Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Po udanej operacji dysplazji biodra prawego (Q65)
graczu 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 16 Lut 2017
Posty: 1
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 16 Lut, 2017   Po udanej operacji dysplazji biodra prawego (Q65)

Cześć wszystkim, trafiłem na to forum szukając informacji na temat korzystania z szyn które uniemożliwiają chodzenie po operacji dysplazji biodra prawego ( wstawienie kości w panewkę ).

Córka ma 2 lata i 3 miesiące i zdiagnozowano u niej pół roku temu "Wrodzone zniekształcenie stawu biodrowego Q65" a dokładniej kość biodrowa była poza panewką. Córka odbyła dwie operacje, pierwsza się nie powiodła teraz jesteśmy po drugiej która zakończyła się pomyślnie ( metalowa płytka plus 3 śruby ). Jesteśmy już po ściągnięciu gipsu ( była w nim 6 tygodni po operacji ) dnia 15.02.2017 ( czyli wczoraj ) i oczywiście przez wszystkie emocje wypadły mi najważniejsze pytania które miałem zadać lekarzowi.

Dzisiaj odebrałem szynę która uniemożliwia chodzenie dziecku ale nie zapytałem lekarza czy ma w tej szynie spać i przebywać 24h ( wiem że do mycia mogę ją normalnie ściągać i by ćwiczyć noge ). Nie udało mi się skontaktować dzisiaj z lekarzem i nie wiem czy jutro mi się uda a dopiero w poniedziałek mam jak podjechać do szpitala.

Może ktoś z was był już w takiej sytuacji i może mi poradzić do poniedziałku?

- czy w tej szynie ma być dzień i noc?
- czy może się w nocy już obracać na boki?
- wiem że nie może chodzić ani raczkować ani obciążać nogi, ale czy mogę już córkę trzymać w pionie z szyną i bez szyny?

Szyna wygląda następująco:
https://drive.google.com/file/d/0B72iJN_9g3QMV0RqVU0xMW5ROEk/view?usp=sharing
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.