Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 29 Gru, 2015
endoproteza u mlodych (21lat)
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 30 Lis, 2017   

A mnie boli pachwina na rtg endo niby dobrze chodzi o lewe endo bo prawe jest ok .Też miałem mieć rezonanz robiony na neuro.logii ale niestety przyjęcie do szpitala mi przesuneli z braku miejsc .Inna sprawa że ciężko pracuje ,trenuje fitnes i nordic wolking i do tego jestem trenerem
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 01 Gru, 2017   

Witaj. Wg mnie w Twoim przypadku możliwątpliwości przyczyną problemu jest błędny wzorzec ruchu. W grę wchodzi nie to czy wystarczająco ciężko trenujesz ale jaka jest sama jakość ruchu. Jako trener zdajesz sobie sprawę, że źle wykonywana podstawowa czynność wzmacniana powtarzalnością i obciążeniem tylko to utrwala? "Oduczenie" tego co jest nieprawidłowe jest możliwe wymaga jednak bycia zbadanym przede wszystkim pod kątem funkcji: bez tego zwiększanie obciążeń będzie generowano więcej bólu aż do strukturalnych zmian. W ocenie narządu ruchu priorytetem jest nie tylko jak coś wygląda ale również jak działa. Mogą Ci to potwierdzić osoby które choć mają zmienioną strukturę niekoniecznie mają utratę funkcji. U Ciebie może właśnie być odwrotnie.
Piszę tu przez pryzmat moich doświadczeń w pracy w sporcie wyczynowym ( Kadra Narodowa Taekwondo Olimpijskiego).
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 11 Gru, 2017   

Kochani , u mnie wszystko ok . mam mieć na dniach wizytę u mojego orto. mam nadzieje , ze juz ostatnią z przeswietleniem. swoja droga, ile mieliscie rocznie zdjec rtg? mnie troche niepokoi liczba przeswietlen, jesli w tym miesiacu zrobilabym zdjecie, to byloby to juz chyba z 11 przeswietlenie.
kiedy doszliscie do takiej pelnej sprawnosci? mam dni kiedy cos tam mnie pobolewa jeszcze, na przyklad wtedy kiedy sie nachodze zbyt duzo. jeszcze pare kg w dol i mam zamiar zapytac lekarza o bieganie, z chcecia nym juz troche podreptala sobie. pozdrawiam !
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 12 Gru, 2017   

O biegi nie ma sensu pytac lekarza, jesli biodro na rtg jest ok to temat biegow jak i przygotowania Cie do nich powiniem podjac fizjoterapeuta na podstawie oceny Twojego calosciowego stanu. Tak jest najbezpieczniej, byc moze do biegu bedziesz musiala jeszcze wypracowac jakies wzorce, ruchy ale warto o to zadbac aby w perspektywie bieg nie szkodzil :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pi 15 Gru, 2017   

Dzieki, tak zrobię :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 16 Gru, 2017   

Napisz jak bedziesz juz cos wiedziec.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Sob 16 Gru, 2017   

Każdy ortopeda grzmi że bieganie jet najgorsze dla endo...
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Nie 17 Gru, 2017   

kejpi77 napisa/a:
Każdy ortopeda grzmi że bieganie jet najgorsze dla endo...


Może wynika to z doświadczenia ortopedów z ludzmi, którzy poprzez nieumiejętne uprawianie sportu sami doprowadzili się do stanu niepełnosprawności.
Wystarczy przysiąść przy trasie uczęszczanej przez entuzjastów biegania i popatrzeć na styl biegaczy. Niestety jesteśmy skłonni wydać spore pieniądze na koszulki termoaktywne, buty z amortyzacją (swoją drogą często kierujemy się wyglądem butów,a nie przystosowaniem do danego podłoża), elektroniczne gadżety, a na lekcję lub dwie z profesjonalistą, który nauczy jak biegać zdrowo skąpimy.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 17 Gru, 2017   

