Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Czw 27 Sie, 2009
Kapoplastyka - pytania
rafał1975 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 48
Doczy: 06 Gru 2013
Posty: 10
Skd: bochnia
Wysany: Sob 07 Gru, 2013   

Wielkie dzięki za podpowiedz ja mam martwice drugiego stopnia tak jest w opisie mri nie wiem ilostopniowa skala jest ale już daje mi to bardzo się we znaki.Ile może kosztować prywatnie endoproteza BMHR bo na fundusz raczej nie mam co liczyć i gdzie taki zabieg najlepiej wykonać ,ja dzwoniłem do sport kliniki w żorach podali widełki 19tyś do 26tyś. do uzgodnienia z lekarzem jakie endo. zastosować .prosze poradźcie gdzie to zrobią najlepiej ja mam na dwóch stawach martwice czyli wszystkie koszty razy 2


KINGA Ty chyba jesteś już specjalistką w tej dziedzinie proszę doradź co dalej robić byłem w krakowie w prywatnej klinice ortopedicum zalecili mi endoprotezę jakąś ceramiczną lekarz twierdzi żę na 30lat koszt 19 tyś ale pan doktor nie zrobił na mnie dobrego wrażenia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 07 Gru, 2013   

rafał1975 napisa/a:
Ile może kosztować prywatnie endoproteza BMHR bo na fundusz raczej nie mam co liczyć i gdzie taki zabieg najlepiej wykonać

Z tego, co się orientuję, to BMHR robi w Polsce tylko dr M. Mielnik. Musiałbyś pojechać do Piekar. Nie wiem też, czy można robić odpłatnie. Operacje są refundowane przez NFZ.

rafał1975 napisa/a:
KINGA Ty chyba jesteś już specjalistką w tej dziedzinie proszę doradź co dalej robić byłem w krakowie w prywatnej klinice ortopedicum zalecili mi endoprotezę jakąś ceramiczną lekarz twierdzi żę na 30lat koszt 19 tyś ale pan doktor nie zrobił na mnie dobrego wrażenia


Pan z prywatnej kliniki doradził Tobie to, co wg niego najlepsze i wg tego, co sam robi. Ceramiczne endoprotezy są bardzo dobre.
Spróbuj poszukać innego specjalisty. TUTAJ znajdziesz polecanych lekarzy i ośrodki. Na Twoim miejscu zrobiłabym operację w szpitalu na NFZ.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 07 Gru, 2013   

BMHR-a w Polsce w ramach NFZ wstawiają w kilku miejscach w Polsce.

rafał1975 napisa/a:
lekarz twierdzi żę na 30lat
Nigdy nikt Ci nie może dać gwarancji ile endo wytrzyma.
Ponad to protez ceramicznych jest multum, ale pewnie nic konkretnego Ci nie powiedział?
U mnie BMHR wytrzymał kilka godzin i wywichnął się. W drugim biodrze mam już BMHR-a 4-ty rok i hula jak ta lala. Średnia 2 lata jak na razie :mrgreen:
Jestem pacjentką dra. M. Mielnika i byłam operowana w ramach NFZ w Piekarach Śląskich. Nigdy nie byłam na prywatnej wizycie u doktora.
 
     
Pszemek 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 39
Doczy: 26 Gru 2012
Posty: 10
Skd: Oświęcim, Wrocław
Wysany: Sob 21 Gru, 2013   

Ja robiłem BMHR prywatnie dr. Mielnika rok temu w Krakowie. Kosztowało mnie to niestety 30 tysięcy... Dodatkowo każda doba pobytu w szpitalu 400 zł. Chcieli ode mnie też kasę za przetaczanie krwii wycisnąć ale nie dałem się zrobić w konia.
_________________
Damy radę!!!
 
     
Krzysztof34 
Krzysztof34

Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 49
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 91
Skd: Sosnowiec
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

kinga, pasiflora,
Słoneczka Wy moje .. przepraszam,że zapytam,ale czy to faktycznie jest ważne, czy to będzie Endo,kapo "Bmhr, hmhr itp...itd.....
Ważnym jest siła woli,mocna psychika,wiara,nadzieja i miłość!
"W życiu piękne są tylko chwile!!"Chciałbym się mylić.... 8-)
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

Krzysztof34 popieram :) Mam 21 lat, była tylko nadzieja na endo i udało się. Nieważne jaki zabieg,ważne nastawienie :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

Krzysztof34, trzeba pogodzić się z tym co nam lekarz w dobrej wierze wstawi, ale jeżeli mam wybór to wybieram lepsze rozwiązanie.
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 15 Lut, 2014   

Krzysztof34, owszem "dobre nastawienie" jak pisze asia567, jest istotne, ale zaręczam Ci że na niewiele się zda po wybraniu niewłaściwej metody operacyjnej.
Jest tak wiele czynników i elementów nad którymi trzeba się zastanowić, a które mogą diametralnie zmienić i uzależnić wynik operacji, że pomniejszanie ich znaczenia jest błędem.

