Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Usunięcie śrub po osteotomii wg Ganza
iwonka 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 32
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 3
Skd: warszawa
Wysany: Pon 09 Wrz, 2013   

Witam, jestem kilka dni po wyjęciu śrubek mam do was pytanie cy rehabilitację warto zacząć od razu czy poczekać jakiś czas? I jakie ćiwczenia wykonywałyście po usunięciu śrubek?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 09 Wrz, 2013   

I pierwsze o drugie pytanie powinnaś zadać swojemu fizjoterapeucie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 10 Wrz, 2013   

iwonka, rehabilitację powinnaś zacząć już bardzo dawno temu.... jeszcze przed osteotomią - rehabilitacja przedoperacyjna; po operacji - chód o kulach, wzorzec prawidłowego chodu, praca na bliźnie; jak najszybciej po usunięciu "śrubek" - żeby nic z wypracowanego wcześniej wzorca nie umknęło. Jeśli do tej pory nie zaczęłaś rehabilitacji to powinnaś wiedzieć, że warto zrobić to jak najszybciej, nie warto długo czekać... im dłużej trwa zły nawyk tym bardziej wchodzi w krew (mam na myśli zły wzorzec chodu i nawyki ruchowe).
Każdy z pacjentów zawsze powinien wykonywać inne ćwiczenia - nie ma dwóch takich samych ludzi ani bioderek, więc każdy potrzebuje innych ćwiczeń. Dlatego Twój terapeuta powinien najpierw postawić diagnozę: co i DLACZEGO źle działa w Twoim ciele, a następnie dopasować do Ciebie indywidualne i dobrane specjalnie dla Ciebie ćwiczenia. I z tego też powodu nie warto pytać innych o ich ćwiczenia ponieważ Ty powinnaś mieć swoje własne - oryginalne ;) .... każdy powinien :)
Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
nati_891 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 34
Doczya: 09 Kwi 2010
Posty: 116
Skd: Barlinek
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Witam, w środę mam wstawić się w klinice w Otwocku na wyciągniecie moich 3 śrubek z bioderka. Zastanawiam się się tylko czy muszę zabrać ze sobą kule. Będę sama jechać i wracać też sama pociągiem i zastanawiam się bo będzie to jednak dla mnie dodatkowy balast ;D Proszę rozwiejcie mi moje wątpliwości. pozdrawiam :)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

nati_891 napisa/a:
Zastanawiam się się tylko czy muszę zabrać ze sobą kule.
Koniecznie !!!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Kule powinno się zabierać, wiele osób ich nie potrzebuje ale są osoby, którym przez początkowy czas (do ok. kilku dni) są potrzebne. Niestety nie wiadomo do której grupy się zaliczysz, ja kul nie potrzebowałam ale miałam je ze sobą na wszelki wypadek.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
nati_891 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 34
Doczya: 09 Kwi 2010
Posty: 116
Skd: Barlinek
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

dzięki dziewczyny nie mam już żadnych wątpliwości ;)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
 
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Pi 16 Maj, 2014   

mam pytanie jak długo leży się w szpitalu po wyciągnięciu śrubek, oraz po jakim okresie czasu można wrócić do pracy po wyciągnięciu śrubek :-?
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 16 Maj, 2014   

Ja leżałam dwa dni ale tylko dlatego że miałam wyciągane w piatek a w sobotę i w niedzielę wypisów nie było. A do pracy wróciłam po nie całym miesiącu.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   

ewka napisa/a:
mam pytanie jak długo leży się w szpitalu po wyciągnięciu śrubek, oraz po jakim okresie czasu można wrócić do pracy po wyciągnięciu śrubek :-?


Ewka nie licz, że będą Cie tam trzymać ;) Zwykle po jednym dniu wypisują.
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

7 miesięcy po operacji zbliża się pomału czas wyjęcia śrub. Trochę poczytałam na ten temat, ale i tak zapytam :) jak długo, tak standardowo po tym zabiegu trzeba być za zwolnieniu i kiedy można wrócić do normalnej aktywności?
Nie ukrywam, ze chciałabym wrócić do pracy jak najszybciej, ale ponieważ jestem nauczycielem wf to zastanawiam się czy taki szybki powrót będzie możliwy :) ?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Domi, przejrzyj ten temat jeszcze raz dokładnie od początku-gdzieś były szczegółowe wpisy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Nie pisałabym, gdybym wcześniej nie prześledziła tematu i niestety nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie ;) jakieś szczątkowe wypowiedzi ;) także nadal mam nadzieję, że ktoś udzieli mi odpowiedzi na nurtujący mnie temat :)
Jak to dokładniej, bardziej szczegółowo wyglądało po wyjęciu śrub. Jednak większość wątku dotyczy samego faktu jak to się odbywa itd, a mnie interesuje tylko co dzieje się po usunięciu :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Myślałam że to info Ci wystarczy.Więcej szczegółów to każdy opisuje w swoich historiach, w mojej łatwo znajdziesz na pewno opis jak to było u mnie (patrz na wpisy z początku 2010 roku).
Na pewno szew powinien się zagoić, powinnaś uzyskać zgodę na powrót do pracy nie tylko lekarza ale i swojego terapeuty (miednica często poprzez zabieg ulega destabilizacji co przekłada się na prawidłowość chodu). Reakcja na usunięcie śrub jest dość indywidualna, jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musiała poćwiczyć więcej/częściej i być pod opieką swojego fizjoterapeuty aż wszystko się uspokoi. Ważne żebyś obserwowała swoje ciało, chód, była pod kontrolą terapeuty i abyś miała na dany moment odpowiednią terapię/ćwiczenia. Terapeuta gdy opowiesz o swojej pracy powinien pomóc Ci dobrać je takie abyś mogła bezpiecznie wracać do zdrowia. Potem zostanie Ci tylko profilaktyczne dbanie o swój stan, bo jakby nie było po Ganzu jest się w "grupie ryzyka".
Powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Dziękuję, Twoją historię z wyjmowania śrubek właśnie przeczytałam :) pomocny i szczegółowy opis :) coś niecoś już wiem, zobaczymy jak będzie :) dopytam Wendy przy najbliższej wizycie :) bo w to co mówią lekarze już tak do końca nie wierzę ;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.