Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Sro 09 Wrz, 2015
Pytanie o dojście operacyjne do biodra - przednie i boczne
Darek/Dario 
Darek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 57
Doczy: 19 Cze 2015
Posty: 10
Skd: Kalisz
Wysany: Sro 09 Wrz, 2015   Pytanie o dojście operacyjne do biodra - przednie i boczne

Witajcie,
chciałbym zapytać o Wasze opinie, doświadczenia w sprawie dojścia operacyjnego stosowanego przez różnych lekarzy ( chodzi o biodro ) z boku lub z przodu. Lekarz rehabilitacji i rehabilitant z którymi rozmawiałem, podpowiedzieli mi, aby zwrócić uwagę na to i jeśli możliwe, wybrać szpital/specjalistę, który stosuje dojście z przodu jako mniej inwazyjne i umożliwiające szybką rekonwalescencje. Pytałem w Puszczykowie, gdzie miałem mieć wszczepiane endo i lekarz jakoś tak wymijająco odpowiedział że: przednio-boczne ;-) . Znalazłem w internecie szpital rehabilitacyjny w Świebodzinie( www.loro.pl ) - tam oficjalnie informują, że stosują metodę dojścia z przodu. Jednak nie mam wiedzy na temat różnicy pomiędzy bocznym a przednim dojściem, czy warto rzeczywiście szukać takiego szpitala? Czy faktycznie różnica jest aż tak znacząca?

oczekując na Wasze opinie,
pozdrawiam
Darek
_________________
Darek/Dario
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 09 Wrz, 2015   

Może moja odpowiedz nie będzie całkowicie na temat bo nie wiem które ułożenie jest najlepsze . Ja zapytał bym lekarza jakie jest możliwe w twojej sytuacji ułożenie np. w moim musiało być boczne ponieważ była inna sytuacja i była musował całkowita odbudowa stawu wraz z przeszczepem kości .Dla tego na początek proponuje rozmowe z lekarzem aby wyjaśnił co jak i dla cego bo może być tak ze lepiej będzie jak będzie ułożenie boczne a może tez tak być ze nie ma to znaczenia w Twoim przypadku...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 10 Wrz, 2015   

Jestem 3 i pół miesiąca po operacji endo biodra. Zaufałam lekarzom i nie zastanawiałam się jaką metodą będą operować.Miałam dojście tylne i 28 szwów. Skoro tak cięli to widocznie nie było innego wyjścia.Mimo skomplikowanej operacji rana wygoiła się szybko.Dziś jeżdżę już samochodem, rowerkiem stacjonarnym, wchodzę i schodzę z 4 piętra bez kul, po domu chodzę zupełnie bez kul.Rehabilituję się od dnia po operacji i skutki widać- nie utykam, noga nie rotuje.Jestem przeszczęśliwa!!!Trzymajcie kciuki i oby tak dalej.Pozdrawiam Was Kochani:)
_________________
Renia
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 10 Wrz, 2015   

Ja pierwszy raz słyszę o operacji z przodu .Nie znam takiego przypadku i nie słyszałem nawet o takiej metodzie
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pi 11 Wrz, 2015   

"Z przodu" lekarze określają zwykłe cięcie czyli z boku ( z reguły 8 szwów).Wejście "tylne" oznacza cięcie z boku z przejściem na przecięcie pośladka.Na pewno jest to większa ingerencja,ale Oni wiedzą lepiej .Miłego dzionka i pozytywnego nastawienia życzę:)
_________________
Renia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 11 Wrz, 2015   

Reniaczek napisa/a:
"Z przodu" lekarze określają zwykłe cięcie czyli z boku

Z przodu, to z przodu. Moje lewe biodro było wymieniane przez taki dostęp.
Z boku to z boku. Prawe tak miałam robione.

