Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Usunięcie śrub po osteotomii wg Ganza
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 30 Pa, 2014   

domi84 napisa/a:
dopytam Wendy przy najbliższej wizycie

Dopytaj koniecznie. Ona będzie Ci umiała przybliżyć temat powrotu do pracy indywidualnie do Twojego stanu, lekarz powie Ci na ten temat pod kątem ortopedycznym, a terapeuta pod kątem funkcjonalnym :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 06 Lip, 2015   

Dawno mnie tu nie było, ale postanowiłam napisać bo być może komuś przyda się porcja informacji na temat wyjęcia śrubek :)
Pozbyłam się ich w końcu w piątek, po ponad roku noszenia ich na co dzień przy sobie :)
Muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwa, że ich wyciąganie różni się nieco od pierwszego zabiegu :)
Najgorsze z tego wszystkiego było czekanie... najpierw kiedy mnie w ogóle zechcą przyjąć na oddział, później kiedy zechcą mi zrobić operację, na koniec już na sam zabieg od rana na głodzie ;)
Ale w końcu się doczekałam i miły Pan doktor pozbawił mnie zbędnego balastu.
Nie dostałam chyba zbyt wiele "ogłupiaczy", gdyż całą operację pamiętam dość dobrze.
Całość nie trwała zbyt długo i kiedy trzeci raz usłyszałam dźwięk śrubki wpadającej do pojemniczka wiedziałam, że już prawie koniec.
Na drugi dzień po zabiegu też całkiem fajnie, bez bólu, bez kul i z wielką ulgą, że już po opuściłam otwocki szpital :)
Trochę strachu było, ale myślę, że już nieporównywalnie z tym przed samą osteotomią :)
Czekam na wygojenie się rany i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze :)
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Sob 18 Lip, 2015   

http://www.fizjoterapiaon...kowej,65,m.html
_________________
pablo1971
 
 
     
Karolina765 
KAROLINA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 12 Sie 2014
Posty: 5
Skd: Sieradz
Wysany: Sob 01 Sie, 2015   

Witam, ja miałam wyciągane śróbki 2 dni temu, faktycznie wyciągnięcie śróbek przy ich ubiegłorocznym włożeniu to pikuś, bez bólu, kule tylko żeby się rozchodzić. Wielkie uznanie dla personelu medycznego z oddziału IB, zwłaszcza dla pana dr T. Jakutowicza super człowiek, usypiał mnie cudowny, miły pan anestezjolog, niestety nie pamiętam jego godności, fajne pielęgniarki :-) Ci którzy są przed tym zabiegiem informuję nie ma się czego bać. :-D
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Pon 03 Sie, 2015   

Witajcie.
dawno mnie tutaj nie było. ja tez chce się z WAMI podzielić moimi wiadomościami.
miałam wyciągane śrubki z obu bioder pod koniec kwietnia ale niestety moje wszystkie sześć śrubek, było zalane już w kości więc musieli bardzo tłuc i szczerbić moje bioderka aby wyciągnąć te śrubki. ALE NA SZCZĘŚCIE WSZYSTKO SIĘ UDAŁO i srubki zostały wyciągnięte.
niestety wstawanie przy obu biodrach nie było zbyt przyjemne ale po dwóch tygodniach po usunięciu szwów znacznie lepiej.
TERAZ JUŻ WRÓCIŁAM DO PRACY ale niestety lewe bioderko mnie jeszcze boli jak wychodzę po schodach. nie wiem czy KTOS MIAŁ Z was taa przypadłość, bo może mi napisze co jeszcze robić abym już tego nie odczuwała.
LEKARZE MÓWIĄ, ze to jeszcze bedzie bolało bo to jak jak przy stłuczeniu goi się dłużej.
ALE tak jak piszecie wyżej wyciąganie śrubek to pisuś w porównaniu z operacja :-)
POZDRAWIAM ;-)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
lamster75 
arleta
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 24 Lip 2014
Posty: 19
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Sro 30 Gru, 2015   

