Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 10 Sie, 2016
nauka chodzenia po operacji
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 09 Sie, 2016   nauka chodzenia po operacji

Witam Kochani. Znajduję tu dużo cennych wskazówek i bardzo za nie dziękuję. Jestem prawie 3 miesiące po operacji. Wszystko goi się dobrze. Lekarz z Otwocka polecił mi przez 6 tygodni chodzić z jedną kulą i zacząć obciążać operowaną nogę do granicy bólu. Po przejrzeniu forum dowiaduję się, że nie jest wskazane chodzenie o jednej kuli. Sama obserwuję, że mi to po prostu nie służy. Chciałam zapytać jak Wy radziliście sobie w tej sytuacji.Moja noga już w zasadzie uzyskała pełne parametry ruchomości w różne strony, Cały czas ćwiczę według zaleceń fizjoterapeuty.Niestety jest teraz na urlopie i będę mogła go zapytać dopiero za 2 tygodnie. Kombinuję i trochę chodzę z kulami, trochę próbuje z kijami do nordicwalkingu, trochę opieram się na jednej kuli jak nie mam wyjścia.Ważne dla mnie jest jak zachowywały się Wasze nóżki i bioderka podczas pierwszych obciążeń czy Was coś bolało, sztywniało, uciskało. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam. Ula
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 09 Sie, 2016   

U mnie było to tak ze chodziłem o obu kulach ale za to lekarz zalecił np na początku wziąść wage i wycisnąć na wadze 10 kg i z taką silą obciązać noge po około mieśiacu uciszko obciązenie nogi 50% wagi ciała i całt czaso dwuch kulach...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 10 Sie, 2016   

Zajrzyj w temat w tym dziale o 1kuli.Twoj post niebawem będzie przeniesiony bo nie ma sensu powielać tematów.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 14 Sie, 2016   

dziękuję Aga :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.