Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Złamanie głowy kości udowej (podobno rzadko)- czekam na endo
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 19 Lip, 2017   

Cieszę się, że poszło po Twojej myśli :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Czw 20 Lip, 2017   

Dzięki wszystkim za trzymanie kciuków i innych części ciała, oczywiście gdy kciuki zajęte.

Danuta Kokott, dzięki za info o sanatorium z ZUS, ale o tym wszystkim już wiem z tej racji, że to będzie już drugi wyjazd z ZUS, a czwarty w sumie z NFZ-towskim. Ale na pewno innym czytającym moją historię bardzo się przyda ta wiedza więc jeszcze raz dzięki.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 01 Sie, 2017   

No i musiałem przesunąć rehabilitację. Kręgosłup piersiowy tak mnie od soboty bolał że oddychać było trudno. Nie wiem czy się nie mylę , ale wydaje mi się że to zapalenie mięśniowo-szkieletowe. Nie, na pewno nie po ćwiczeniach, bo biodro i lędźwiowy mnie nic nie boli, tylko odcinek piersiowy w górę jak bym w gorsecie zaciśniętym chodził.
Co do rehabilitacji to stwierdzam że jest coraz lepiej. Noga coraz silniejsza, nawet podczas chodzenia odczuwalna jest poprawa mięśni. Fakt że blizna i mięśnie przy niej delikatnie "ciągną" ale to normalne przecież.
Dwa dni "leczenia farmakologicznego" (tak nazwijmy, by nie podawać nazwy leku) i jest już prawie OK, więc od poniedziałku powrót do ćwiczeń.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sro 02 Sie, 2017   

Landolier napisa/a:
No i musiałem przesunąć rehabilitację. Kręgosłup piersiowy tak mnie od soboty bolał że oddychać było trudno.


Wspomniane przez Ciebie dolegliwości są typowe dla osób żyjących w sporym stresie, znerwicowanych. Napięcie wywołane oczekiwaniem na i samą operacją zrobiły swoje. Poza ciałem poszukaj czegoś dla ducha, czyli znajdź sposób na "wyluzowanie".
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Czw 03 Sie, 2017   

Nie będę zaprzeczał, ale i nie potwierdzę. Ostatnio nie mam specjalnie powodów do depresji. Układa się wszystko tak jak trzeba, aczkolwiek człowiek to istota krucha i mogę nawet nie być świadomy depresji, bo po prostu ją nie dopuszczam do myśli.
Dobrze że zwróciłeś mi na to uwagę, każda wskazówka jest dobra więc dzięx. :hug: :ok: :beer:
Dzisiaj jest już wszystko dobrze, jedynie pogoda dobija jak wszystkich, zwłaszcza meteopatów i astmatyków.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 03 Sie, 2017   

Landolierze, nie mówię o depresji, ale o stresie. Moje współżyjątko domowe miewa kłopoty z kręgosłupem w odcinku piersiowym. Jak to facet, znosił cierpienie z godnością więc został zaciągnięty do fachowca siłą i podstępem ;-) No i dowiedział się że tego typu ból jest typowy dla nerwusów, osób ktore za bardzo się przejmują (niekoniecznie sobą...), mają jakieś kłopoty, itp. Poza ćwiczeniami i masażami miał znaleźć sposób na odreagowanie stresu.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pon 28 Sie, 2017   

Świeżo po wizycie planowej u Ortopedy.
Ćwiczyć dalej, poprawa widoczna,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć i czekać wytrwale a będzie coraz lepiej. No i tyle w temacie.

Aaaa i jeszcze bioderkowicze kochani (oczywiście Ci już po wstawieniu endo), mam pytanie, jak sobie radziliście z obcinaniem paznokci u stopy z endo po 5 miesiącach od zabiegu?
 
     
Kazia 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 04 Cze 2017
Posty: 45
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 28 Sie, 2017   

Ja wprawdzie po 3 miesiącach dopiero jestem...ale mam ten sam dylemat.
Sprawnościowo, podciągnęłabym już tę nogę tak, żeby sobie sama obciąć. Ale się boję, bo to jednak się zrobi kąt mniejszy niż 90 stopni wtedy.
Ale dobrze, że to podsunąłeś, akurat jutro będę u ortopedy, już sobie zapisałam, żeby zapytać.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pon 28 Sie, 2017   

Kazia, Właśnie dlatego pytam. Będąc dzisiaj na wizycie powiedziałem że sobie sam obciąłem, ale odpowiedź była taka, że nie za bardzo że się odważam na tego rodzaju skręcanie nogi bo może być niebezpieczne pomimo że się nie odczuwa bólu.
Jeśli będziesz miała drugą odpowiedź to "zapodaj" zawsze się przyda więcej opinii.

