Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Pilne pytanie do fachowców.
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pi 15 Lip, 2016   

http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=2293
Spokojnie można wrócić zwykłym samochodem.
Tylko trzeba poprosić fizjoterapeutę ze szpitala, żeby pomógł wejść do samochodu - usiąść i obrócić się.
Ja przejechałam tydzień po operacji 500 km.
Dasz radę przejechać 300.
_________________
Beata8
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Pon 25 Lip, 2016   

Witam,
Jestem dwa tygodnie Po Endo, w Stawie caly czas, pomimo cwiczen, utrzymuje sire uczucie sztywnosci tkzw cegla. Ciekawa jestem Waszych doswiadczen?
Jake dlugo to U Was trwalo?
Cay zabiegi fizikalne Pomagaja np laser?
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

dorotabeata napisa/a:

Spokojnie można wrócić zwykłym samochodem...

jeżeli jako pasażer tak, jeżeli jako kierowca to musi być takie auto w którym fotele pozwalają na utrzymanie kąta między udem i tułowiem, czyli pojazdy albo terenowe, albo większe.
ja wracałem z operacji swoim kamperem - 180km.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

Poczytaj więcej ten dział na forum. Dowiesz się że zabiegi fizykalne tylko maskująca problem. Twoja noga potrzebuje pracy na tkankach i rehabilitacji funkcjonalnej. Zabiegi tego nie zastąpią.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

Prawda zapytaj rehabilitanta lub fizjoterapeute o ćwiczenia np izometryczne i jak masz zabiegi to np o maszaz limfatyczny mi pomagał dawał ulge...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

Tez staw byl sztywny? Jak dlugo utrzymywala sie sztywnosc w Stawie?
Cwicze proste cwiczenia izometryczne wg zalecen I zastanawiam sie czy juz powinnam zaczac pracowac nad rozciaganiem przykurczy czy to jeczsze etap gojenia? Nice chce przegapic I za dlugo czekac...
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

Ja nadal (prawie 6 tyg po) czuję napięcia wokol stawu. Nie jest już to tak dokuczliwe jak wcześniej i czuję że np mięsień czworoglowy już "puszcza", ale jeszcze daleka drogą do uczucia komfortu. Np. leżąc na plecach i przywodzac nogę do siebie pojawia się blokada w biodrze, w sciegnach.
Caly czas puchnie mi stopa, lydka, zgiecie w kolanie jest ograniczone.
To się zmienia z czasem, jest coraz wieksza władza nad noga jednak potrzeba czasu... I ćwiczeń.
Tak jak pisałam w swojej historii...po 2 tygodniach od operacji zaczęłam fizjoterapie. To jest bardzo ważne żeby nie czekać za długo. Samemu człowiek ma blokadę (fizyczna i psychiczna) żeby zrobić pewne rzeczy. Ponadto nie wie co ma robić. Ćwiczenia ze szpitala są dobre na początek.
Nie wiem czy masz już jakiegoś znajomego fizjoterpeute lub rehabilitacje w planie, jesli nie to lepiej zacznij szukać bo to często nie takie proste.
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

No wlasnie nie jest to proste ale szukam :)
Mama podobnie tez blokada czuje ze ogranicza ona a prawidlowe ulozenie miednicy I chodzenie.
A Jak Ty nad Ta blockada pracujesz z fizjo?
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 28 Lip, 2016   

Dziewczyny to samo nie przejdzie trzeba ćwiczyć a najlepiej pod okiem rehabilitanta nie samemu ze coś ktoś powie czy znajdziecie w necie .Pamiętajcie kazdy organizm inacej reaguje
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 28 Lip, 2016   

alauthera, tego jak pracuje z fizjo nie da się napisać, a już z pewnoscia nie w kilku zdaniach. I nie zrobi tego laik taki ja, pomimo moich doswiadczen.
Jest to szereg roznych metod i ćwiczeń i nawet gdybym to Tobie opisała to i tak nie sugerowalabym robić na własną rękę.
Ja po wyjsciu ze szpitala miałam na kartce (otrzymanej w szpitalu ) zestaw kilku ćwiczeń (możesz podać mail to zrobię zdjęcie i Ci wyślę ). Po tygodniu miałam ochotę na więcej,szukalam w internecie, ale i tak czekałam na wizytę fizjo.
Poza ćwiczeniami funkcjonalnymi potrzebna jest też praca na tkankach. Nie zrobisz tego sama. Nawet funkcjonalne wymagają drugiej osoby, która wie co w danym momencie można i jednocześnie poprowadzi nogę/cialo we wlasciwy sposób.
Na własną rękę można robić ćwiczenia izometryczne, próbować przyciągać nogę do siebie (wiadomo - trochę, stopniowo, max 90 stopni )bez odrywania stopy od materaca- najlepiej druga nogę mając zgieta.
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
Ostatnio zmieniony przez Ania K. Pi 29 Lip, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Czw 28 Lip, 2016   

Dziekuje za odpowiedz, wiem rehabilitacja to bardzo indywidualna sprawa. Po prostu ciekawosc Jake Sa doswiadczenia innych z rehabilitacji Po operacji ? No I porady fachowcow.
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 29 Lip, 2016   