Chciałam się podzielić swoimi spostrzeżeniami , jestem dobry tydzień po usunięciu śrubek,czuję się dużo lepiej bez nich , biodro jest jakby lużniejsze . Mając śrubki w swoim biodrze siedząc dłuższy czas a potem wstając pierwsze kroki były sztywne ciężko mi się było wyprostować. Teraz wstaje się dużo lepiej . Od 7 stycznia zaczynam dalszą rehabilitacje . :-D
_________________
Dajesz mi swój czas - najhojniejszy dar ze wszystkich Dziękuję!!
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 30 Gru, 2015   

Miałam tak samo ;-) A będzie jeszcze lepiej po rehabilitacji Pan Wilkosz to naprawdę wspaniały fizjoterapeuta.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
lamster75 
arleta
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 24 Lip 2014
Posty: 19
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Sro 30 Gru, 2015   

Boniu szkoda ,że na bioderku nie można zalajkować Lubię to , bo to bym uczyniła czytając Twoją wypowiedz.
_________________
Dajesz mi swój czas - najhojniejszy dar ze wszystkich Dziękuję!!
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sro 24 Lut, 2016   

Witam
Czy zabieg osteotomi moźe pomodz przy zniszczonej chrzastce?Czy nie ma takiej moźliwosci ?
Bede wdzieczny za info☺
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 24 Lut, 2016   

Przeczytaj temat "stan zdrowia przed operacja" w tym dziale.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sro 24 Lut, 2016   

Dzieki za odp :-(
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 25 Lut, 2016   

Icek, dlaczego smutna minka? Nie ma sensu powielać odpowiedzi. Czytaj a na pewno znajdziesz odpowiedź.
 
     
Ankaa92 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 31
Doczya: 08 Kwi 2018
Posty: 4
Skd: Niemcy
Wysany: Nie 08 Kwi, 2018   

Hej ;-)
Czy jest tutaj ktoś, kto śrub nie usunął ?
Jestem 4 lata po operacji i mam ciagle śrubki w sobie.
Nie mieszkam w Polsce, rok po operacji byłam u ortopedy w moim aktualnym miejscu zamieszkania i ten stwierdził, ze usunięcie śrub nie jest konieczne dopóki nie mam żadnych dolegliwości.

Czy ktoś również po tak długim czasie nadal je ma? Niby nic się nie dzieje, ale nie wiem czy nie powinny zostać usunięte..

Pozdrawiam :->
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 24 Kwi, 2018   

Ankaa92 napisa/a:
Niby nic się nie dzieje, ale nie wiem czy nie powinny zostać usunięte..

Śruby po tak długim czasie sa juz mocno "wrośnięte" w Twoją kość i oblane. Prawdopodobnie wyjęcie ich nastręczy kłopotów lekarzom ;-) Ale nie martw się, ortopedzi mają spore bicepsy ;-) Minusem jest to, że dla Ciebie po wyjęciu tak starych śrub będzie większy dyskomfort w polu operowanym (zwyczajnie mocniej wrośnięte śruby będą wymagały większego "szarpania Cię" co może (ale nie musi) odbić się Twoim nieco gorszym samopoczuciem po zabiegu (doleglowości bólowe) ). Niemniej powinny być wyjęte. Ale nie stresuj się na zapas ;-)
 
     
Judy 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 08 Lut 2020
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Pon 01 Lut, 2021   

Cześć
Jutro mam termin wyjęcia śrub niestety nie mogę się stawić. Poinformowała Panią, która.do mnie dzwoniła. Chciałam, aby wyznaczono mi inny termin, ale ona nie wiedział co mam zrobić, żeby zmieniać termin. Czy ktoś zmieniał termin? Co powinnam zrobić, żeby szpital wyznaczył mi inna datę?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.