Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moje bioderko Aneta
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

[b]biedronne[b]brzmi poważnie i niestety zdałam sobie sprawę,że to będzie naprawdę trudna operacja. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że nie ma co szaleć. Będę czekać na decyzje operatora od endo i jeśli powie, że trzeba zaczekać to zrozumiem ale nie ukrywam, że jednak po cichu liczę, że się uda bo już pomału naprawdę nie daję rady z moim bioderkiem.

Dziękuję Wam za słowa wsparcia, naprawdę bardzo to dla mnie ważne :)
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Pon 06 Cze, 2016   

Kochani dziś miałam taki dzień, że mi się tylko chce płakać. Nie pisałam ale ostatnio otrzymałam stopień umiarkowany na 5lat z możliwością wyrobienia karty parkingowej oraz prawem do zasiłki. W orzeczeniu też ujęto, że mam pracować w warunkach pracy chronionej, powiedziałam mojemu pracodawcy (małe biuro rachunkowe które nie podlega pod PFRON) i dziś dostałam wypowiedzenie. Nie wiem czy boi się, że nie umie przystosować stanowiska pracy czy co ale powiem Wam, że poczułam się okropnie. Okres wypowiedzenia mam do 31.07 ale już nie zamierzam się tam pojawić. Najwyższy czas iść na zwolnienie.

2 czerwca miałam kolonoskopie i na szczęście zmiana na kręgosłupie nie jest widoczna w jelicie :) Operacje na kręgosłup podobno będę robić koło 16czerwca. Konsultowałam się z moim operatorem od endo i oczywiście termin 29 czerwca już nie jest realny (tego też się spodziewałam) ale mam na tyle szczęścia, że jestem przypadkiem pilnym i zostałam przesunięta na 25 października :)

Mam nadzieję, że będzie dobrze ale w takie dni jak dziś trochę trudniej w to uwierzyć.
Pozdrawiam Was serdecznie.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 06 Cze, 2016   

malenka8908 napisa/a:
W orzeczeniu też ujęto, że mam pracować w warunkach pracy chronionej, powiedziałam mojemu pracodawcy

Miałam to samo. Ale mnie nie można dać wypowiedzenia bez powodu - KN.
Dostałam skierowanie do lekarza medycyny pracy z zapytaniem, czy mogę pracować na swoim stanowisku. Bez zaświadczenia miałam wylecieć od następnego miesiąca.
Lekarz po bardzo długim namyśle wystawił zaświadczenie, ale miałam jeszcze zaświadczenie od ortopedy, że mogę pracować. Też nerwy w strzępach.
Pracodawcy bardzo się obawiają osób z orzeczeniem umiarkowanym.
Ale jakoś się wszystko dobrze skończyło.
U Ciebie też tak będzie.
Rana po operacji powinna szybko się zagoić, mimo, że to poważna sprawa.
Po wstawieniu endoprotezy, po 14 dniach wyjęcie szwów i rana całkowicie zagojona, a to też ingerencja w kość.
Pozdrowionka 8-)
_________________
Beata8
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 06 Cze, 2016   

Maleńka będzie oki mówię Ci to nie poddawaj się rozumię Ciebie bardzo dobrze też miałemchwile zwątpienia załamania nawet dość życia nawet miałem prube samobujczą ale w pore się opamiętałem .Wiem ze nie jest łatwo ale za pewien czas ten okres będzie tylko wszpomnieniem ....pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 06 Cze, 2016   

malenka8908, straszne co piszesz, jak ludziom w i tak niezbyt dobrej sytuacji można utrudnić życie...

Natomiast - czy zawsze opłaca się mieć orzeczenie lekarskie? ja się nad tym zastanawiałam, mój mąż mówił żebym sobie odpuściła, że bez przesady. W sumie to jedyne co mogłoby być fajne to parkowanie, może jakieś zniżki na komunikację. Nie wiem jednak dlaczego od razu za to wywalają z pracy?!
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Tak to niestety jest pracodawca który zatrudnia osobę z orzeczeniem równocześnie. ma nałożone rygorystyczne przepisy. Za złamanie ich jest pociągany do odpowiedzialności a to są nie małe kary pieniężne. Pracodawca dostaje np pieniądze i dotacje na zatrudnienie osoby z orzeczeniem ale również obwarowane jest to ostrymi przepisami. Dlatego normalne zakłady pracy boją się zatrudniać osoby z orzeczeniem.I jeżeli pracownik z racji niepełnosprawności dostanie takie orzeczenie chociażby tylko czasowo. To pracodawca woli nie dostać np dotacji i nie mieć potem problemów niż takiego pracownika zatrzymać. Przykre ale prawdziwe.

Sama pracuje w Zaz Zakładzie aktywizacji zawodowej i wiem że przepisy były rygorystyczne. Po zmianie przepisów kodeksu pracy w związku z tym że dostaliśmy również status zakładu pracy chronionej te przepisy są jeszcze bardziej zaostrzone.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Wto 07 Cze, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Bonia napisa/a:
To pracodawca woli nie dostać np dotacji i nie mieć potem problemów niż takiego pracownika zatrzymać.
Dokładnie. Wszyscy dyrektorzy to moi znajomi, z którymi pracuję od ponad 20 lat, często młodsi ode mnie. Mimo to, bez zaświadczenia lekarskiego zostałabym bez pracy.
Ale przepisy mówią, że nie ma obowiązku przekazywania informacji o orzeczeniu swojemu pracodawcy. To zależy od pracownika.
_________________
Beata8
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Ania K. napisa/a:

Nie wiem jednak dlaczego od razu za to wywalają z pracy?!