Doświadczenia często opisane są w indywidualnych historiach. Przeczytaj kilka, niektórzy piszą jak wygląda ich stan po określonym czasie. Ja też pisałam, tylko w troche późniejszym etapie (4,5 tyg po).
A przykurcze są przez długi czas, łagodniejsze z czasem ale nie ustepuja tak szybko. Poza tym czasem są mniejsze a po wysiłku znowu wszystko puchnie i nie można zgiac nogi.
Mi bardzo pomogła praca manualna na sciegnach wykonywana przez fizjo. Boli ale potem jest ulga.
Porady fachowców - trzeba się udać do fachowca :)
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Nie 31 Lip, 2016   

Witam bioderkowiczów.
Mam pytanie, może banalne dla tych zaawansowanych ale proszę o pilną odpowiedź, a może raczej poradę.
Od piątku na podstawie TK stwierdzono u mnie złamanie głowy kości udowej lewe kończyny bez przemieszczenia. Chirurg ortopeda w szpitalu stwierdził że nie wymaga operacji i zalecił leżenie i jeśli trzeba ( np. WC) to chodzenie z dwoma kulami z nie opieraniem nogi o podłoże. Z tego wszystkiego tak się to wszystko szybko zadziało że nie zdążyłem wypytać dokładnie jak leżeć czy można się obracać w łóżku i zginać nogę w kolanie. Mam do tego chory kręgosłup i leżenie na sztywno nie wchodzi w grę bo po jednej nocy nawet tramal nie uśmierza bólu w lędźwiach. Jeśli ktoś leżał ze złamaniem bez usztywnienia czy gipsu proszę pomóżcie i poradźcie jak się zachowywać by sobie nie zaszkodzić jeszcze bardziej. Wizytę u ortopedy mam na 16.08.2016 więc za trzy tygodnie może się okazać że nic nie dało to moje leżenie. I jak z siedzeniem czy również nie można siedzieć z takim złamaniem? Czekam na wasze rady doświadczonych w tej bolączce. Pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę.
_________________
Z głodu się jeszcze nikt nie zesr@ł, ...z bólu chyba tak.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 31 Lip, 2016   

Landolier Miałam złamaną głowę kości udowej, leżałam w szpitalu prawie miesiąc, nawet do wc nie wstawałam. Lekarze stwierdzili, że poczekają aż się zrośnie i czy nie będzie martwicy. Jeden lekarz powiedział, że może by to skręcił na śruby ale nic nie zrobił - u mnie kawałek był trochę oddalony. W takiej sytuacji martwica oczywiście była bo kawałki kości nie podadzą sobie krwi na odległość.
Po wyjściu ze szpitala chodziłam o dwóch kulach prawie pół roku bez obciążania tej nogi.
Co do obracania się w łóżku to chyba po dwóch miesiącach mogłam leżeć na boku. Siedziałam normalnie choć aby siąść czy wstać to potrzeba było trochę innych ruchów niż u zdrowej osoby ;)
Ogólnie ja i tak zmieniłam lekarza i szpital bo ja czułam się coraz gorzej. Mój obecny lekarz mówił, że złamanie głowy powinno być skręcone śrubami jak najszybciej bo w takich urazach liczą się godziny aby nie doszło do martwicy kości.
Możesz trochę poczytać w mojej historii - dział historie pacjentów/ kapoplastyka/ Tylko chwila a jakie zmiany. Może coś Ci to pomoże.
Taka jedna rada: skonsultuj się też z innym lekarzem oraz poszukaj dobrego fizjoterapeuty aby pokazał jak leżeć, siadać no i popracuje nad uśmierzeniem bólu, nad mięśniami.
Pozdrawiam :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Nie 31 Lip, 2016   

aga.t. napisa/a:
Landolier Miałam złamaną głowę kości udowej, leżałam w szpitalu prawie miesiąc, nawet do wc nie wstawałam. Lekarze stwierdzili, że poczekają aż się zrośnie i czy nie będzie martwicy. Jeden lekarz powiedział, że może by to skręcił na śruby ale nic nie zrobił - u mnie kawałek był trochę oddalony. W takiej sytuacji martwica oczywiście była bo kawałki kości nie podadzą sobie krwi na odległość.
Po wyjściu ze szpitala chodziłam o dwóch kulach prawie pół roku bez obciążania tej nogi.
Co do obracania się w łóżku to chyba po dwóch miesiącach mogłam leżeć na boku. Siedziałam normalnie choć aby siąść czy wstać to potrzeba było trochę innych ruchów niż u zdrowej osoby ;)
Ogólnie ja i tak zmieniłam lekarza i szpital bo ja czułam się coraz gorzej. Mój obecny lekarz mówił, że złamanie głowy powinno być skręcone śrubami jak najszybciej bo w takich urazach liczą się godziny aby nie doszło do martwicy kości.
Możesz trochę poczytać w mojej historii - dział historie pacjentów/ kapoplastyka/ Tylko chwila a jakie zmiany. Może coś Ci to pomoże.
Taka jedna rada: skonsultuj się też z innym lekarzem oraz poszukaj dobrego fizjoterapeuty aby pokazał jak leżeć, siadać no i popracuje nad uśmierzeniem bólu, nad mięśniami.
Pozdrawiam :)
-Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Może nie jest ze mną tak źle. Miałem dwie konsultacje z chirurgami i obydwoje nie chcieli mnie kłaść do szpitala więc może będzie dobrze... albo się tylko pocieszam niestety.
_________________
Z głodu się jeszcze nikt nie zesr@ł, ...z bólu chyba tak.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.