Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Miesiączka a operacja/ a ból bioder
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

madziulaklb, u mnie po operacji miesiączka była wcześniej 7 dni (tak, że dopadła mnie dwa dni po operacji), w następnym cyklu się opóźniła o 4 dni. Teraz czekam na kolejną zobaczymy co z tego będzie. Ogólnie jest rozregulowany cykl. Przynajmniej później. jak na razie nie mogę dopatrzeć się prawidłowości :-?
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 32
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

biedronne, już dawno nie mam zastrzyków, jutro minie 2-gi miesiąc od operacji. Teraz i tak nie mam jak iść, bo moja pani ginekolog jest na urlopie a za tydzień w środę jadę na 3 tygodniową rehabilitację, więc pójdę jak wrócę, choć nie wiem czy mi to coś da, bo na regulacje cyklu dają głównie tabletki anty, których póki co nie chcę. Dlatego byłam ciekawa czy ktoś jeszcze zaobserwował zmiany w cyklu :)

edit.

mprzepiora napisa/a:
Ogólnie jest rozregulowany cykl.
czyli jednak nie jestem sama :)
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Drugi miesiąc po operacji to jeszcze krótki czas, masz prawo być rozregulowana.
Poczekaj jeszcze, nawet do pół roku-operacja jest zawsze niezależnie od podejścia pacjenta wielkim stresem dla organizmu, wiele kobiet potrzebuje po prostu więcej czasu aby wszystko wróciło do normy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 32
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

AgaW, w tym momencie uspokoiłaś mnie już całkowicie :) Dziękuję :)
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 22 Lip, 2013   

:) Niedługo powinno wszystko wrócićdo stanu przed zabiegu, daj znać kiedy to będzie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 32
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Pon 22 Lip, 2013   

Obecny, drugi od operacji, cykl już był krótszy, 31-dniowy (dziś zawitała @). Może kolejny będzie już normalnie :)
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Wto 23 Lip, 2013   

madziulaklb, to fajnie. Po operacji potrzeba czasu aby wszystko wróciło do prawidłowości ;-)
 
     
martitek 
marta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 25
Skd: warszawa
Wysany: Nie 17 Lis, 2013   

Czytam i już zgłupiałam.za tydzień idę do otwocka,mówiłam lekarzowi,że biorę tabletki antykoncepcyjne i nie kazał mi odstawić.ginekolog również wiedzał, wspominał tylko o heparynie. Teraz widzę, że cały internet aż huczy od informacji,że trzeba odstawić.czy jeśli biorę tabletki to znaczy,że mnie nie będą operować??
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 18 Lis, 2013   

martitek, ja byłam na pigułkach, też nie kazali odstawić i też mnie to dziwiło. Do operacji brałam, żeby wiedzieć kiedy mi @ wypadnie, ale potem odstawiłam, bo wydało mi się logiczne, że skoro biorę leki na rozrzedzenie krwi to lepiej nie brać leków o odwrotnym działaniu. Ale jak pisałam - w szpitalu wiedzieli i nie było z tym problemu.
 
     
martitek 
marta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 25
Skd: warszawa
Wysany: Pon 18 Lis, 2013   

Dziękuje biedronne.już się wystraszyłam,że przeleci mi termin. Tabletki zaczęłam brać tez z myślą o możliwości przesunięcia terminu miesiączki.
Pamiętam jak kilkanaście lat temu cofnięto mnie z bloku operacyjnego ponieważ miałam miesiączkę a byłam wtedy nieświadoma, że to w sumie dyskwalifikacja jeśli chodzi o operację.Mam nadzieję, że faktycznie nie będzie problemu z tymi tabletkami.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 18 Lis, 2013   

martitek napisa/a:
Mam nadzieję, że faktycznie nie będzie problemu z tymi tabletkami.

Antykoncepcja hormonalna sprzyja powstawaniu zakrzepicy żylnej w okresie pooperacyjnym.
Skoro istnieje potencjalne zagrożenie i jesteś tego świadoma, to po co ryzykować?
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Pon 18 Lis, 2013   

Dziewczyny i to właśnie jest bardzo ciekawe, bo ja też święcie przekonana że z tabletek muszę zrezygnować na jakiś czas, od razu zakomunikowałam lekarce (która o tabletkach sama nawet nie wspomniała) że mogę je odstawić od razu (akurat byłam przy końcówce blistra). Na co Pani doktor odpowiada że zupełnie nie ma takiej potrzeby i zmienia temat. Więc ja uparcie dalej drążę temat że słyszałam że to nie wskazane ze względu na gęstość krwi itp itd... więc ja je na prawdę mogę odstawić. Na to Pani lekko zdziwiona moim uporem tłumaczy mi wreszcie ze ryzyko zakrzepicy jest bardzo małe, z tabletkami większe ale wciąż minimalne- więc jeśli dla własnego wewnętrznego spokoju chcę, mogę je odstawić. Ale nie ma potrzeby a wręcz mogę nimi przesunąć okres w razie potrzeby.

Więc postanowiłam ich nie odstawiac, ale teraz, po głębszych przemyśleniach stwierdzam że jednak moglam to zrobić. Tutaj lekarze są bardzo "na luzie", antybiotyki zastępuje paracetamol - lek na wszystko. Ból brzucha, głowy, menstruacyjny, przeziębienie, ból zatok, gorączkę (ale wtedy tę samą tabletkę nazywają sobie Aspiryna;D).

A nie odstępując od tematu...
Podobno ryzyko zakrzepicy wzrasta gdy osoba przyjmująca antykoncepcję hormonalną jest również palaczem? Tak, to ja. :oops: Do tego operacja... pocieszam sie jedynie tym, że na szczęscie będę musiała od razu ćwiczyć poruszanie się. :-?
Mogę jedynie zwalić winę na czas -
czas który dali mi do przygotowania się. Był to dokładnie tydzień. :-|
_________________
There is no elevator to success,
you have to take the stairs.
 
     
martitek 
marta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 25
Skd: warszawa
Wysany: Pon 18 Lis, 2013   

W moim przypadku to i tak za póżno, nawet jeśli dziś już przestanę brać tabletki to na stole operacyjnym wyląduje z miesiączką. Zostaje mi tylko nadzieja, że będzie dobrze. Chociaż nie ukrywam, kolejny stres jest mi kompletnie niepotrzebny. Gdybym wiedziała wcześniej, eh.Dzwoniłam do. Otwocka, mam brać dalej tabletki. Boję się tylko, że na miejscu okaże się, że mam wrócić np.za miesiąc.masakra.Człowiek chce się jak najlepiej przygotować, przewidzieć wszystko a i tak to wszystko bez sensu. Wiem, że nie ma co ryzykować, ale teraz nie mam wjścia.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

martitek, zawsze możesz odstawić je jakiś czas po operacji, jeśli będziesz się przez to mniej stresować - ja właśnie tak zrobiłam.
 
     
martitek 
marta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 25
Skd: warszawa
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

Na pewno odstawię po operacji. Jeszcze tylko tydzień, ale stres.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.