Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Miesiączka a operacja/ a ból bioder
suzume 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 36
Doczya: 04 Sty 2010
Posty: 28
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 22 Sty, 2010   

kinga napisa/a:
ja też o miesiączce, ale nie podczas operacji :-P
czy w czasie okresu odczuwacie zwiększone bóle bioder? nie wiem dokładnie jaki to ma związek ze sobą, ale wtedy ból jest dużo większy...znam kilka dziewczyn (z chorymi bioderkami), które mają tak samo....

czy to się wiąże po prostu z tym, że w czasie miesiączki hormony jako tako szaleją i odczuwamy bardziej ból (bo nawet wizyty u dentysty są wtedy odradzane)....


Ja jestem jeszcze przed operacja, ale tez tak mam. W czasie miesiaczki, czasem tak na 1-2 dni przed odczuwam bol w obrebie calej miednicy, bioder. Rwanie, lamanie... Trudno to opisac. Nie tyle sam chory staw co cale biodra.
Okres tez zawsze przechodzilam dosc "ciezko", silne bole podbrzusza, skurcze, do tego wlasnie zawsze czulam takie lamanie w biodrach, ociezalosc calego tylka i nog.
Watpie by to mialo jakis zwiazek z hormonami bo czy bralam pigulki czy nie - efekt byl ten sam.
A pytanko takie, jak sobie radzisz z tym bolem biioder podczas @ ?
Leki ?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 22 Sty, 2010   

hmmm ano muszę przetrwać...ja łykam p/bólowe jak już nie wytrzymuję totalnie :-| staram się nie przeciążać ani nie zastać stawów (czyli umiarkowany ruch)

a na samą miesiączkę, to mam silne rozkurczowe na receptę :)
 
     
suzume 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 36
Doczya: 04 Sty 2010
Posty: 28
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 22 Sty, 2010   

A moglabys kochana podac nazwe tych rozkurczowych ? Tu albo na priv, jak juz wolisz.
Ja zwykle biore 1-2 nospa forte. Jak jedna nie pomoze to za jakis czas wezme druga. Jeden minus tego, ze nie wiem czemu ale po wiekszej dawce tego mam silne bole glowy :/
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sob 23 Sty, 2010   

kinga napisa/a:
mam silne rozkurczowe na receptę

Ostanio mój ginekolog mi powiedział, że no spa jest dobra na skurcze jelit, a na bóle miesiączkowe lepszy jest diclofenac (m.in. olfen) czyli to, co pomaga na ból bioderek. Bardzo mnie to zdziwiło, bo nigdy nie próbowałam go brać na bóle miesiączkowe. Osobiście myślę, że co lekarz, to inna opinia. Ważne co komu pomaga. Ale przy najbliższej okazji z ciekawości przetestuję olfen. :mrgreen:
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 23 Sty, 2010   

Alicja napisa/a:
na bóle miesiączkowe lepszy jest diclofenac (m.in. olfen)

no bo to jest lek typowo przeciwbólowy i przeciwzapalny; przeciwdziała syntezie prostaglandyn (grupa hormonów), które zwiększają wrażliwość na ból :)
po prostu :wink:
tak samo działa np. ibuprofen i reszta NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
a No-Spa tylko rozkurczowo działa...niweluje też bóle w ten sposób; nie u każdego :-|
 
     
agataj 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 8
Skd: Ząbki
Wysany: Sob 23 Sty, 2010   

Widzę,że poruszyłyście bardzo interesujący temat.
Moja ginekolog twierdzi,że ze swojej strony nie ma się do czego przyczepić.Kilka dnie przed miesiączką miewam silne bóle w obu stawach(bez znaczenia czy byłam na pigułkach,miałam wkładkę,czy akurat nic nie stosowałam).Tak naprawdę to najlepiej się czułam w czasie ciąży-przynajmniej na początku,kiedy nie było mnie jeszcze tak dużo.Tabletek przeciwbólowych raczej nie biorę bo to i tak bez sensu.Ból jak był tak jest. Kiedy byłam na badaniu u profesora,wspomniałam Mu o tym.Stwierdził,że tak może być i widocznie taki mój urok.Jakoś umiarkowanie się cieszę z tego mojego uroku:)
 
