Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
ból w okolicach pachwiny/z przodu i wewnątrz uda
AniaKam 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 28 Lut 2017
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 28 Lut, 2017   ból w okolicach pachwiny/z przodu i wewnątrz uda

Dzień dobry,
jestem na forum nowa, choć przeczytałam już jego sporą część, poszukując informacji na temat tego, co mi dolega. Niestety, choć niektóre historie przypominają moje, nadal nie znalazłam czegoś, co pomogłoby mi rozwiązać mój problem, więc postanowiłam opisać to po kolei i zapytać, bo - choć to do mnie niepodobne - tracę już nadzieję... Widziałam na forum wypowiedź Fizmed w temacie podobnym do mojego, niestety terminy na umówienie się - być może kwiecień, a ból boli... Może ktoś będzie w stanie mnie nakierować.

W grudniu 2015 zaczęło boleć mnie udo. Miałam dość niespecyficzny ból, który raz występował z przodu uda, najczęściej jednak wewnątrz, nieco powyżej kolana, a także po zewnętrznej stronie - uczucie palenia, mrowienia. Poza tym miałam uczucie, jakby mięśnie w nodze były non stop spięte. Chodziłam do kilku fizjoterapeutów, którzy twierdzili, że generalnie nic mi nie jest, kazali biegać dalej (biegam), tyle że noga sztywniała, więc zrezygnowałam. W międzyczasie byłam u kilku ortopedów (od informacji że to od kręgosłupa, przez to, że nic mi nie dolega i będzie dobrze, przez przeciwbólowe leki, do zakazu biegania, bo kręgosłup), neurologa (że kręgosłup, dostałam antydepresanty na rozluźnienie chyba, ale bez informacji na co, więc to moje domysły - nie wzięłam), neurochirurga, który powiedział, że w kręgosłupie rzeczywiście zmiany mam, ale jego zdaniem nie są tragiczne.

Poniżej przytaczam wyniki tomografii komputerowej kręgosłupa:
Lordoza lędziowa zachowana prawidłowo, z dobrym ustawieniem kości krzyżowej. Trzony ledzwiowe prawidlowej wysokosci bez zmian ogniskowych i obrzeku srodkoscia. Krazki miedzykregowe L4-L5 i L5-S1 miernie odwodnione i zwęzone. Szerokopodstawna przepuklina dyskowa tylna środkowa i dwuboczna L4-L5 (protrusio) z kompresją brzusznej powiechni worka oponowego i obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych i na poziomie zwojowym. Szerokopodstawna przepuklina dyskowa średkowa L5-S1 (protrusio) z kompresją brzusznej powierzchni worka oponowego i obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych oraz prawostronną lateralizacją zmian uciskowych. Ograniczenie rezerwy objętościowej przedniej kanału kręgowego na poziomie dyskopatii. Bez cech dyskopatii i pozadyskowych zmian uciskowych na poostałych poziomach. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.

Na koniec trafiłam do fizjoterapeuty, który twierdził, że mimo tych wyników, to nie od kręgosłupa, zainteresowała go brzydka blizna po wyrostku i zaczął stosować terapię wiscelarną i mięśniowo/powięziową - po miesiącu/dwóch wszystko się uspokoiło, nic nie bolało.

Jakiś miesiąc temu zaczęło boleć znów. Tym razem ból jest w udzie wyłącznie wewnątrz - najmocniejszy ból/ciągnięcie czuję w okolicy pachwiny raz nad kolanem, czasem z przodu uda. Żadnych mrowień, uczucia palenia etc. Fizjoterapeuta twierdzi, że to nie od kręgosłupa, a jego terapia najbardziej przypomina mi to, o czym czytałam tutaj u Fizmeda i czemu ufam, ale... boli:( Kiedy siedzę, leżę - nie boli nic. Jakikolwiek problem zaczyna się przy napinaniu mięśni w nodze, natomiast poza tym mam pełną ruchomość, nie boli mnie kręgosłup, jestem w stanie zrobić pełny skłon, wyginać nogę itd. Ból znacznie się zmniejsza, a nawet znika, kiedy mięśnie są dobrze rozgrzane. Znika całkowicie, kiedy ćwiczę na siłowni nogi i pojawiają się zakwasy (w sensie wtedy czuję zakwasy, nawet jeśli nie są bardzo silne, a tego bólu nie, choć generalnie jest znacznie silniejszy). Najgorzej jest po wstaniu z siedzenia/leżenia, nim trochę nogę rozchodzę, bardzo utykam.

Jestem osobą, która była kiedyś bardzo otyła. Schudłam ponad 40kg, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Nadal mam nadwagę (ok. 20kg) i potrzebuję chudnąć dalej.

Nie wiem już, gdzie szukać pomocy. Może ktoś z Was będzie w stanie mi coś doradzić, nakierować, polecić...
Dziękuję,
A
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 28 Lut, 2017   

AniaKam Witaj na forum :)

AniaKam napisa/a:
trafiłam do fizjoterapeuty, który twierdził, że mimo tych wyników, to nie od kręgosłupa, zainteresowała go brzydka blizna po wyrostku i zaczął stosować terapię wiscelarną i mięśniowo/powięziową - po miesiącu/dwóch wszystko się uspokoiło, nic nie bolało.


Tego bym się trzymała. Skoro znalazłaś kogoś kto pomógł to idź tam znowu. Terapia mięśniowo-powięziowa znowu powinna pomóc. Teraz masz trochę inne objawy bo może teraz inne mięśnie się zbuntowały i nad nimi trzeba popracować. Fizjoterapeuta powinien obejrzeć Cię całą, wymacać - że tak powiem dosłownie - i będzie wiedzieć gdzie jest problem i co dalej robić.
A co do blizny to nie sugeruj się, że jak raz ktoś nad nią popracuje to już masz spokój, nad takimi rzeczami trzeba pracować i do końca życia. Blizna, mięśnie, skóra - pracują, rosną więc trzeba odpowiednio często o to zadbać.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AniaKam 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 28 Lut 2017
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 28 Lut, 2017   

Aga, dzięki. Chodzę cały czas do tego samego fizjoterapeuty. Ostatnio powiedział, że fizycznie tam się nic nie dzieje i podejrzewa, że to z głowy. Staram się relaksować, ale nie bardzo wiem jak sobie pomóc. Tydzień temu okazało się, że miałam kosmicznie ponapinane mięśnie, rozluźnialiśmy je igłami - podskakiwałam i spociłam się z bólu. Niestety, nadal boli, a mnie po głowie chodzi ten kręgosłup - gdzieś w środku boję się, czy to nie od niego:(

A
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.