Są jeszcze cięcia schodzące na pośladek. O takich tylko czytałam, nie widziałam.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pi 11 Wrz, 2015   

Ordynator w Poznaniu wyjaśnił mi ,że w moim przypadku nie będzie cięcia z przodu (pokazał bok mojej nogi),ale z tyłu ( cięcie schodzące na pośladek).I ja właśnie mam taki piękny "uśmieszek" na lewym pośladku,ale...widoczny coraz mniej więc nic nie szkodzi:) :mrgreen:
_________________
Renia
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sob 12 Wrz, 2015   

U mnie, ale nie w przypadku endoprotezy, ale w przypadku operacji obu bioder w dzieciństwie na obu nogach miałam cięcie/cięcia, które układają się w literę Y (chyba jest to boczne zachodzące na pośladki - obie nogi).
Cały czas się zastanawiam, jak mnie będą cięli przy wstawianiu endo. Jak tak piszecie, to wychodzi mi, że pewnie z przodu lub z tyłu, bo na bokach mam dosyć mocne i długie blizny. Zarówno wzdłuż nogi, jak i w pośladki... Ale to pewnie wyjdzie w praniu...
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
Moni 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Cze 2015
Posty: 3
Skd: zielonka
Wysany: Wto 15 Wrz, 2015   

Ja miałam cięcie z przodu, jestem pięć miesięcy po operacji endo całkowitej i jeszcze nie pozwalają mi ani prowadzić samochodu ani chodzić bez kul i zupełnie nie wiem dlaczego?! Nie miałam też jako takiej rehabilitacji tylko ćwiczenia usprawniające. A czytając forum widzę że po takim czasie to już wszyscy śmigają jak szaleni. Odczuwam również dyskomfort w miejscu cięcia.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Wto 15 Wrz, 2015   

Moni .Faktycznie to trochę dziwne,ale widocznie tak musi być skoro lekarze tak uważają.Ja jestem 3 i pół miesiąca po operacji.Miałam cięcie z przejściem na pośladek i dość dużo szwów (19).Na pierwszej wizycie czyli po 2 miesiącach lekarz polecił mi próbować chodzić bez kul i twierdził,że trzeba obciążać nogę aby organizm zaakceptował endoprotezę.Dziś chodzę już bez kul ( na dalsze trasy biorę je ze sobą).Również czuję dyskomfort w operowanym bioderku,ale z dnia na dzień coraz mniejszy.Samochodem jeżdżę już od miesiąca czyli w sumie po dwóch miesiącach.Każdy przypadek jest inny więc głowa do góry!!!Pozdrawiam:)
_________________
Renia
 
     
Tomek80 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 44
Doczy: 05 Lut 2016
Posty: 19
Skd: okolice Tarnowa
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

Może kogoś to zainteresuje.Ciekawe,ze następnego dnia po operacji można poruszać się bez kul.
http://www.youtube.com/watch?v=PvJCiW0i4Yw
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

Tylko, jaki to ma sens.
W Otwocku Profesor zabrał kule dziewczynie na trzeci dzień po operacji i sama przeszła kilka kroków.
Ale na tym koniec. Czekała ją długa rehabilitacja, bo przed operacją miała przekrzywioną miednicę.
Jeżeli ktoś przed endo chodził dobrze, to być może się to udać. Ale przecież kość musi zrosnąć się z endoprotezą, a na to potrzebny jest czas. Nie tylko chodzi o ranę pooperacyjną.
Świetna sprawa, tylko jak to wygląda po kilku tygodniach, czy miesiącach?
Czy nie trzeba podejść do takich filmików racjonalnie i ostrożnie? Ile osób jest takich?
_________________
Beata8
 
     
Tomek80 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 44
Doczy: 05 Lut 2016
Posty: 19
Skd: okolice Tarnowa
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

No ja myślę,że to ma sens.Tu nie chodzi o to żeby od razu chodzić bez kul tylko o to że mięśnie,powiezie zostają nienaruszone i przez to jest szybszy powrót do sprawności potem.Ale to pewnie tylko w Żorach tak operują i w dodatku pewnie prywatnie jeszcze,trzeba zapłacić za taki komfort.Czy inne szpitale w ramach NFZ operują tą metodą,nie wiadomo.Sam fakt że w ogóle dzień czy dwa po zabiegu da się przejść te kilkanaście nawet kroków bez kul jest niewątpliwie zaletą tej metody.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

Super że tak ta medycyna idzie do przodu aż trudno uwierzyć
 
     
wredotka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 33
Skd: Kraków
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

ja mam ewidentne cięcie na pośladku....


Moja mama jak miała endo wszczepiana miała z boku bioderka
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.