Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zakrzepica po operacjach stawu biodrowego
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

Witam! Choruję na trombofilię i mam zaimplantowane dwa stawy biodrowe. Nie wiem jakie antykoagulanty przyjmujesz, ale na tydzień przed operacją zapewne każą Ci je odstawić i zastąpić lekami podawanymi w formie zastrzyku podskórnie. Koniecznie musisz poinformować ortopedów o istniejącym problemie zakrzepowym, gdyż postępowanie przed i pooperacyjne trochę różni się od "zwykłych" przypadków chociażby dawką leków przeciwzakrzepowych czy rehabilitacją wczesną.
Pozdrawiam - Krzysiek
 
     
Basia1959 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 64
Doczya: 05 Sie 2018
Posty: 3
Skd: Hamburg
Wysany: Czw 09 Sie, 2018   

Trochę się obawiam bo wiadomo że podają leki żeby tej zakrzepice nie bylo5 martwi mnie tylko to że ja choruje na zakrzepice i chciałabym się trochę uspokoić wuedzac5 że są osoby które były z powodzeniem operowanie. Pozdrawiam

Przepraszam Ty jesteś po operacji ;-)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sob 11 Sie, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 14 Gru, 2023   

Cześć! Mam trochę dziwną sytuację. Jestem po endo już 2 miesiąc (+rozciągnięcie nogi o prawie 5cm), zastrzyki przeciwzakrzepowe brałam 3 tygodnie. Po miesiacu zrobiłam poziom d dimerów, INR, CRP, czas protrombinowy. Wszystko wyszło w normie oprócz tych nieszczęsnych d-dimerów. Nie mam żadnych objawów, łydka ani noga nie jest spuchnięta, piję dużo wody. Lekarz stwierdził, że nie mam czym sie przejmować ALE dał mi na miesiąc Acard. Trochę mu nie wierzyłam, więc poszłam do innej lekarki, która również stwierdziła, że taki wynik to norma ALE przepisała mi Vessel Due. Jestem po kolejnym miesiącu brania leków, zrobiłam znów d-dimery i znowu są podwyższone. Mam za kila dni wizytę u ortopedy, więc oczywiście pogadam na ten temat ale może ktoś z Was wie czy to jednak rzeczywiście jest normalne? Ile czasu od operacji poziom d-dimerów nadal może być podwyższony?
 
     
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 20 Mar, 2024   

Po 3 miesiącach brania Vessel Due i Acardu poziom D-Dimerów zszedł do poziomu 350...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.