Tak swoją drogą dziwi mnie że jeszcze żaden ze specjalistów zajmujących się endo nie napisał pracy odnośnie zachowań życia codziennego podczas np. pierwszego roku po zabiegu.Praca dyplomowa jak się patrzy, a korzyści dla pacjentów nie do opisania.
Taki poradnik co można, w jakim okresie i po jakim czasie i nie myślę o bieganiu czy innych ekstremalnych wygibasach ale o dzień powszedni.
Zauważyłem choćby u siebie, że może bardziej bym był już sprawny gdybym się nie czaił wykonywać niektórych ruchów, czy pozycji których właśnie nie wykonuję tylko dlatego że nie mam pewności czy sam sobie nie zaszkodzę.
Wiem... napiszecie że rehabilitanci i lekarze odpowiedzą co i jak ... g... prawda każdy lekarz czy terapeuta zawsze będzie markował swoje wypowiedzi by nie brać za nie odpowiedzialności jak się coś rypnie.
Ja na przykład się czaję przysiadać i kucać i chociaż wiem że dla mięśni mogłoby być to dobrym ćwiczeniem to dla endo już nie koniecznie. I o takie właśnie nasze powszednie z dnia codziennego "fikimiki" mi chodzi o których nigdzie nie znajdzie się informacji.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 28 Sie, 2017   

Landolier, Lekarz operuje a kwestia życia codziennego pacjenta to już niestety nie jego działka. Czytając wpisy tych którzy są Świeżo po przypominają mi się moje dylematy. Jak obciąć sobie paznokcie jak ubrać skarpety czy buty i nie zrobić sobie przy tym krzywdy.Landolier, To nie jest tak że lekarz nie chce Ci tego wyjaśnić bo się boi że coś jak napisałeś rypnie i z ostrożności o swój tyłek tego nie robi to po prostu nie jego dziedzina. Jeżeli zaś chodzi o terapeutę to też zależy na kogo się trafi bo po prostu terapeuci mają różne doświadczenie. W moim przypadku ja tak naprawdę jak sobie radzić że zwykłymi codziennymi sprawami dowiedziałam się od fizjoterapeuty. W tym co mi np grozi gdy zrobię to czy tamto. Co mi wolno robić na danym etapie a czego jeszcze mi nie wolno. Ale jak wspomniałam zależy na jakiego fizjoterapeutę się trafi
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Sie, 2017   

Raz że każdy jest inny i jest innym przypadkiem drugi raz też każdy inaczej podchodzi do tematu i tak prawda .Ja z dwoma endo w obydwu nogach 4,5 miecha po drugiej operacji już pracowałęm w markecie także nie ma zasady i żadna książka tu nie pomoże .
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Wto 29 Sie, 2017   

Jak byłem na kontroli u operatora to przy ubieraniu kleknąłem i wiązałem buty- 90 stopni przekroczone aż miło. Zapytałem klęcząc czy tak mogę- odpowiedział że skoro robię i jest ok to jak najbardziej. I tego się trzymam, cały czas sam na sobie prowadzę eksperyment- sprawdzam co może sprzęt we mnie zainstalowany i gdzie jest granica- siadam po turecku, zwiększam dystans jazdy na rowerze (powyżej 150 km to już normalka), zakładam nogę na nogę itp (pazury obcinam- siadam na kiblu, opieram nogę o brodzik i tnę). Czuje czasem jak endo pracuje, zdarza się że skrzypnie (zmęczone mięśnie) ale jedyne ograniczenia mam w głowie. W związku z endo narzucam sobie tylko jedno- być cały czas w ruchu, jak nie rower to spacer, jak nie spacer to coś w domu do zrobienia- kanapa mój wróg.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 29 Sie, 2017   

Prawda na to nie ma reguły czasem człowiek eksperymentuje. Ja to nazywam kombinuje ;-) Przykład ubierając buty zakładałam nogę na nogę bo tak mi było wygodniej. I nic się nie działo. Myślałam że tak jest ok, gdy zobaczył to mój fizjo to dostałam nie zły ochrzan. Owszem uda nam się to zrobić ale uda się 100 za 101 może się już nie udać. I nie zależnie czy ktoś ma protezą czy jest po Ganzu. Ryzyko wywichnięcia przy nie odpowiednim ruchu jest zawsze. Co nie znaczy, że ja wiedząc o tym czasem się na tym sama łapie bo tak mi jest wygodniej np coś zrobić.

Także możemy wszystko robić ale wiedząc o tym co nam grozi robimy to już na własną odpowiedzialność. Mnie też się zdarzyło że kombinowałam krótko po operacji i złamałam parę zaleceń. ;-) . Bo jestem ruchliwą osobą i siedzenie w domu . To nie jest moja bajka. Nie jestem 80 letnią babcią że usiądę pod piecem i będę robić na drutach, uważając żeby nie daj boże sobie czegoś nie uszkodzić ;-) . Najważniejsze to żyć normalnie i robić wszystko ale z głową.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Kazia 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 04 Cze 2017
Posty: 45
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 29 Sie, 2017   

Pytałam o paznokcie...niby mogę...ale jak Pani Doktor zobaczyła jak zapinam sandały siedząc, to stwierdziła że za bardzo skręcam do środka.
Więc właściwie nie wiem, jak ma to robić.
Chyba rzeczywiście trzeba samemu wypracować własne metody na które własna protezka pozwoli :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 29 Sie, 2017   

Na początku jeżeli to jest lato mi najlepiej sprawdzały się wsuwane buty takie cichobiegi bez zapięć. Wsuwa się nogę i po problemie. ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.