Owszem na to jaką endoprotezę, jaki wkład do niej i trzepień wybierze lekarz lub na jakie dojście się zdecyduje możemy mieć niewielki wpływ, ale mając wiedzę i dopytując operatora o ewentualne inne możliwości możemy w efekcie uzyskać pewne zmiany w technice operacyjnej. To, kto Cię operuje, często jest również równoznaczne z wyborem danej techniki operacyjnej, jedni lekarze preferują taką, a inni inną. Uzyskując możliwie największą ilość konsultacji ze specjalistami różnych dziedzin medycyny jesteś w stanie wydedukować i wybrać tą, która odpowiada Twoim potrzebom i daje największe szanse na sukces. Niczego nie pozostawiaj przypadkowi jeśli chodzi o Twoje zdrowie - masz je jedno i łatwo je stracić. Niestety spotykam się z tym na co dzień w gabinecie: źle dobrane lub nawet niepotrzebne operacje są na porządku dziennym. :-(

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Nie 16 Lut, 2014   

Jasna sprawa, ja też się dopytałam o metody, byłam u tylu ortopedów że nawet nie umiem zliczyć, od kapoplastyk itp itd, ale każdy potwierdzał że tylko endo więc nastawiłam się do tego z pozytywnym nastawieniem i było od razu lepiej. I dużo to pomogło :)
 
     
Krzysztof34 
Krzysztof34

Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 49
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 91
Skd: Sosnowiec
Wysany: Nie 16 Lut, 2014   

pasiflora, Wendy,
Ja wiem,że macie rację, ba....! Na pewno macie rację,ale ja już nie mam sił by to wszystko w naukowo medyczny sposób ogarnąć!
Ten nadmiar wiedzy czasami w rozmowie z lekarzami jest,powiedziałbym może nieszkodliwy,ale powoduje pewien dyskomfort,zakłopotanie i lekceważenie pacjenta! :-|
:-| Choć oczywiście nie jest to regułą .........
Cytat:
Niczego nie pozostawiaj przypadkowi jeśli chodzi o Twoje zdrowie - masz je jedno i łatwo je stracić. Niestety spotykam się z tym na co dzień w gabinecie: źle dobrane lub nawet niepotrzebne operacje są na porządku dziennym. :-(

To fakt i nie podlega żadnej dyskusji....przykre jest tylko to,że to pacjent musi trzymać rękę na pulsie i pilnować swojego jak że cennego jedynego zdrowia.
 
     
MArek87 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Doczy: 15 Gru 2014
Posty: 1
Skd: warszawa
Wysany: Pon 15 Gru, 2014   

Witajcie , jestem nowy na tym forum od 5,5 msc mam bmhr :

czy również macie bóle rano w operowanej nodze

mam problemy z zginianiem biodra , np nie zawiążę sam buta operowaniej nogi

jak duże zgięcie będzie możliwe w operowanej nodze ,

przesyłam rtg http://zapodaj.net/b01aa7cfe2575.jpg.html

Nie wiem czy mam prawidłowo wstawioną proteze ponieważ byłem u innego ortopedy z bolami kręgosłupa , i powiedział że wyglada to na obluzowanie ??? ????????????

z góry dziękuje za odpowiedzi

Marek
wiek 27
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 15 Gru, 2014   

MArek87, gdzie byłeś operowany?
Skonsultuj to z innym ortopedą, najlepiej takim, który wstawia BMHR-y.
Musisz mieć pewność że wszystko jest ok. Wiem że ludzie którzy mają wstawioną tą protezę bez problemu zawiążą buty. Mnie nic nie bolało z rana po wstawieniu BMHR-a ale ja byłam i jestem pod stałą opieką fizjoterapeuty.
A jak u ciebie sprawa z rehabilitacją?
 
