Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 29 Gru, 2015
endoproteza u mlodych (21lat)
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 11 Lis, 2016   

dominikatop napisa/a:
haloo? czy jakies , chociaz troszke uśmieżające sposoby na nocne bóle stawu?


Jeśli chodzi o fizykoterapię z NFZ to mi akurat przed operacją bardzo pomagał zabieg zwany "fango" - okład z gorącej borowiny. A porządna terapia manualna, o której piszą dziewczyny, potrafi zdziałać cuda... Szukaj odpowiedniej osoby!
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Sob 12 Lis, 2016   

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, juz chwytam sie czego popadnie
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Sob 12 Lis, 2016   

dominikatop napisa/a:
dziekuje za wszystkie odpowiedzi, juz chwytam sie czego popadnie



Cześć Dominika,
Wg mnie nie oczekuj innych rezultatów niż te jakie znasz, gdy będziesz powielać taką samą rehabilitację jakiej do tej pory doświadczyłaś.

To o czym wspominają tu dziewczyny to wyjście z błędnego koła "rehabilitacji objawowej" (to takie działania które widzą rozwiązanie problemu przez skoncentrowanie się na rezultacie/ skutku (ból) a nie jego przyczynie). Punktem wyjścia jest całościowa i dokładna diagnostyka funkcjonalna. Możesz też spróbowąć znaleźć terapeutę z Twoich stron. Dobrze, by oprócz terapii funkcjonalnej znał się również na całościowej pracy z tkankami miękkimi. Hasła pomocne w wyszukiwaniu to:
tensegracja, łańcuchy mieśniowo-stawowe GDS, Anatomy Trains, manipulacja powięzi,techniki membranowe,osteopatia

Pozdrawiam,

Daniel
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

kochani nowy rok, nowe rtg, nowe problemy. lekarz w poniedzialek a ja juz nie moge wysiedzieć w miejscu. wrzucam nowy opis zdjecia
"Pierścień kostny miednicy asymetryczny z wyższym ustawieniem prawego talerza. Prawt staw biodrowy w granicach normy. znaczne zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze wtórne ze zwężeniam szpary stawowej , poszerzeniem i spłaszczeniam głowy kości udowej oraz skróceniem i pogrubieniem szyjki tej kości. zegęszczenie struktury kostnej stropu panewki"

i teraz, pytanie. bardzo mnie zmartwilo zdanie o mniednicy, czy ktoś z Was moi drodzy, miał asymetrie? nie bardzo wiem co myśleć.
prawy staw w granicach normy, czyli ze mogło być lepiej?

Co powie lekarz dam znać po wizycie!
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

dominikatop, asymetria miednicy występuje u wielu osób, które mają problemy od dzieciństwa. Ja też mam, chociaż nikt tego nie opisywał. Ostatnio na kontroli lekarz mi powiedział że mam mniejszy talerz po stronie operowanej.
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

ja też mam asymetryczną miednicę. Nie mam tego w opisie - widać na zdjęciu gołym okiem. U mnie nie stwarza to jakiś faktycznych funkcjonalnych problemów.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Sro 12 Kwi, 2017   

no i zaczęło sie odliczanie. 5 miesiecy do operacji, narazie nie panikuje . mam pytanie czy po operacji nosi sie ortezę na biodro?
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 13 Kwi, 2017   

Standardowo nie, choć być może są przypadki, że są do tego wskazania.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Sob 10 Cze, 2017   

Witajcie kochani😊
OperacjA we wrześniu, ale od dziś mam kolejny problem😢
Mianowicie wypada mi rzepka z kolana. Wypada,przemieszcza nie wiem. Na pewno wraca na swoje miejsce, ale kolano na bardzo boli. pierwsze przemieszczenie dosłownie zawalilo mnie z nóg. Póki co , wspomagalam się dziś stabilizatorem na kolano. Boli i biodro i kolano. Nie wiem co gorsze, do bólu biodra juz sie przyzwyczaiłam i potrafiłam żyć ale to kolano. ..jestem przerażona. Miał ktoś podobnie w zaawansowanej chorobie zwyrodnienia biodra? Czy problem z kolanem może mieć związek z moim biustem?
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Nie 11 Cze, 2017   

Mnie bolało kolano przed operacją biodra wszyscy mówili że to od biodra boli kolano ale po operacji biodro ok a kolano jak bolało tak boli dalej... :-(
_________________
pablo1971
 
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Nie 11 Cze, 2017   

Troszkę się obawiam właśnie jak to będzie po operacji. Zobaczymy co powie lekarz po konsultacji.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Czw 29 Cze, 2017   

no wiec , po biodrze czeka mnie kolano. konktrernie operacja artroskopia , połączona z Hausera oraz coś z piszczelem . nie moge sie doczytać karteczki od lekarza .
biodro nie wiadomo kiedy bede miala operacje. kazdy mowi cos o jakiejs reformie i na wrzesien nie mam co liczyc.
ale jest nadzieja , bo mam zadzwonić do mojego ortopedy w najblizsza srodę i będziemy myśleć, może uda się coś przyspieszyć. bardzo zależy Mu aby mi pomóc.
Proszę Trzymajcie kciuki ! :)
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Wto 25 Lip, 2017   

Po 20 sierpnia idę na operację <3 :-) :-) bardzo sie cieszę :) niejednokrotnie czytałam Wasze posty gdzie pisaliscie , ze macie terminy operacji, ze juz zaraz tuz tuz. myslalam wtedy , kurdee kiedy przyjdzie czas na mnie? i w koncu sie doczekalam, jestem z tego powodu bardzo szczesliwa. dziś bylam u mojego operatora w celach papierkowych. teraz tylko pozostaje dostarczyc ankiete i badania do kliniki i czekać na spotkanie z anestezjologiem. będę miała endoprotezę ceramiczną (najprawdopodobniej)

mam tylko pytanie: w ankiecie mam napisane , przez ortopede proponowane znieczulenie podczas operacji : podpajęczykównowe , czyli zastrzyk w kręgoslup. bardzo jednak bym tego nie chciala , ponieważ mam nie mile doswiadczenia z tym znieczuleniem. podczas cesarskiego ciecia rowniez mialam zastosowane to znieczulenie, zastrzyk w kregoslup i nie czulam nic od pasa w dol . bylo strasznie kilka razy gwałtownie spadalo mi cisnienie i myslalam doslownie (smiejcie się ) ze umieram :( uwzglednilam to oczywiscie w ankiecie , bo ostatnie slowo nalezy do anestezjologa. ale czy jestr opcja ze bede miala znieczulenie ogolne albo bede spala ? bardzo mi na tym zalezyt . bede na biezaco dodawala relacje na miesiąc przed moim zbawiennym Dniem :) :mrgreen:

Pozdrawiam wszystkich :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 25 Lip, 2017   

dominikatop napisa/a:
ale czy jestr opcja ze bede miala znieczulenie ogolne albo bede spala ? bardzo mi na tym zalezy

Rodzaj znieczulenia obgadaj z anestezjologiem, powiedz mu o swoich doświadczeniach.
Często przy "znieczuleniu w kręgosłup" dostaje się dodatkowo środki i nawet nie wiesz, co gdzie i jak :)
 
     
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 26 Lip, 2017   

dominikatop - myślę że to zależy od Ciebie co chcesz mieć czy typową narkozę czy znieczulenie w kręgosłup. Ja też kiepsko wspominam pierwsze znieczulenie ale drugie było OK.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.