Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Złamanie głowy kości udowej (podobno rzadko)- czekam na endo
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   

Landolier, na pewno powinno się iść o kulach i nie grać chojraka co sobie daje radę mimo niepełnosprawności.
Daj znać jak Ci poszło.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   

pasiflora, Dzięx za info, niestety a może stety inaczej się nie poruszam. Zwłaszcza na dystans dłuższy jak 4 metry.
Na pewno skorzystam z rad i opowiem jak się sprawiłem.

Ciekawi mnie, czy taka komisja skupia się tylko na zgłoszonej dolegliwości, czy brane są pod uwagę również choroby towarzyszące i inne przewlekłe oraz ich wpływ na stan obecny?
I czy stopień niepełnosprawności (tzn. umiarkowany czy lekki) przyznają tylko na zgłoszoną chorobę, czy stopień zależy od wszystkich chorób wspólnie?
No i czym się różnią ZUS-owsa od MOPS-owej? Bo czymś się różnić muszą, jeśli są tu i tu.
A że za trzy miesiące znowu mnie czeka ZUS to pewnie i komisja również.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pon 21 Lis, 2016   

No... fajnie... Ledwo co opisywałem moje spotkanie z orzeczniczką, a dzisiaj dostałem ponowne wezwanie na grudzień. Was ludki też tak męczyli przed endo?
Mam nadzieję że wizytę odbędę u innego orzecznika. Nie chciałbym znowu przeżywać tego samego. :shoot:
No... ale co tam, mam nowe wieści... Po wizycie w MOPSie na orzecznictwie przyznano mi umiarkowańca i kartę parkingową na rok.
Do ZUSu też będzie trzeba pisać, bo w styczniu się kończy 182 dni chorobowego, a i ortopeda się również o tym przypomniał.
Z drugiej strony, ciekawe dlaczego ZUS mnie ciągnie, jeśli poprzednio stwierdzili, że "nowa noga" jeszcze nie odrosła? :clap: :rotfl: ;P :crazy:
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 29 Lis, 2016   

No to po wizycie u neurologa i kardiologa. Wstępnie u neurologa wszystko ok, jeszcze raz w styczniu przed operacją wizyta. Za to u kardiologa, nie jestem zadowolony z siebie. Podwyższone ciśnienie muszę wyregulować i w styczniu zadecyduje czy pozwoleństwo da do krojenia czy nie. Jak na razie twierdzi, że by nie dał, bo zbyt duże ryzyko. :placze: :keep: mam nadzieję, że do lutego wszystko doprowadzę do stanu takiego, gdzie nie będzie przeciwwskazań i w wyznaczonym terminie mi naprawią moją nóżkę i bioderko.
Orzeczenie odebrałem. Teraz 14 dni czekam na uprawomocnienie i składam wnioski o legitymację i kartę parkingową. :peace: :jupi: Będzie jak "zgubił" :glupek: na zniżki na basen i inne.
A z parkowaniem to muszę w necie poszukać info, na razie i tak dwa tygodnie uprawomocnienia, potem dwa tygodnie czekanie na odbiór, ...mam czas. A na razie lecę poszukać na naszym forum jakieś świeże info na temat zniżek dla umiarkowańców i przywilejów posiadaczy karty parkingowych. :thumbup: :pa: :lamer:
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pi 09 Gru, 2016   

Jestem... i wcale nie w dobrym humorze. Odezwał mi się mój lędźwiowy i poległem na kilka dni.
Jest niby trochę lepiej, ale jestem pełen obaw. Zaczęło mnie boleć po drugiej stronie, pośladek i kość biodra. Byłem u Ortopedy. Robię 15-tego RM, tym razem prawego bioderka i już zaczynam się martwić. :eek: :hmm: ^^"
Zaliczyłem badanko krwi... glukoza i kreatynina w normie, więc choć tu mi ulżyło. :hihi2: :drunk: :peace: :dance:
Stomatologa również odwiedziłem, by na spokojnie, do lutego chrupałki wszystkie poleczyć. (nie lubię, nie lubię) :hihi2: ;-( :nervous:
Następna relacja jak odbiorę wyniki RM. Trzymajcie kciuki.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Sro 14 Gru, 2016   