     
Sylwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 40
Doczya: 27 Sty 2010
Posty: 13
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 28 Sty, 2010   

Hm... no to i ja się wypowiem w tej kwestii a właściwie dwóch. Jeżeli chodzi o główny temat to ja dostałam miesiączkę na stole operacyjnym :P tuż po znieczuleniu dolędźwiowym... :) Przyszedł lekarz i chciał odwołać operację. Jednak wybłagałam żeby zrobili bo czekałam na tą operację już około 4-5 tygodni i nie zniosłabym kolejnych tygodni ponieważ kiedyś ze stresu okres trwał u mnie prawie 3 tygodnie! W przekonaniu doktora pomogła mi również anestezjolog mówiąc, że szkoda znieczulenia, które tak sprawnie zrobiła :P Takim sposobem doszło do operacji. Jedyny minus takiej decyzji to później przetoczenie krwi :) Plusem - brak zastrzyków w brzuszek na rozrzedzenie krwi :P

Co do drugiego poruszonego tematu. Tuż przed miesiączką jakieś 2-3 dni pobolewają mnie stawy, ale tylko do dnia wystąpienia okresu. Później jak ręką odjął bóle mijają :)
_________________
http://sylwii.wordpress.com/ Zapraszam na mój blog.
http://wellness.fora.pl/ Wszystko o zdrowiu i nie tylko.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 29 Sty, 2010   

Nie ma to jak ulubione wytłumaczenia lekarzy: Taki Twój urok :-/ Więc życzymy miłego przekręcania się wrrr. Kiedyś tam wyczytałam, że tabletki anty działają na stawy, wzmacniają je, czy jakoś tak, regenerują. Muszę sprawdzić, to napisze dokładnie.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 12 Sie, 2010   

Kochane kobietki, czy zauważyłyście różnicę w miesiączce przed operacja, a po operacji :?: Ja włąśnie przeszłam swoją pierwszą pooperacyjną miesiączkę i szczerze bardzo się różniła. Przed miałam dość obfitą , a teraz niewielkie krwawienie. Z jednej strony to super że tak lajtowo to przeszłam, a z drugiej taka różnica mnie martwi.
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Czw 12 Sie, 2010   

pasiflorko ,a może wplyw mają zastrzyki w brzuszek których wybralaś na pewno cale mnóstwo :lol: tak mi się wydaje bo ja teraz biorę te zastrzyki i zero skrzepów itd. z którymi walczyłam każdego miesiaca ;-)
_________________
Edi
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 12 Sie, 2010   

Ja przez zastrzyki przeciw zakrzepowe w ogóle nie poczułam że mam miesiączkę po operacji dopiero jak mi po nogach poleciało to się zorientowałam :-D A zwykle było tak że bolał mnie solidnie brzuch w tym czasie i krwawienie nie było obwite jak zwykle tylko szkąpsze i krótrze ale tylko do czasu brania zastrzyków następny miesiąc był już normalny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
trzydziestka 
trzydziestka
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 06 Sie 2010
Posty: 102
Skd: ŚLĄSK
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

jako ze mam byc operowana w grudniu...mam pytanie zwiazane z @.
czy jesli wystapi ona w 2 lub 3 dniu po operacji endo bede mogla jakos to przezyc? czy raczej tragedia?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

da radę przeżyć :D
doświadczenie własne.... przeżyłam dzięki pomocy najwspanialszych pielęgniarek :)
 
     
trzydziestka 
trzydziestka
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 06 Sie 2010
Posty: 102
Skd: ŚLĄSK
Wysany: Pi 26 Lis, 2010   

czyli bez pomocy pielęgniarek raczej sie nie da przezyć tej przyjemności ?
:-(
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 26 Lis, 2010   

może i da :) tylko ja miałam na dodatek wysoką gorączkę i klapnięta byłam :) dwa dni korzystałam z ich pomocy, potem już samodzielnie :D
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.