Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zakrzepica po operacjach stawu biodrowego
Necia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 11 Sty 2014
Posty: 18
Skd: Dęblin
Wysany: Sro 29 Sty, 2014   

Ja również miałam podaną clexanę dzień przed operacją a potem w domu przez miesiąc.
 
     
danielm21 
Daniel
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 38
Doczy: 03 Lis 2013
Posty: 30
Skd: Ostrzeszów
Wysany: Sro 29 Sty, 2014   

Ja przy artroskopii miałem zrobić zastrzyk Clexanu na 12 godz przed planowanym zabiegiem nie później. Później w domu 10 dni (wczoraj ostatni).

Mi bardzo pomogła ta stronka. Moze komuś sie przyda
http://www.youtube.com/watch?v=R029TZ9lLjY
 
     
agataj 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 8
Skd: Ząbki
Wysany: Sro 26 Lut, 2014   

Witam.Raczej nie udzielam się na forum,ale jesteście dla mnie prawdziwą kopalnią informacji,często tutaj zaglądam.Dlatego ośmielam zwrócić się z prośbą .Może ktoś miał podobne objawy i wskaże mi jakiś pomysł co to może byc.
Mam niepokojące mnie objawy i zastanawiam się czy ktoś spotkał się z czymś takim.Ból w tylniej części uda, w łydce,kostce przy pionizacji schodzący do stopy, ograniczona możliwości wyprostu kolana.Właściwie to nawet nie ból a raczej odczucie drętwienia.Najgorzej jest w okresie spoczynku,gdzie budzi mnie coś co można porównać do skurczu w obrębie łydki.Clexsan dostałam do domu na 10 dni(ostatnia dawka w niedzielę),ale już w sobotę dojrzałam na mojej nodze,a dokładnie w tylniej części kolana coś co wygląda na bardzo ciemny siniak(w ogóle się nie uderzyłam w to miejsce)a przy dotyku nie jest jakoś bardziej bolesny.Kolano ogólnie jest trochę obolałe i lekko spuchnięte (ale zdarzało się już tak w momentach sprzed operacji, gdy bardziej obciążałam nogę).
Pozdrawiam
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 26 Lut, 2014   

agataj, powinnaś skontaktować się niezwłocznie z lekarzem w tej sprawie.
 
     
agataj 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 8
Skd: Ząbki
Wysany: Czw 27 Lut, 2014   

Dziękuję za radę.Niestety nawet na prywatną wizytę trzeba trochę poczekać.Miałam po prostu nadzieje ,że ktoś z podobnym doświadczeniami pomoże mi przetrwać kolejną ciężką noc.
Pozdrawiam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 27 Lut, 2014   

agataj napisa/a:
Niestety nawet na prywatną wizytę trzeba trochę poczekać

Ależ proszę. W takich przypadkach, po operacji i z takim objawami idzie się prosto do lekarza, a nie rejestruje.
 
     
slawek 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Wiek: 45
Doczy: 28 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Gorzów Wielkopolski
Wysany: Sro 06 Maj, 2015   

Mój tato miał dzisiaj drugą operację po złamaniu panewki w wyniku wypadku. W trakcie operacji anestezjolog wykrył zakrzepicę, aż nie do wiary, że przez 3 tygodnie leżenia na oddziale ortopedycznym lekarze nie kontrolowali pacjenta pod tym kątem. Według lekarzy zakrzepica doszła już do płuc niby nie jest duża i nikt nie mówił jeszcze o zatorze. Czym to grozi czy jeśli tato jest w szpitalu pod opieką kardiologa wszystko będzie dobrze?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 06 Maj, 2015   

Czym grozi, to pewnie już wiesz. Ale po wykryciu i leczeniu, już tylko może być dobrze. Znam kilka osób, które leczyły się w domu (bez szpitala) kilka tygodni i minęło, trochę strachu, zastrzyków i wyleczone.
_________________
Beata8
 
     
slawek 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Wiek: 45
Doczy: 28 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Gorzów Wielkopolski
Wysany: Czw 07 Maj, 2015   

Dzięki za odpowiedzi dorotabeata, tato dostał inne mocniejsze leki, dzisiaj ordynator powiedział, że te dwie operacje zespolenia miednicy to tak naprawdę przygotowanie do endoprotezy w przyszłości może za rok może za 3 lata.
 
     
AtinaKeram 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Czw 10 Mar, 2016   

Witajcie. Potanowilam napisać tutaj gdyż temat zakrzepicy nie jest mi obcy. W mojej rodzinie trombofilie stwierdzono na podstawie badań genetycznych oczywiście u 4 osób. Między innymi u mojego taty, który jest 5 tygodni po operacji (endoproteza). Przed operacją Clexane 0,4 przez 10 dni i po do dnia wczorajszego. Jeśli chodzi o endo to jest ok ale wczorajsza wizyta u naczyniowca ujawniła maleńkie świeże skrzepliny w pachwinie. Od razu przeskok na Xarelto 20. Objawy? Delikatnie twarda lydka i mały obrzęk który na początku oczywiście przypisywać można operacji no i przecież chodzi, siedzi itp. Wiedząc jednak o zagrożeniu zawczasu badania i wizyta. Piszę o tym żeby uczulic wszystkich jak duży to problem. Obserwować i dmuchać na zimne. Pomimo stosowania clexane powstały nowe małpy jedne :evil: Jak powiedział lekarz to jest dawka profilaktyczna nie lecznicza. Warto też oznaczyć poziom d-dimerow ,bo choć po tak wielkich operacjach zawsze jest wysoki to jednak świadczy o tym ,że coś się dzieje. Znów więc walczymy. :-/ życzę wszystkim zdrówka i jeszcze raz zdrówka :->
 
     
Basia1959 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 64
Doczya: 05 Sie 2018
Posty: 3
Skd: Hamburg
Wysany: Pon 06 Sie, 2018   Zakrzepica i leki antykoagulanty A operacja endoprotezy

Witam, jestem zakwalifikowana do operacji, Ale niestety nam obawy bo choruje na Zakrzepice żył głębokich i biorę leki antykoagulanty A jak wiadomo jedno z najczęstszych piwiklan to Zakrzepica Czy ktoś z Was kochani miał operację Endo chorujac na Zakrzepice?
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez Basia1959 Wto 07 Sie, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pon 06 Sie, 2018   

Co to jest zakrzewie???
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

mjuniorek napisa/a:
Co to jest zakrzewie???
chodzi o zakrzepicę, ale czasami nasz telefon wie lepiej co mieliśmy na myśli, jeśli się tego nie sprawdzi wychodzą takie niedorzeczności :-D
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

Moja ciocia miała robione endo w wieku 74 lat, było to prawie 10 lat temu. Już wtedy była obciążona wieloma problemami zdrowotnymi, w tym brała leki na rozrzedzenie krwi. Operacja przebiegła bez powikłań, okres pooperacyjny również. Przynajmniej pod tym względem :) ciocia nigdy nie odrzuciła kul, ale to chyba raczej ze wzgledu na inne problemy.
 
     
Basia1959 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 64
Doczya: 05 Sie 2018
Posty: 3
Skd: Hamburg
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

Tak to wina telefonu. Będę wdzięczna za odzew osób ktore5 chorujac już na zakrzepice miały Endo robione. Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.