Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pi 24 Lip, 2015
proszę o pomoc
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

andy, mysle ze tak pol roku
_________________
Sylwia
 
     
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

To trzymam kciuki, bo jeszcze druga połowa drogi przed Tobą :) Do miesiąca pewnie będziesz mieć różne dolegliwości ale z każdym dniem Twój stan (i samopoczucie) napewno będzie się poprawiał.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

Czytając wpiszy wcześniejsze i znając zycie to o drugiej endo zadecydują lekarze poniewaz z obeczną endo będziesz chodzić do kontroli co i ja dalej czynie .Co do rehabilitacji to nalezy się po zabiegu i szpitalu rehabilitacja stacjonarna z minimalnym terminem czekania i myśle ze masz w poblizu ośrodek lub oddział rehabilitacyjny .Wnioskując po tym co piszałaś chyba Ty Sylwio masz skierowanie na rehabilitacje dzienna taki mam wniosek czytają Twe posty .Co do zaczerwienienia skóry to nie wiem moze to opuchlizna śiniak myśle ze maszaz rozprawi się z tym . Do czasu rehabilitacje jeśli mozesz to chodz nawet po mieszkaniu ja miałem tak ze do godziny chodziłem po tem noga jak bania i 3 4 godziny noga w góre i łód lub smarowałem maścia schładzającom .Gdy poszedłem na rehabilitacje to pochodzeniu trzymałem na oparciu łózka .Teraz to najwazniejszy jest ruch rehabilitacje i jeśli masz zaleczenia z oddziału co mozesz np ćwiczyć to rób to i co tez wazne abyś była Cierpliwa a zobacztsz będzie ok tak jak i umnie a jak moze czytałaś jestem po całkowitej odbudowie stawu nawet po przeszczepie kości .Z pewnością znajdziesz tu na forum kilka historii osób z dwoma endo np bebe14 esca zycze sprawności radości z zycia.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

maaly-22, 2 godziny kazdego dnia, potem sie zmiejsza, tak dostałam cwicze ,masarze tez mam robione, niestety niektorych cwiczen nie mam mozliwosci wykonania bo nie mam tak wysokiej lezanki, cwicze tyle ile noga pozwala codzien wychodze kazdego dnia staram sie wiecej przejsc, bola rece od kul i niestety zdrowa noga bo dluszym chodzie bardziej boli.,. Niby z dnia na dzien lepiej ale czasem mam juz dosyc i odbiera mi chec na cokolwiek... mam corke 4 lata tez nie jest łatwo poniewaz musze jej odmawic zabaw i roznych rzeczu z tym tez mi przykro. Ona wie ze mama chora ale wiadomo jak dziecko trzeba na jej pewne ruchy uwarzac...
_________________
Sylwia
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

maaly-22, tak czytałm twoja historie tez nie ciekawa
_________________
Sylwia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

Sylwio, możesz dopisywać kolejne zdania do swojego postu poprzez jego edycję.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

Odniosę się do twojego wcześniejszego wpisu andy. Bardzo rzadko zdarza się żeby operator wstawił złą protezę czy wyrównując skrót kończyny się pomylił. Zwykle odczucia dłuższej bądź krótszej nogi po zabiegu jest skutkiem niestabilności miednicy krzywego jej ustawienia i stąd te wrażenia. Wiem z autopsji. Sama po osteotomii miałam dokładnie ten sam problem. Dlatego Danielos pytał się Sylwii czy miała robiony pomiar długości nóg przez fizjoterapeutę? Ja wiem jak taki pomiar wygląda gdyż pierwszą rzeczą jaką zrobił mój fizjoterapeuta był właśnie taki pomiar. I okazało się że mój problem nie leży w nogach bo te mam równe ale właśnie w miednicy gdyż po operacji miałam tendencje do rotowania miednicy w prawo. Dlatego lewa nie operowana noga wydawała mi się krótsza. Czyli nie był to błąd operatora czy skutek źle wykonanego zabiegu tylko skutek złego ustawienia miednicy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

Bonia napisa/a:
Odniosę się do twojego wcześniejszego wpisu andy. Bardzo rzadko zdarza się żeby operator wstawił złą protezę czy wyrównując skrót kończyny się pomylił.

Niestety zdarza się chociaż oczywiście nie powinno mieć miejsca. Na szczęście wygląda na to że u Sylwii taki efekt był zaplanowany bo w perspektywie była druga operacja.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

To najpierw sprawdza się przyczynę a nie wypisuje coś takiego. Pozwoliłam sobie skopiować twój wpis. andy nigdy nie ośmieliła bym się coś takiego napisać nie mając na to żadnych dowodów ani podstaw, jeśli oskarżam kogoś o błąd to muszę mieć ku temu dowody.