29palms I to jest bardzo mądre i odpowiedzialne podejście. Czy to w bieganiu czy innym sporcie i oczywiście w rehabilitacji ważne jest aby to robić z dobrym przygotowaniem bo nie ilość ale jakość się liczy. I żadna elektronika nie zastąpi zdrowego rozsądku i fachowego podejścia do sprawy.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pon 18 Gru, 2017   

Też chciałem na początku biegać. Mój orto podczas długiej rozmowy nt. sportu i endo, w bardzo prosty sposób wytłumaczył mi jak działa bieganie, a dokładniej wstrząs jaki powstaje podczas styku stopy z podłożem, na endo. I skutecznie wybił mi to z głowy, a nie jest jakimś ortodoksą jeśli chodzi o sport i endo. I żadne dobre przygotowanie tu nie pomoże, fizyki nie oszukacie. Tak samo jak podczas podskakiwania. Ale jak to Cyryl kiedyś ujął, moje ciało - moja sprawa, czy jakoś tak.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 18 Gru, 2017   

mam pytanie . jaki macie rodzaj endoprotezy ?
ja mam ceramiczną , powiedziano mi ze ceramiczna specjalnie jest przystosowana dla osob mlodych, aby
1. na dlugo wystarczyla
2. aby korzystrac z zycia i uprawiac sporty

czekam na wuzyte u fizjoterapeuty , napisze gdy bede po .
 
     
leniuch 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczy: 30 Mar 2016
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 21 Gru, 2017   

dominikatop napisa/a:
mam pytanie . jaki macie rodzaj endoprotezy ?
ja mam ceramiczną , powiedziano mi ze ceramiczna specjalnie jest przystosowana dla osob mlodych, aby
1. na dlugo wystarczyla
2. aby korzystrac z zycia i uprawiac sporty

czekam na wuzyte u fizjoterapeuty , napisze gdy bede po .


Ja mam ceramiczną i mam nadzieję że starczy na długo przy korzystaniu z życia i uprawianiu sportów :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 21 Gru, 2017   

Tak podobno jest ceramika podobno jest dla młodych któzy chcą kozystać z zycia ja mam ceramike i stop metali jak na razie po 3 cięzkich latach jest ok ale pamiętajcie ze nawet najlepszy sprzęt moze zawieść jak się o niego nie dba np rehabilitacją .Pisze o Tym bo będąc już na kilku rehabilitacjach spotkałem osobie co nie dbała o Siebie i była juz po 3 endo jednej nogi....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Sro 27 Gru, 2017   

Po pierwsze:
- (póki co) nie ma czegoś takiego jak endoproteza z precyzyjnie określoną wytrzymałością i przeznaczeniem do określonego celu
Po drugie:
- rehabilitacja przedłuża żywotność endoprotezy (tak można zrozumieć wypowiedź) ? Większej głupoty nie słyszałem :lol:
Po trzecie:
- endoproteza służy do powrotu do normalnego funkcjonowania, to co robimy potem zależy tylko i wyłączenie od nas samych

Ileż można wałkować jedno i to samo...
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sro 27 Gru, 2017   

kejpi77 napisa/a:

- (póki co) nie ma czegoś takiego jak endoproteza z precyzyjnie określoną wytrzymałością i przeznaczeniem do określonego celu


W znakomitej większości przypadków przyczyną operacji rewizyjnych nie jest sama endoproteza, ale czynnik ludzki czyli pogorszenie stanu kości, urazy, błędy podczas operacji, itp. Niezależnie od wieku i stopnia aktywności trzeba dbać o siebie i pamiętać, że są czynniki, które osobom z endo nie pomagają (np. nadwaga - zarówno w przypadku zwyczajnych protez jak i endo przy projektowaniu uwzględnia się maksymalną wagę pacjenta; infekcje; brak ruchu zwiększający ryzyko wystąpienia osteoporozy, itd).
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.