Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
przed artro
michauk 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 19 Cze 2016
Posty: 1
Skd: Pzn
Wysany: Nie 19 Cze, 2016   przed artro

Witam, za 3 tyg bede miał artroskopie u dr Piontka w Poznaniu.

Diagnoza to uszkodzenie obrabka stawowego, szczerze to jakos super mocno biodro mnie nie boli, jedynie przy wybranych ruchach, bolało mnie duzo mocniej pare miesiecy temu dlatego udalem sie na usg i potem rezonans aby potwierdzic uszkodzenie. W tym momencie chodzę na rehabilitacje, bo duzo mocniej pobolewają mnie plecy, począwszy od parti ledzwiowych po krzyzowe.

Czy moze mi ktos pwoeidziec, czego moge sie spodziewac po zabiegu artro? Bol, jak dlugo trwa rehabilitacja, kiedy bd mogl wrocić na siłownie, rower itp


PS - Mam 22 lata, nie mam nadwagi problemow z cwiczeniami itp
 
     
Paulina91 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczya: 21 Lis 2015
Posty: 87
Skd: wwa
Wysany: Pon 20 Cze, 2016   

Cześć.
te 3 tygodnie możesz wykorzystać na wzmocnienie mięśni, niby niezbyt inawazyjna operacja, ale mięśnie w trakcie odciążania nogi po operacji zanikają w szybkim tempie. A wiadomo im silniejsze mięśnie tym szybciej dojdziesz do siebie.

Jak Cie mocno nie boli, to możesz się cieszyć, pewnie uszkodzenia nie są duże, ale na tyle że zostałeś zakwalifikowany do operacji, bo mimo zdolności regeneracji obrąbka sam się nie zszyje :D im szybciej, tym lepiej, mniejsze uszkodzenia, większe szanse na powrót do pełnej sprawności.

Po artro może być różnie. Zależy jak ktoś znosi ingerencje itp. Raczej znosi się dobrze, co nie oznacza że nie ma bólu. Ale już rano po operacji Cie pionizują. Ja jak się nie ruszałam to w ogóle mnie nie bolało, natomiast przy wstawianiu z łóżka, czy w ogóle zmienianiu pozycji ból jest duży, ale z dnia na dzień jest lepiej. Nie ma tragedii :)
Rehabilitacja, czyli powót do aktywności sprzed operacji to okres około 3 miesięcy. Ćwiczenia siłowe w ramach rehabilitacji i lekko rower od 2 miesiąca można włączać. Rowerek stacjonarny praktycznie od razu, ale bardzo mało :) Najważniejsza praca z rehabilitantem nad przywróceniem pełnego możliwego zakresu ruchu i utraconych mięśni.

Sama operacja nic strasznego. Znieczulenie nie boli, a po nim nic nie czujesz. Po lekach też w sumie się średnio kontaktuje, więc mija szybko.

Powodzenia :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 02 Lip, 2016   

Zapraszam do wnikliwej czytania dz.o artroskopii, historiach i koniecznie działu o rehabilitacji-tam znajdziesz odpowiedzi i sugestie co można zrobić aby wykorzystać swoją szansę na sprawność.
Zwróć uwagę na posty pisane przez fizjoterapeutow.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.