Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 18 Kwi, 2017
Czekanie na endo
aneta123 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Zachodniopomorskie
Wysany: Pon 17 Kwi, 2017   Czekanie na endo

Witajcie.
Jestem nowa na Waszym forum. Mam pytanie dotyczące bólów kręgosłupa przy czekaniu na endoprotezkę.Ale może zacznę od początku.W ósmej klasie sp bolało mnie kolano były tabletki przeciwbólowe i oszczędzanie nóżki...Latka leciały szkoła, praca aż do czasu zajścia w ciąże odezwało się biodro.Lekarz kazał zrobić rtg i stwierdził złuszczenie kości udowej znów oszczędzać nogę itd. Ból wiadomo stopniowo się nasilał . Przyszła druga ciąża jeszcze większe bóle biodra.U lekarza usłyszałam,że niestety muszę sie zapisać w kolejkę na endo ,bo noga jest troszkę krótsza stąd moje utykanie a poza tym żebym nie myślała o kolejnej ciąży.No i dobra wszystko fajnie pięknie mam 36 lat zapisałam się czekam już 6 lat i zostały mi tylko 2 na endo. Za każdym razem słyszę ,że są osoby w gorszym stanie a ja jeszcze młoda to mam czas. Jest tylko coraz gorzej chodzę jak pingwin,noga mi czasami jakby "ucieka"a na dodatek kręgosłup mi niemiłosiernie dokucza nawet mam wrażenie chwilami, że gorzej niż biodro(druga panewka też się już wyciera). Często łapie mnie rwa kulszowa ,która puszcza dopiero po zastrzykach.Z każdym większym ruchem muszę uważać a na dodatek wiecznie mam wrażenie spiętych pośladków. pomóżcie jak sobie z tym radzić? Coraz rzadziej przez to wszystko wychodzę z domu.Pozdrawiam
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 17 Kwi, 2017   

aneta123, Napisać do szpitala pismo o przyspieszenie terminu operacji. Albo szukać innego szpitala gdzie podejmą się tego szybciej. Jesteś młoda i masz prawo normalnie żyć. A nie dlatego że jesteś młoda to można czekać a Ty masz cierpieć. Naprawdę nie którym lekarzom przydało by się nalać trochę oleju do głowy. :evil:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
aneta123 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Zachodniopomorskie
Wysany: Sro 19 Kwi, 2017   

Dziękuję za dobrą radę. Tłumaczyłam lekarzowi, że należę do osób aktywnych nie potrafię usiedzieć w miejscu lubię pracować być między ludźmi. Odpowiedzi były typu a widzi Pani pacjentów przed gabinetem? No tak tyle, że większość z nich to emeryci nie ujmując nikomu . Ale cóż lepiej odpowiedzieć , że na kolejkę on nic nie poradzi.A ja chwilami mam tylko marzenie żeby poczuć jak to jest bez bólu,nie zwracać uwagi na to jak stanę ,schylę się czy dam radę iść z dziećmi na spacer.
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Sro 19 Kwi, 2017   

A co ma poradzić? Starszym mówić że mają czekać bo młody chce pożyć? Nie lekarze ustalają limity finansowe, oni tez maja z tym pierdzielnikiem problem.
Pisz podanie, umów się na prywatną wizytę ( niestety trzeba, takie realia). Ogarnąłem dwie endo w ciągu roku bo mi zależało, znalazłem dojście do operatora i pracowałem nad nim żeby dostrzegł potrzebę szybkiego zrobienia operacji. Teraz jestem po operacji oka( zaćma), termin miałem na 2018, pisałem podanie. Zanim się zoperujesz pomyśl o rehabilitacji, choćby na NFZ, rusz do przodu a reszta pójdzie za Tobą.
 
     
aneta123 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Zachodniopomorskie
Wysany: Sro 19 Kwi, 2017   

Spokojnie. Przepraszam jeżeli uraziłam kogoś bo nie miałam absolutnie takiego zamiaru.Poza tym trzeba pomyśleć,że może nie każdego stać na lekarzy prywatnie.
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Sro 19 Kwi, 2017   

Nikogo nie uraziłaś. Nie mam pieniędzy, od 2013 miałem pięć operacji - nie da się zbić majątku w takiej sytuacji ale nie mam problemu z odłożeniem na wizytę u lekarza, Zaciskam zęby, zależy mi a systemu nie przeskoczę. Trzeba chcieć, a na forum i w życiu widzę masę ludzi z deficytem woli wyrwania się z choroby.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.