Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Trzaskające biodro - po rekonstrukcji ACL
VVitek_VV 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 40
Doczy: 28 Sty 2016
Posty: 1
Skd: Katowice
Wysany: Czw 28 Sty, 2016   Trzaskające biodro - po rekonstrukcji ACL

Witam,
Mam 33 lata, od około 15 lat uprawiałem aktywnie sport 4-5 raz w tygodniu, bieganie, narty, rower, siłownia, 8 lat trenowałem Judo.
W kwietniu 2015 podczas upadku w motocrossie zerwałem w prawym kolanie wiązadło ACL. Rekonstrukcje ACL zrobiłem pod koniec września 2015, nie ukrywam, że kolano jest w świetnym stanie, nic mnie nie boli, nie odczuwam różnicy pomiędzy zdrowym a operowanym kolanem.
Niestety podczas rehabilitacji która miała mnie przygotować do rekonstrukcji ACL, pojawił się problem z biodrem, najpierw w lewej zdrowej nodze miesiąc później w prawej(zerwane acl).
Zauważyłem podczas jazdy na rowerze, że pasmo biodrowo-piszczelowe zaczyna ślizgać się dziwnie po biodrze a później boleśnie przeskakiwać. Lekarz, który miał przeprowadzić rekonstrukcje ACL, zalecił mi fizjoterapie ukierunkowaną na trzaskające biodro, chciał abym przed operacją wyleczył biodra.
Na rehabilitacje chodziłem 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące. Fizjoterapeuta doszukiwał się przyczyny w napięciu jakie powstawało w dolnym odcinku pleców. Stosował terapie manualną, rozciągał pasmo, generalnie po sesji czułem się świetnie rozluźniony, wymasowany, rozciągnięty ale niestety biodra nadal przeskakiwały. Pamiętam, że nawet wbijał mi igły do mięsni. Po zabiegach wykonywałem ćwiczenia rozciągające, na uda i dolny odcinek pleców. Na początku września zdecydowałem jednak, pomimo przeskakiwania moich bioder, zdecyduję się na rekonstrukcje, miałem nadzieje, że z nowym wiązadłem, leczenie bioder pójdzie prościej, ponieważ łączyłem trzaskające biodra z zerwanym ACL. Miałem wrażenie, że brak wiązadła wpływa na moje ciało, na miednice, nogi, ogólny sposób poruszania się.
Minęły 4 miesiące od rekonstrukcji ACL, z której jestem bardzo zadowolony. Problem z biodrami niestety nie znikł, a wręcz się nasilił, biodra zaczynają mnie boleć podczas normalnego chodzenia, czuje olbrzymie napięcie zewnętrznych stron moich nóg, na dodatek zaczęły boleć mnie lędźwia.
Postanowiłem, że odpuszczę rehabilitacje kolana chociaż na 3-4 tygodnie aby zając się biodrami.
Dodatkowo udałem się na kilka sesji do innego fizjoterapeuty, który zastosował u mnie rozciąganie pasma.(przez godzinę na różne sposoby rozciąga mi pasmo biodra)Efekt po takim rozciąganiu biodra jest odczuwalny, pasmo biodrowe dużo mniej przeskakuje w obu nogach. Niestety wystarczy 1-2 dni i problem powraca, zauważyłem, że jeśli dużo chodzę następnego dnia albo ćwiczę kolano, problem wraca jak bumerang.
Konsultowałem to z trzema fizjoterapeutami, każdy twierdzi, że to jest skutek zerwania ACL, brak stabilności, przejęcie stabilizacji kolana przez inne struktury mięśniowe, coś tam z rotatorami i rotacją, osłabienie mięsni w pośladkach a przejęcie pracy przez zewnętrzne mięsnie ud idt itd.
Plan początkowo był taki… robię ACL, odzyskuje około 4-5 miesiąca dobrą stabilizacje kolana i szybko rozprawiam się z biodrami.
Teraz wygląda to tak, że kolano jest super wyleczone, noga jest cholernie silna, nawet sprawniejsza niż zdrowa, czuje że odzyskałem stabilizacje kolana, a ja nie mogę uporać się z biodrami a nawet gorzej wiedzę, że każdy ma inny pomysł na moje biodra.
Nie wiem już sam co mam robić, czy olać kolano i skupić się tylko na biodrach ? Ponieważ rehabilitacja kolana obciąża mi nogi i biodra(wykonuje bardzo rożne ćwiczenia)
Co może być powodem, że po zerwaniu ACL zaczęło przeskakiwać mi pasmo ? Na co powinna być ukierunkowana rehabilitacja bioder? Po jakim czasie powinienem wiedzieć, że metody są skuteczne lub nie ?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.