Dzisiaj złożyłem wnioski o legitymację i KP.
I muszę się z wami podzielić moją frustracją. :wall: :faint: :placze:
To tylko w naszym kraju, czy wszędzie czeka się tyle czasu. Najpierw 2 tygodnie na uprawomocnienie i potem po złożeniu papierów następne 2 tygodnie na odbiór.
Jak to powiedział Kazmirz - " toszzzz too SZOOOK". :crazy: :shoot:
Czyli reasumując wydają orzeczenia i już na wstępie o miesiąc je skracają. :crazy: :glupek: Paranoja.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pi 13 Sty, 2017   

Nie było mnie tu miesiąc, więc należy się troszkę wiedzy, jak mi się układa dalszy los. Otóż czekam jeszcze tydzień na telefon ze szpitala ( mówili że zadzwonią), mam przypuszczalny termin na 20.02 ale ortopeda mnie zmartwił że ponoć poślizg może być bo szpitale narobiły " nadwykonań" i przesuwają terminy. Oby mój zostawili jak jest.
Dzisiaj rano byłem u orzecznika ZUS, bo 182 dni mi się kończą. Dostałem na 6 miesięcy zasiłek rehabilitacyjny, mam nadzieję że to będzie koniec leniuchowania i powrót z nowym nabytkiem (myślę o endo) do pracy.
W poniedziałek ostatnia wizyta u " zębologa" :lol: i tak się śmieje, że trzeba endo żeby mieć wszystkie chrupałki zdrowe. :mrgreen: ;-)
Jeszcze się zaszczepić w poniedziałek na WZW B i czekać na wieści ze szpitala.
Może się to wydać dziwne ale czekam na to już z utęsknieniem.
No to pora wrócić do lektury Forumkowo-bioderkowej, poszperać po działach, bo z nudów mnie rozpiera, a pogoda ku temu jeszcze sprzyja by zapaść w jakąś apatie. Trzymajcie się bioderka, do następnego...
:drunk: :music: :crazy: :new-toy: :pa:
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Czw 19 Sty, 2017   

No i się z lekka powaliło. :eek: :S :madman: :whata: :placze:
Ze szpitala nie dzwonili więc ja to uczyniłem i... tylko się pochlastać. :wstyd: :shoot: :wall:
Termin mogą mi przesunąć!!! :lol-above: :placze: :szczena:
W szpitalu szykuje się remont całego oddziału i przenoszą go z pacjentami na inne piętro, przez to obsuwa będzie i terminy przesuwają. Oczywiście druga przyczyna to "nadwykonania" z 2016r.
Jestem w czarnej d..pie i jeszcze przyjdzie mi się w niej urządzać bo niewiem jak długo w niej zagoszczę. :wall: :wall: :wall: :cenzura: kur... :cenzura:
Mam dzwonić we wtorek... ale co to zmieni?

Chyba się dziś ubzdryngolę :beer: :drunk: :beer: :drunk: :wino:

idę schłodzić... :ermm: :cry:
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Czw 19 Sty, 2017   

Landolier napisa/a:
No i się z lekka powaliło. :eek: :S :madman: :whata: :placze:
Ze szpitala nie dzwonili więc ja to uczyniłem i... tylko się pochlastać. :wstyd: :shoot: :wall:
Termin mogą mi przesunąć!!! :lol-above: :placze: :szczena:
W szpitalu szykuje się remont całego oddziału i przenoszą go z pacjentami na inne piętro, przez to obsuwa będzie i terminy przesuwają. Oczywiście druga przyczyna to "nadwykonania" z 2016r.
Jestem w czarnej d..pie i jeszcze przyjdzie mi się w niej urządzać bo niewiem jak długo w niej zagoszczę. :wall: :wall: :wall: :cenzura: kur... :cenzura:
Mam dzwonić we wtorek... ale co to zmieni?