Pracodawca za pracownika z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności otrzymuje pewną rekompensatę. W przypadku osoby zatrudnionej w pełnym wymiarze jest to równoważność składek na ZUS, ale tylko do wysokości pensji minimalnej. W zamian pracownik ma krótszy dzień pracy (7 godzin) oraz dodatkową 15 minutową przerwę. Do tego dochodzi dłuższy o 10 dni urlop oraz przysługujące raz na rok płatne zwolnienie do 21 dni na turnus rehabilitacyjny. Pracodawca musi też dostosować miejsce wykonywania pracy i może spodziewać się częstrzych kontroli. Jeżeli ktoś pracuje w małym zakładzie pracy, to faktycznie dla pracodawcy niepełnosprawność pracownika może być zbyt dużym kosztem, który musiałby ponieść. Niestety dotacja nie rekompensuje dodatkowych nakładów.
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Ania K. napisa/a:
malenka8908, straszne co piszesz, jak ludziom w i tak niezbyt dobrej sytuacji można utrudnić życie...



dorotabeata napisa/a:
Ale przepisy mówią, że nie ma obowiązku przekazywania informacji o orzeczeniu swojemu pracodawcy. To zależy od pracownika.


W moim przypadku zgubiła mnie szczerość ze swoim pracodawcą, mam nauczkę na przyszłość żeby nie mówić o wszystkim (planowanych operacjach na długo przed czy orzeczeniu). On tego orzeczenia nawet nie widział...nie musiał się do niego stosować bo orzeczenia nie ma w aktach ale po prostu chciał się pozbyć problemu..Zostałam potraktowana jak "rzecz" bardzo nieprzydatna i mam wrażenie, że planowali to od momentu gdy dowiedzieli się, że będę mieć operacje na biodro a jak doszła operacja na kręgosłup to tylko przypieczętowało tą decyzję.

A powiedzcie mi na przyszłość jeśli w orzeczeniu mam napisane "praca w warunkach pracy chronionej" to nie mogę pracować w zwykłej firmie? Czy mogę ale muszę mieć zaświadczenie od lekarza ze zgodą na pracę w takiej firmie? Pierwszy raz mam orzeczenia o stopniu umiarkowanym i szczerze pogubiłam się tak to jest :/
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

W warunkach pracy chronionej oznacza to że w normalnej firmie możesz pracować ale pracodawca musi dostosować miejsce twojej pracy do możliwości pracownika. Przykład jeżeli pracujesz np w biurze przy komputerze to stanowisko pracy musi być dostosowane do twojego stanu. Jak pisały też inne osoby masz też dłuższą przerwę na śniadanie. I dłuższy urlop.


Nie wiem jak jest natomiast z godzinami pracy w stopniu umiarkowanym. Ja mam znaczny i pracuje tylko na pół etatu. Gdybym chciała podjąć pracę na cały etat musiała bym uzyskać na to zgodę lekarza.
Osobie niepełnosprawnej ciężko jest na tak zwanym wolnym rynku pracy kilku pracowników z mojej firmy zatrudniło się w ten sposób i po trzech miesiącach niestety pracodawcy im podziękowali. O tyle dobrze że mieli szanse wrócić do Zazu.

Ale kilku pozostałym udało się zatrudnić w normalnych firmach pracodawca wiedział że mają orzeczenia i jest dobrze bo nadal w tych firmach pracują. Tu po prostu chodzi o dobrą wolę pracodawcy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Czy sam fakt chorego biodra świadczy o niepełnosprawności? Stopień umiarkowany?
A jak będzie się miało endo to jaki stopień?
W zasadzie może lepiej nie starać się o grupę? Przecież często nie widać że któż na endo i pracodawca ni musi wiedzieć.
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Tak świadczy bo orzeczenia przecież się nie dostanie jak nic Ci nie jest. Na drugie pytanie po operacji możesz dostać inny stopień orzeczenia ale z tym bywa różnie ponieważ po operacji i rekonwalescencji możesz się starać o rentę i zmianie orzeczenia bo masz wszczepioną endoprotezę . W tym celu i tak dostaniesz wezwanie na komisje ZUS czy jesteś zdolna do pracy czy nie i albo Ci takie orzeczenie i rentę przyznają albo uznają Cię za osobę całkowicie zdolną do pracy. Czyli jako zdrowej osobie renta i orzeczenie nie będzie przyznane.

Ania K przepisy są w ogóle skomplikowane mały przykład ja na orzeczeniu mam stopień znaczny i to że praca w warunkach pracy chronionej. I teraz tak teoretycznie na orzeczeniu mam zapis praca w warunkach pracy chronionej natomiast w praktyce mogła bym się zatrudnić w normalnej firmie. Tyle że pracodawca zatrudniając mnie musiał by mi przystosować miejsce mojej pracy. Dać dłuższą przerwę i urlop.

A to czy pracodawca mi to zapewni to tylko jego dobra wola bo po prostu nie musi mnie zatrudnić.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Orzeczenie to jedna sprawa a renta zus to druga bo dla zus endoproteza to powrót do zdrowia oczywiście po kilku miesiącach Też mam umiarkowany i pracuje przez pefon ale nikt nic do mnie nie przestawia Dla mnie liczy się 7 godzin pracy i 36 urlopu i 30 minut przerwy i dla pocieszenia wróciłem do pracy po 4,5 miesiącach z dwoma endo w obu nogach Głowa do góry
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Przecież ja o tym napisałam.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Ania K. napisa/a:
Czy sam fakt chorego biodra świadczy o niepełnosprawności? Stopień umiarkowany?
A jak będzie się miało endo to jaki stopień?


Aniu, stopień znaczny jest przyznawany osobom, które wymagają wsparcia drugiej osoby podczas wykonywania pracy. Np. osoby po amputacjach, które są prawidłowo zaprotezowane i które mogą się sprawnie poruszać mają stopień umiarkowany.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.