Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[OGÓLNE] Brak rehabilitacji (????)
MMajja66 
MMajja66
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 29 Lip 2015
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Sro 29 Lip, 2015   [OGÓLNE] Brak rehabilitacji (????)

Jak skomentujecie mój przypadek???Na poczatku czerwca wszczepiono mi bezcementową endoproteze stawu biodrowego.Czuje sie dobrze ale jeszce daleko do pełni sprawności.Podczas wizyty kontrolnej czyli 7 tygodni po operacji lekarz stwierzdił,że noga zgina sie dobrze i NIE JEST MI POTRZEBNA ŻADNA REHABILITACJA! Co ma o tym mysleć, znacie takie przypadki???Prosze o pomysy czy mam isc na rehabilitacje na własna ręke???
_________________
Maja
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Lip, 2015   

Witaj.
O tym czy rehabilitacja jest potrzeba czy nie od wielu lat piszemy na tym Forum-gdy przejrzysz ten dział będziesz wiedzieć że opinia lekarska to jedno a opinia fizjoterapeuty to drugie.
Niestety lekarz nie ma umiejętności aby ocenić czy Twój wzorzec ruchowy po operacji jest prawidłowy (a raczej nie jest bo operacja jest dużą ingerencją w wiele tkanek)-to fizjoterapeuta jest w stanie ocenić czy Twoje mięśnie/ścięgna/powięzi pracują prawidłowo i współpracują między sobą we właściwy optymalny sposób pozwalający na cieszenie się trwałą sprawnością po operacji.
Warto zasięgnąć konsultacji terapeuty aby mieć pewność czy zaniechanie rehabilitacji jest dla Ciebie bezpiecznym rozwiązaniem, a mając na względzie długofalowe skutki nie jest dobrze mieć coś do wykonania z tego zakresu.
Po zbadaniu Cię fizjoterapeuta określi czy Twoje wzorce ruchowe są prawidłowe, czy potrzebujesz terapii/ćwiczeń czy też nie.
Warto mieć te rzeczy sprawdzone bo właśnie to zdecyduje w konsekwencji o tym czy będziesz mogła, jak będziesz i na jak długo będziesz mogła bezbólowo prowadzić normalne życie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
MMajja66 
MMajja66
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 29 Lip 2015
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Nie 09 Sie, 2015   

Dziękuje za odpowiedŻ
_________________
Maja
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

MMajja66 napisa/a:
lekarz stwierdził,że noga zgina sie dobrze
tzn lekarz sprawdził czy "urządzenie" zostało dobrze zamontowane i działa prawidłowo.
Fizjoterapeuta sprawdzi czy Twój sposób chodzenia/poruszania się jest prawidłowy.
Skoro miałaś endo tzn, że ten sposób trochę zmienił się przez bolące, uszkodzone bioderko.
Czy wiesz, że krok zaczyna się od prawidłowego postawienia stopy?
A Ty jak stawiasz stopę? Jaką stroną? Co obciążasz najpierw? itp itd

Wybierz się chociaż na konsultacje do fizjoterapeuty, żeby nie zepsuć uzyskanego operacją efektu.

Mnie prawidłowo chodzić nauczył dopiero fizjo po operacji.
Pytanie - jak chodziłam do tej pory? Ano :arrow: byle jak. I dlatego raz bolał mnie kręgosłup, raz kolano, nawet szyja dawała znać o sobie.
Dzisiaj już wiem w czym rzecz, czego i Tobie życzę
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 15 Sie, 2015   

Popieram słowa Esci i w moim przypadku po zabiegu było ok ale to fizjoterapeuta zmiezył mi długość nóg jako pierwszy i gdy zapytałem czy jest ok odpowiedział ze jest róznicą. Dla lekarza wazne jest ze ruszam nogą i na rtg jest wszystko ok a gdy zapytałem o wkładkę powiedział ze mogę zastosować i wtedy dopiero sprawdzał czy jest róznicą w długości nóg .Chodziłem byle jak bo była róznicą 1,5 cm po prostu zuczałem nogą do przodu dziś mając wkładkę w bucie jest ok . Dla tego warto pomyśleć o rehabilitacji aby po odstawieniu kul był dobrze a nie wtedy dopiero się budzimy dla cego boli lub zle się chodzi z endo...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
MMajja66 
MMajja66
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 29 Lip 2015
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Sie, 2015   

maaly-22 napisa/a:
Popieram słowa Esci i w moim przypadku po zabiegu było ok ale to fizjoterapeuta zmiezył mi długość nóg jako pierwszy i gdy zapytałem czy jest ok odpowiedział ze jest róznicą. Dla lekarza wazne jest ze ruszam nogą i na rtg jest wszystko ok a gdy zapytałem o wkładkę powiedział ze mogę zastosować i wtedy dopiero sprawdzał czy jest róznicą w długości nóg .Chodziłem byle jak bo była róznicą 1,5 cm po prostu zuczałem nogą do przodu dziś mając wkładkę w bucie jest ok . Dla tego warto pomyśleć o rehabilitacji aby po odstawieniu kul był dobrze a nie wtedy dopiero się budzimy dla cego boli lub zle się chodzi z endo...