     
Paulina25 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 08 Wrz 2014
Posty: 3
Skd: Toruń
Wysany: Sob 07 Mar, 2015   

Witam wszystkich serdecznie

Niedawno dowiedziałam się, że konieczna jest u mnie kapoplastyka. Przeczytałam w związku z tym całe forum i mam kilka pytań. Być może ktoś z Was dowiadywał się ostatnio o terminy i ma najświeższe info, gdzie na operację czeka się najkrócej? Miasto nie ma znaczenia.
Inna kwestia dotyczy tego, czy nadal istnieje taka opcja, że jedną nóżkę robi się na NFZ, a za drugą się płaci i wtedy obie nogi "robione" są jednocześnie? Bardzo zależy mi na czasie, wiem że zdrowie wymaga czasu, ale chciałabym poddać się operacji najszybciej, jak to możliwe, dosyć lat straconych.
Inna kwestia to miejsca, gdzie kapo robiona jest naprawdę okej? Np. u mnie w Toruniu kapo robi tylko jeden lekarz, który niestety pół roku temu namówił mnie na zastrzyki, które kosztowały kupę kasy i nic nie dały (jak wynikło z późniejszej rozmowy z lekarzem taki zastrzyk nie mógł mi nic dać, ponieważ mam zmasakrowane stawy do ostateczności.
Byłoby super, gdyby ktoś z Was udzielił mi odpowiedzi na któreś z moich pytań. Wiem, że podane są tu adresy szpitali, gdzie robiona jest kapo i oczywiście mam zamiar wszystkie obdzwonić i przeszukać cały net, ale jak już pisałam może ktoś z Was orientuje się, gdzie jest szansa na najszybszy termin?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 
     
dada72 
danka
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 07 Mar 2015
Posty: 32
Skd: RACIBÓRZ
Wysany: Nie 12 Kwi, 2015   

stanmar63 napisa/a:
Kate napisa/a:
Witajcie,
miałam mieć kapo u dr Mielnika, ale ostatecznie, ze względu na odległość zdecydowałam się na Otwock. Termin (czwarty z kolei) mam wyznaczony na 22 stycznia tego roku. Już się stresuję, tym bardziej, że nie ma szans na wizytę u prof. Czubaka, bo brak terminów, a chciałam go dopytać jeszcze o parę rzeczy.
Przeglądam forum i znajduję to wiele informacji i jak czytam, to moje przerażenie narasta. Kto z Was miał ostatnio robioną kapę w Otwocku?

Pozdr.

Wlasnie wróciłem z Otwocka z kapą w biodrze. Napiszę szczerze, aczkolwiek wcześniej niewiele miałem do czynienia ze szpitalami. Jedź, nie bój się, wszystko będzie ok. Tak uprzejmego i kompetentnego zespołu lekarzy z Profesorem na czele, wspaniałych pielęgniarek i salowych nie spotkałem nigdzie. Też miałem obawy, ale na sali leżeli ze mną ludzie, którzy prawie wszyscy przyjechali operować drugie biodro i oni podbudowali mnie pozytywnie.


Ponoc juz odchodzimy od kapoplastyki a widze ze jeszcze inni ja dostaja o co tu chodz? :shock:
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Nie 12 Kwi, 2015   

Mnie sie tez wydaje, ze z kapoplastyka sprawa jest nieco niejasna :-/ .

Sama jestem szczesliwa posiadaczka kapy od lat juz... 11-stu. Po operacji wrocilam do dawnego aktywnego zycia, wszystkich sportow, ktore uprawialam i jak dotad bez zadnych komplikacji.

Obecnie - juz za 10 dni mam miec operacje drugiego biodra. Tez myslalam, ze bedzie to kapo i z taka wiara udalam sie na konsultacje od mojego chirurga - a tu okazalo sie, ze... nic z tego!
Oficjalne (a moze i prawdziwe) powody jakie podal moj operator - to zbyt duza ilosc rewizji i komplikacji, ktore zawazyla o zaniechaniu stosowania tej techniki operacyjnej. Dodam, ze opisana sytuacja dotyczy szpitala w Szwajcarii.

Zaczelam szperac w internecie i dotarlam do stron www dotyczacych Francji, gdzie (jesli wierzyc przeczytanym doniesieniom) od stycznia 2014 obowiazuje zakaz stosowania kapoplastyki.

Na naszym forum przytoczono tez informacje o zaniechaniu produkowania protez typu kapy przez brytyjskiego wytworce.

Osobiscie jestem zdania, ze kapoplastyka jest wspanialym wynalazkiem, operacja oszczedzajaca i minimalizujaca ryzyko zwichniec, ale.... no wlasnie....musi byc jakies "ale" skoro coraz wiecej szpitali, klinik (krajow) odchodzi od stosowania tej techniki. Nie do konca te przyczyny sa jasno sformulowane

Trzeba miec nadzieje, ze naukowcy juz pracuja nad udoskonaleniem tej metody i wkrotce znow bedzie ona stosowana, zwlaszcza u pacjentow mlodszych, bez osteoporozy, prowadzacych aktywny tryb zycia.

Oby tak sie stalo!!!

Jesli macie jakies inne doniesienia ze swiata i Polski na ten temat to z wielkim zainteresowaniem poczytam.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.