od decyzji operatora zależy, kiedy można kłaść się na danym boku: jakie są tego przyczyny? - nie wiem.
Teoretycznie najbezpieczniejsza jest na wznak, pozycja na nieoperowanej pod warunkiem klinowania nóg poduszkami jest również stosunkowo bezpieczna. Na możliwość leżenia na operowanej stronie zwykle wydaje zgodę operator. Taką wiedzę w tym zakresie na chwilę obecną posiadam.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.