Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pi 24 Lip, 2015
proszę o pomoc
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sro 16 Wrz, 2015   

Dorotko.Nie martw się na zapas.Może uda się Tobie załapać na rehabilitację zaraz po operacji w Otwocku.Będzie dobrze, na pewno.:)
_________________
Renia
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Czw 17 Wrz, 2015   

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz,raczej bede zmuszona do tego,innego wyjścia też nie mam a na zdrowiu nie ma co oszdzedzac tym bardziej ze czeka mnie nie długo drugie biodro... no to o takich ćwiczeniach nie bylo mowy ani razu tego nie
cwiczylam, teraz lezac na boku staram sie podnosic i cw te miesia ale słabo to idzie bez pomocy meza prawie wogule.jak moge sie z nimi skotaktować?
_________________
Sylwia
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 17 Wrz, 2015   

Nie przesadzaj z ćwiczeniem samemu, bo jak nie robisz tych ćwiczeń poprawnie, to możesz sobie więcej szkody zrobić. Nasze ciało stety-niestety działa tak, że jak ktoreś partie ciała są za słabe to przerzuca ciężar tych ćwiczeń na inne mięśnie. I zamiast ćwiczyć to co ci się wydaje, że ćwiczysz to np. nadwyrężasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
Nie mówię, żeby się położyć na kanapie i nic nie robić, ale skoro piszesz, że bardzo ciężko Ci jakieś ćwiczenie wykonać to bardzo możliwe, że ono nie jest dla Ciebie dobre na tym etapie.

Jest cały dział polecanych gabinetów. http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=13
Wendy to Karolina Bieńkowska-Talaga, pracuje tutaj: http://www.gabinetholis.pl i chyba w Otrhosie też.
Jeszcze z Warszawy znam panią Agnieszkę Stępień, kiedyś na warsztatach fundacji mnie badała - prawdziwy fachowiec
http://crf.orthosrehabilitacja.pl/?page_id=18

powodzenia
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pon 19 Pa, 2015   

Witam was kochani, druga operacje bioderka mam juz na 11 stycznia 2016 ;-)
_________________
Sylwia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 19 Pa, 2015   

Sylwia22, świetnie. Na lato będziesz jak nowa :)
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Sro 21 Pa, 2015   

Sylwia22 przeczytałam o Twoich nogach - chyba mam podobną sytuację. Jedna z moich nóg jest krótsza o 8 cm - nie mam tam stawu biodrowego-jest sztywny - nie mogę zgiąć nogi w stawie-czy Ty też tak miałaś? Ja przymierzam się do operacji endo na drugiej nodze,bo mam zwyrodnienie. Jednak w najśmielszych snach nie przypuszczałam , że mogę coś jeszcze zrobić z tą nogą "sztywną". Widzę, że Ty przeszłaś operację rekonstrukcji-to moje marzenie. 10 lat temu byłam u jednego ortopedy lokalnego, zostałam wysłana gdzie pieprz rośnie,że takiej operacji na fundusz nikt się nie podejmie. Zostawiłam to tak, nie szukałam dalej, byłam młoda, wszystko się układało dobrze nawet z taką nogą. Ale teraz tak sobie myślę, że byłoby wspaniale....Marzy mi się jeżdżenie na rowerzę .... od dziecka jeździłam pedałując jedną nogą-a teraz to już jedną nie daję rady tak boli mnie to nadwyrężone biodro. Napisz jak się teraz czujesz po tej rekonstrukcji. Czy robiłaś tą operację na fundusz?
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Sro 21 Pa, 2015   

Witaj, tak operacje jak najbardziej robiłam na fundusz, przed operacja nie miałam aż takiej różnicy jak ty, ale podobnie nie miałam w ogóle ruchów, i ból był to nie do zniesienia przez pół mojego życia, w okolicy Olsztyna nie znam zadnego szpitala. Ale warto w twojej sytuacji było sie zgłosić do otwocka lub w Warszawie na lindleja tu właśnie miałam zrobioną lewą a teraz bedzie prawa, napweno ci pomoga nie odesla cie z kwitkiem nie takie przypadki robili. Teraz jest w miare dobrze ale jeszcze nie to, zaczyna druga boleć...
_________________
Sylwia
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Sro 21 Pa, 2015   

szykuję sie,żeby zapisać się do Otwocka. Dałaś mi tyle nadziei :-)
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Czw 22 Pa, 2015   

sonce2000, to trzeba się zapisać i to jak najszybciej. Po co masz cierpieć.... :-) a też od urodzenia ,jakie schorzenie ?
_________________
Sylwia
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Czw 22 Pa, 2015   

Nie wiem sama. W dokumentach hais,kazdy mówił rodzucom co innego.Jak już byłam pannicą to wyparłam problem z umysłu-nie chciałam lezeć w szpitalu gdy inni się bawili:-)
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Czw 22 Pa, 2015   

Rozumiem ale jeszcze mloda jestes wiec warto, a powiedz jak z taka różnicą dajesz sobie rade?
_________________
Sylwia
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi 30 Pa, 2015   

Czesc,
przepraszam,że tak późno odpisuje,ale jestem od ponad tygodnia z małym w szpitalu.
Nie mam większego problemu z tą różnicą. Chodzę tak ponad 30 lat więc mocno nie odczuwam.
Jesienią i zimą do butów wkladam wkładkę na wymiar od szewca.Zawsze zwracam uwagę jak kupuje buty czy da się tam włożyć.Wiosną i latem czasem mam wkładke czasem nie.Nawet mi na obcasie osilam dopóki.mi biodro nie padło.Mi ta długość tak nie przeszkadza co sztywność biodrs-przez co nie mogę robić wielu rzeczy.
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pon 11 Sty, 2016   

Witam wszystkich po przerwie, dzis zostalam przyjęta nna oddział i juz jutro operacja drugiego biderka :-)
_________________
Sylwia
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Pon 11 Sty, 2016   

Trzymaj się..:)
 
     
wredotka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 33
Skd: Kraków
Wysany: Pon 11 Sty, 2016   

Sylwia powodzenia!!!


Ja jutro mam rewizytę odnosnie reoperacji, dzisiaj odebrałam rtg z opisem i nic kompletnie z niego nie rozumiem.... Jest ktoś kto mi pomorze?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.