Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[OGÓLNE] Otyłość a ból bioder
michoo 
Marcin
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 20 Mar 2016
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Nie 20 Mar, 2016   [OGÓLNE] Otyłość a ból bioder

Witam, na RZS choruję od 9 roku życia ale jakoś do niedawna dawałem sobie radę (teraz mam 39). Były ograniczenia związane z przykurczami, ale za to bardzo niewiele bólu. Od ok. 2 lat to się zmieniło i zaczęły pojawiać się coraz bardziej dające w kość bóle. Obecnie są dni kiedy nie mam ochoty wyjść z domu, bo dojście do sklepu wiąże się z dużym bólem. Co do endoprotesy, to lekarze są podzieleni, jedni mówią, żeby jeszcze zaczekać, inni żeby się zoperować. Mój problem to także 30 kg nadwagi, której nie mogę na trwałe zrzucić, co schudnę, to później tyję. Czy ktoś z Was miał podobny problem, czyli miał nadwagę mniej więcej podobną. Czy udało Wam się zrzucić nadmiar wagi, czy bóle bioder (mam na myśli głównie osoby z RZS) ustały albo w jakim stopniu zostały ograniczone. Proszę o Wasze opinie.[code]
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 21 Mar, 2016   

Odpowiednia waga przy problemach ze stawami to podstawa powie to każdy lekarz ,rehabilitant i normalny człowiek bo to oczywiste U ciebie jest duży problem bo do tego trzeba odpowiedniego odżywiania no i ruchu tylko przy bólach bioder to jest z tym problem i koło się zamyka Troszkę to zaniedbałeś bo od dawna wiesz na co chorujesz i zrobiłeś tak duża nadwagę ale głowa do góry można z tym powalczyć trzeba tylko chcieć
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 21 Mar, 2016   

michoo, 30 kilo zrzucić nie będzie łatwo, a im później tym trudniej, bo z wiekiem zmienia się metabolizm. Łykasz jakieś sterydy na RZS? Po nich można nieźle przytyć, bo mocno wzmagają apetyt.
Poszukaj może dietetyka, który ułoży Ci sensowna dietę. Efekt jojo, o którym piszesz jest często wtedy kiedy zbyt drastycznie się ogranicza kalorie.
A do tego ruch, jakieś aeroby, przy problemach ze stawami rower lub pływanie stosunkowo bezpieczne są.
Czy bóle miną, nie wiem czy się ktoś odważy zgadnąć jak to będzie u Ciebie. Pewnie się zmniejszą, ale czy całkiem znikną?
 
     
Nikool 
Mikrus Bioderkus




Status: Student
Doczya: 18 Sie 2016
Posty: 5
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Najlepszym rozwiązaniem będzie solidna dieta, tak na początek. 30 kilo to naprawdę sporo ale no przecież da się. Nie można myśleć, że nie. Tak jak wyżej, skontaktuj się z dobrym specjalistą, niech ułoży dietę bez efektu jojo ;) Powodzenia!
_________________
Kochaj życie! :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.