Chyba się dziś ubzdryngolę :beer: :drunk: :beer: :drunk: :wino:

idę schłodzić... :ermm: :cry:


Mój teść dwa razy (w zeszłym roku) miał przekładany termin, z tego co pamiętam operację miał pół roku po planowanym pierwszym terminie, operowali go od razu po świętach sylwka spędził w szpitalu ;-) Także nie przejmuj się, ja zawsze sobie tłumaczę takie przypadki że widocznie tak miało być ;-)
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 31 Sty, 2017   

No i nadejszła wiekopojmna chwiła... mam termin!!!! :peace: :whata: :whata: :beer: :drunk: :jupi: :brawo: :cwaniak:
No... szczęśliwy, jeśli można być szczęśliwy z opcji, że za miesiąc cię "pokroją".
Mam 29.03 i naprawdę jestem z tego powodu szczęśliwy.
Zawsze to do przodu.
jestem tak zamotany że już więcej dzisiaj nie piszę. Muszę się uspokoić.
:chillout: :beer: :keep:
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 01 Lut, 2017   

No to super :) My wiemy, że z terminu można się cieszyć :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Sob 04 Lut, 2017   

Doszedłem do siebie i ochłonąłem. :angel: :viva: :ok:
Teraz mam pytanie do bioderkowiczów którzy zaglądają tu do mnie.
Z racji problemów z kręgosłupem szyjnym i lędźwiowym mieliście jakieś przeciwwskazania do znieczulenia podczas operacji?
Czytałem że osoby z przepuklinami i innymi schorzeniami kręgosłupa, nie są znieczulane w kręgosłup tylko przez narkozę z powodu późniejszych możliwych komplikacji z kręgosłupem właśnie.
Nie boję się tyle operacji co skutków jakie może przynieść właśnie okres po zabiegu.
Wiem, nie ma na to reguły i każdy przypadek jest inny, ale to ludzkie mieć obawy.
Jeszcze jedno mi się przypomniało...
Jak powiadomić najbliższych o tym. że wszystko jest w porządku, jeśli po operacji jest się na sali pooperacyjnej przez dosyć długi czas?
Jest możliwość zadzwonienia do bliskich zaraz po wybudzeniu i dojściu do jako takiej formy?
Szukałem odpowiedzi na w/w pytania na forum ale niestety nie znalazłem.

Wiem, poczekają pewnie chcecie napisać.
Ale ja mam taki charakter, że denerwowałbym się bardzo, że nie mają wiedzy o moim stanie i czekają w nieświadomości.
Ja nie chciałbym czekać i dlatego ...tak mam i już... :crazy: :wall: :keep:
No to czekam... uświadomcie mnie i innych na przyszłość.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 04 Lut, 2017   

Landolier napisa/a:
Jak powiadomić najbliższych o tym. że wszystko jest w porządku
Dzwonią na oddział (Otwock) i p. pielęgniarka informuje, co się dzieje z pacjentem, gdzie jest.
Landolier napisa/a:
Jest możliwość zadzwonienia do bliskich zaraz po wybudzeniu
Po powrocie z sali pooperacyjnej na oddział już można dzwonić. Ja miałam znieczulenie ogólne i jakoś nie myślałam, żeby dzwonić. Trochę jest się przymulonym. Chyba do mnie dzwonili.
_________________
Beata8
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sob 04 Lut, 2017   

Landolier napisa/a:

Ale ja mam taki charakter, że denerwowałbym się bardzo, że nie mają wiedzy o moim stanie i czekają w nieświadomości.


Odpowiem z perspektywy osoby czekającej. Okazało sie że byłam bardziej zdenerwowana od osoby operowanej... Umówiłam się z lekarzem, że zadzwonię do niego w godzinach popołudniowych, żeby dowiedzieć się czy wszystko poszło zgodnie z planem. Wiedziałam, że lekarz jest z tych małomównych i skromnych, ale jego odpowiedź mnie troszkę zaskoczyła. Zacytuję w całości - "dobrze mi się operowało". Na szczęście następnego dnia mogłam przekonać się naocznie, że pacjentka jest zadowolona i właściwie dopiero to mnie uspokoiło.
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 08 Lut, 2017   

LandolierJa mam też problemy z kręgosłupem i anstezjolog w trakcie wkłuwania powiedział; Ale sfatygowany..miała / bo ty była kobieta/ na myśli mój kręgosłup:) ale specjalnie się tym nie przejęłam bo byłam już po GŁUPIM JASIU :) . Natomiast bardzo dobrze pamiętam jak anestezjolog szukał miejsca w które się może wkłuć i bardzo przy tym uważał. Nic mi nie było, żadnych problemów i nie martw się na zapas. Oni znajdą te problemy kręgosłupowe. Natomiast nie mam tych kłopotów po operacji. Nie boli NIC !!! !!!!!!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.