To straszne! Nawet jeśli endoproteza została dobrze zamontowana, to komfort Twojego życia może być gorszy niż przed operacją. Dysproporcja długości kończyn po zabiegu wszczepienia endoprotezy czasem jest dziełem przypadku, także braku staranności, czasami jednak (nawet dość często) taki efekt jest wymuszony koniecznością. Zastosowanie krótszej protezy mogłoby doprowadzić do tego, że pacjent w ogóle mógłby nie chodzić. Wydłużenie nogi o 4 centymetry to jednak ZBYT DUŻO. Tego nie da się zrehabilitować żadną fizjoterapią. Tak znaczne wydłużenie nogi stawia pod znakiem zapytania cały sens zabiegu. Do końca życia będziesz musiała chodzić w wkładką podwyższającą. Moim zdaniem mamy tu do czynienia z BŁĘDEM LEKARSKIM (kto wie czy nie pomylono egzemplarza endoprotezy) chyba że planowana jest u Ciebie operacja drugiego biodra? Zwróć się do lekarza wykonującego operację o wyjaśnienia tej sytuacji.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 27 Lip, 2015   

Brawo Bonia myśle ze andy na drugi raz chodz troche pomyśli i ja mam tak samo po zabiegu 1,5 cm róznicy obie nogi równe wina zrotowanej i zniekształczonej miednicy .A u Sylwi będzie napewno wszystko ok w co wieze tylko potrzeba czasu by organizm się zregenerował i aby Sylwia wruciła do sprawności i mogła zyć z najblizszymi w radości .Rozumie Ciebie Sylwio ze trudno pogodzić zycie rodzinne zabawe z dzieckiem a fakt ze jest się po endo i trzeba sę ograniczać ruchowo ale wiem ze ten czas minie i ze nadrobisz ten czas z córką a to ze Ciebie rozumie mówi doibrze o niej i Tobie gdyz jabłko nie spada daleko od jabłoni pozdrawiam...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Wto 28 Lip, 2015   

Dziekuje wam bardzo,tak wszystko czas,w nocy moge już spac wiecej wiec bedzie dobrze, mały-22 a powiedz mi ty po jakim czasie spałeś na boku lub leżałeś?jestem już5 tyg po zabiegu,jak to jest z ta okostna naprawde ona sie oblewa przez 6 tyg czy 3 miesiace...
_________________
Sylwia
 
     
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Wto 28 Lip, 2015   

Bonia Zwróć uwagę, że oskarżenie (jak je nazywasz) było warunkowe, to jest, że z błędem mamy do czynienia "chyba że planowana jest u Ciebie operacja drugiego biodra". Wcześniej też masz wpis że czasami jednak (nawet dość często) taki efekt jest wymuszony koniecznością. Ale nie będę Ci wytykał, że czytasz nieuważnie bo sam przeoczyłem pewne fragmenty wypowiedzi Sylwii. Niech będzie więc że MOJA WINA. :oops:
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 28 Lip, 2015   

Andy winny sie tłumaczy i tyle powiem bo widze twe posty na forum.Sylwio jak dobrze pamiętam to na operowanym boku spałem po jakiś 4 miesiącach .Nawet jak lekarz zezwolił chodzić po trzech miesacach to wolałem poczekać jesce trzy tygodnie i gdy juz chodziłem to na kontroli zapytałem na operowanym boku . Wcześniej spałem na nie operowanym gdzie wkładałem po między nogi poduszke lub kołdre .Rozumie Ciebie ze chciała byś się juz połozyć na tym boku czy chodzić ja bym się nie szpieszył bo za pewien czas to biodro bedzie miało obciązenie gdy bedziesz po drugim zabiegu .Wiem łatwo się pisze ale poprostu trzeba to wytrzymać a córka rodzina gdy dojdziesz juz do siebie na 100 nadrobią z Tobą czas zabaw czy innych spraw....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Wto 28 Lip, 2015   

Rozmuniem, ale chodziasz na 10 min sie polozyc dobrze by było, tylko nie wiem jak to zrobić prawidłowo,chodzi o sposob przekrecenia
_________________
Sylwia
 
     
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Wto 28 Lip, 2015   

To można dopiero po miesiącu, gdy rana pooperacyjna dobrze się goi a biodro nie jest
bolesne. Wtedy dopiero można odwracać się na bok po stronie operowanej nogi (pod
warunkiem że nie ma dyskomfortu, z klinem między udami).
Na boku po stronie nieoperowanej można kłaść się dopiero po
upływie ok. 3 miesięcy, wyłącznie z dużą poduszką ułożoną między nogami,
zabezpieczającą przed nad miernym przywiedzeniem nogi operowanej
(wcześniejsze układanie się na tym boku dozwolone jest za zgodą lekarza
prowadzącego). Należy to drobić drobnymi powolnymi ruchami zwracając uwagę na stopę nogi operowanej, by nie rotowała się palcami do środka lub na zewnątrz i oczywiście bez nadmiernych skrętów tułowia. Przy znacznym bólu wycofaj się. Pierwszy raz weź do pomocy męża który ci pomoże. Najlepiej jak każdy sam sobie wypracowuje ostrożną technikę przewracania się na bok. Ponieważ jesteś 5 tyg po zabiegu możesz wykonać tylko pierwszy obrót (na bok po stronie operowanej nogi). Najczęściej to leżąc na plecach odchylamy ręce od tułowia pod kątem 45 stopni. One kontrolują tempo obrotu. Nogę zdrową zginamy i opierając się na pięcie rozpoczynamy powolny/równoczesny obrót całego tułowia.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.