Byłam juz u rehabilitantki i podjęłam rehabilitacje.Dzieki za radę,szkoda tylko,ze to tyle kosztuje ( 100zł jedno spotkanie) więc te wszystkie zachwyty nad rehabilitacją na razie dziele przez pół Wiadomo,że kazdy rehabilitant któremu możesz płacic bedzie Cie zachecał do terapii.Na razie jest spoko zobacze jak dalej ,Dzięki za informacje.pozdrawiam
_________________
Maja
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

Rehabilitować mozna się na nfz i prywatnie ja biodro rehabilitowałem w większości na nfz i była ona od pierwszych dni po zabiegu a dla tego ze wiedząc ze osoba po szpitalu ma pierwszenstwo na oddziale rehabilitacji stacjonarnej .To przed zabiegiem skontaktowałem się z ośrodkiem i uzgodniłem wszystko o rehabilitacji a pisze o tym ponieważ wiem ze nie każdego stać na prywatną rehabilitacje a na nfz się nam należy bo jesteśmy po szpitalu .Jak i tez sam za pierwszym razem czekałem dwa miesiące na rehabilitacje nie wiedząc ze ona się należy odrażu jak i to ze wcześniejszy kontakt z oddziałem rehabiltacyjnym tez moze pomóż ....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
MMajja66 
MMajja66
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 29 Lip 2015
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

maaly-22 napisa/a:
Rehabilitować mozna się na nfz i prywatnie ja biodro rehabilitowałem w większości na nfz i była ona od pierwszych dni po zabiegu a dla tego ze wiedząc ze osoba po szpitalu ma pierwszenstwo na oddziale rehabilitacji stacjonarnej .To przed zabiegiem skontaktowałem się z ośrodkiem i uzgodniłem wszystko o rehabilitacji a pisze o tym ponieważ wiem ze nie każdego stać na prywatną rehabilitacje a na nfz się nam należy bo jesteśmy po szpitalu .Jak i tez sam za pierwszym razem czekałem dwa miesiące na rehabilitacje nie wiedząc ze ona się należy odrażu jak i to ze wcześniejszy kontakt z oddziałem rehabiltacyjnym tez moze pomóż ....

Nooooo......w Krakowie na NFZ są terminy na przyszły rok, a ja znajomości nie mam.A wcześniej lekarz nie chciał wypisac mi skierowania,ze nie wolno tak wcześnie itp.Tak,ze płace a jak sie kasa skonczy to wracam do pracy bo z L4 tez robia problemy.Aż sie zdrowsza poczułam:):):)
_________________
Maja
 
     
ruda 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 02 Gru 2013
Posty: 17
Skd: Lublin
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

maaly-22 napisa/a:
.Jak i tez sam za pierwszym razem czekałem dwa miesiące na rehabilitacje nie wiedząc ze ona się należy odrażu jak i to ze wcześniejszy kontakt z oddziałem rehabiltacyjnym tez moze pomóż ....


Dobrze wiedzieć :)
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

Oczywiście,że rehabilitacja się należy zaraz po operacji.Ja jestem 2,5 miesiąca po operacji.Od pierwszych dni po operacji miałam rehabilitację w szpitalu, potem rehabilitacja w domu,a od dziś zaczynam 5 tygodni rehabilitacji na oddziale szpitalnym w trybie dziennym.Mam już skierowanie na dalszą rehabilitację szpitalną ,a następnie do sanatorium rehabilitacyjnego.Biorę w pracy urlop zdrowotny(pracuje w szkole) i zamierzam wykorzystać go na podreperowanie mojej kondycji i przede wszystkim sprawności.Do pracy wracam za rok:)
_________________
Renia
 
     
ruda 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 02 Gru 2013
Posty: 17
Skd: Lublin
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

Mi mówią, że się należy ale w praktyce wygląda to inaczej :(
No i tu nikt nam nie proponuje rehabilitacji a nawet mówią, że nie trzeba.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

Maju zadne znajomości po prostu wziołem list z terminem który doształem ze szpitala zterminem i z tym pojechałem do ośrodka rehabilitacyjnego. Tak macie racje nalezy się rehabilitacja po endo ale róznie bywa z terminami i miejsce a to trzeba poszukać podzwonić nawet umnie w małymmiasteczku trzeba było szukać . A będząc tu naforum i czytając posty o dobrych rehabilitantach to mam takie samo spostrzezenie myśli co o znalezienia rehabilitacji poprostu trzeba dzwonić pytać .Ale wieze ze kazdy znajdzie dobrą rehabilitacje czy to na nfz czy prywatną i wruci do dobrej sprawności cego życzę....
ps od Siebie dodam ze po mimo rehabilitacji warto w domu ćwiczyć i pracować nad formą i sprawnością co robiłem i staram się robić ....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
MMajja66 
MMajja66
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 29 Lip 2015
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Wto 18 Sie, 2015   

Cytat:
ps od Siebie dodam ze po mimo rehabilitacji warto w domu ćwiczyć i pracować nad formą i sprawnością co robiłem i staram się robić ....

Cwicze codziennie:)


ruda napisa/a:
Mi mówią, że się należy ale w praktyce wygląda to inaczej :(
No i tu nikt nam nie proponuje rehabilitacji a nawet mówią, że nie trzeba.

W koncu ktos mnie rozumie:):) tez tak miałam i poszłam prywatnie, ale oprócz tego lekarz pierwszego kontaktu dał mi skierowanie do poradni rehabilitacyjnej i czekam na termin na nfz. moze tak spórbuj.
_________________
Maja
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 18 Sie, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 19 Sie, 2015   

Reniaczek napisa/a:
Oczywiście,że rehabilitacja się należy zaraz po operacji...


teoretycznie tak.
ja miałem operację 9 lipca 2012, a rehabilitację już w maju 2013. oczywiście z NFZ.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.