Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Szpilki? Balerinki? Buty sportowe? Które wybrać?
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 13 Lut, 2011   

Moi drodzy problem ubierania obuwia po operacji skarpetek rajstop - sama miałam ten problem i kilka moich doświadczeń, a więc skarpetki jak najbardziej lużne szczególnie w górnej części im lużniejsze tym lepiej. Nawet mogą być większe od naszej własnej stopy i najlepiej bez ściągaczy wtedy nie ma problemu z samodzielnym włożeniem. Rajstopy ja mam tak zwane cieńkie tylko trochę grupsze, są fajne bo po pierwsze nie podrą się nam gdy pociągniemy odrobine mocniej i są bardziej rozciągliwe i nie ma kłopotu z ich włożeniem. Terapeuta polecił mi obuwie na rzepy, u mnie jest trochę inny problem bo mam MPD więc muszę mieć i na rzepy i za kostkę żeby stabilizowało mi staw skokowy. Kupiłam sobie takie na dodatek z mięką antypoślizgową podeszwą, spisują się super zwłaszcza zaskoczył mnie terapeuta z tą podeszwą że ma być miękka, bo się nie ślizga - okazało się że ma rację.

Nie wiem co na to nasi terapeuci powiedzą, bo pisze to z własnego doświadczenia - ale uwa zam tak że najlepiej zaraz po zabiegu mieć w szafce obuwie na rzepy, a nie sznurowadła ponieważ taki but jest łatwo rozciągnąć i łatwiej nam wsunąc noge i zapiąć rzep bez konieczności wyprawiania sztuczek cyrkowych żeby ubrać buta na operowaną nogę.Moje osobiste spostrzeżenie: rzepy się sprawdzają idealnie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Jovnia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Kwi 2010
Posty: 6
Skd: Małopolska
Wysany: Pi 09 Mar, 2012   

Witam. Chiałabym wrócić do wyższych obcasów. Nigdy właściwie w nich nie chodziłam, ale miałam na większe okazje. Lekarz zalecił mi płaskie lub takie 3 cm i tego się trzymałam, ale jakieś 2 lata po operacji ( po której do tej pory nie doszłam do pełnej sprawności) założyłam wyższe buty i przeżyłam szok bo szło mi się znacznie swobodniej niż w płaskich. Od tego czasu chadzam w wyższych butach pod warunkiemże nie jest ślisko.
_________________
Jovnia
 
     
CARMEN 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 38
Doczya: 27 Lis 2011
Posty: 27
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 09 Mar, 2012   

Ja jestem pół roku po operacji i wczoraj założyłam obcasy wysokości ok 5-6 cm , super mi się chodzi . Przed operacją latałam cały czas na obcasach , bardzo za nimi tęskniłam.
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Pi 09 Mar, 2012   

Szczerze mówiąc to zawsze powtarzałam sobie że jak "zrobię"biodro to zapełnię całą szafę butami na obcasie.Biodro już ok a ja obcasów nie posiadam choć uwielbiam patrzeć na kobiety w szpilkach.Chodzę w sportowych lub wszystko co płaskie - baleriny,mokasyny - wygoda cóż wysoka jestem, mąż ciut wyższy więc jakoś te obcasy chyba lepiej jak sobie nadal będę oglądać ;-) Ale podziwiam jak kobiety potrafią chodzić w butach na obcasie.Obiecałam sobie ze jeszcze zakupię Louboutin bo ciekawi mnie jak się w nich chodzi jednak na razie zostaję przy wygodzie.

Pozdrawiam cieplutko :-)
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Wto 08 Maj, 2012   

Myślę, że buty na rozsądnym obcasie i stabilne są korzystne, bo pomagają nam prawidłowo się poruszać. Mnie się dużo lepiej chodzi na obcasie niż na płaskim - sylwetka jest wyprostowana i nabiera się odruchów prawidłowego chodu od czego nasz organizm się odzwyczaił. A chodząc na obcasie pilnujemy się, żeby ładnie chodzić :) Tak właśnie myślę, ale mogę się mylić :)
_________________
Meg
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 16 Lip, 2013   

Odświeżam wątek :)
Przed operacją chodziłam na małych obcasikach (4-5 cm), od wielkiego dzwonu nieco wyższe szpilki, ponieważ na całkiem płaskim obcasie bolały mnie stopy! Nie biodra, kolana, kręgosłup, tylko właśnie stopy.
Po operacji wskoczyłam w balerinki (obcasik 0,5 cm) żeby móc prawidłowo stawiać stopę i ból nie pojawił się ani razu... :mrgreen:
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 03 Pa, 2013   

Odświeżam wątek.
Endo po 13latach sprawuje się świetnie. Tylko to drugie biodro... lipa :-(
Dużo ćwiczę, z rehabilitantem i bez, ponieważ drugie biodro też mam do wymiany. A chciałabym to zrobić jak najpóźniej, odsunąć termin operacji na 5-6 lat ze wzgl. na pracę.
Ćwiczę te mięśnie pośladka mocno, bo wtedy mogę jakoś egzystować. Ale jednak pobolewa, i to nie raz mocno.
Kiedy chodzę na palcach, na podwyższeniu 4-5cm :arrow: boli mniej.
Wymyśliłam więc....
Kupiłam wczoraj takie botki - jak kowbojki- obcas klocek, stabilny, wygodne, wsuwane(!)...
Fizjoterapeuta pozwala, jak najbardziej. Uczył mnie chodzić na obcasach.
Jeszcze się zastanawiam- na oddanie do sklepu mam 7 dni.

Niekiedy mam ochotę uchapać ją i tyle. :-x
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 04 Pa, 2013   

esca
Naprawdę sądzisz, że wysokie obcasy to sposób na bolące biodra?
Szukaj przyczyn bólu ......

Fizkom
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pi 04 Pa, 2013   

Nie mówię o "wysokich obcasach", tylko o podwyższonych 4-5cm.
Fizkom napisa/a:
Szukaj przyczyn bólu ......
przyczyną bólu jest zwyrodnienie biodra (po obustronnym zwichnięciu stawów biodrowych i operowanych w dzieciństwie.) To nie podlega dyskusji.
Jedynym sposobem jest endoproteza. I to też nie podlega dyskusji.
Ortopedzi mówią- cóż, tu nic nie da się zrobić. My możemy panią tylko operować.
I taki jest cel na końcu drogi.

Pytanie brzmi - co można jeszcze zrobić (oprócz ćwiczeń, rehabilitacji) aby tą drogę wydłużyć i odsunąć termin operacji?

Muszę jakoś żyć, pracować.... aby mieć chociażby na rehabilitację. :mrgreen:
Poza tym medycyna idzie szybko do przodu. Może coś innego wymyślą?
A co swoje biodro, to swoje.

Wyższe/podwyższone, stabilne obcasy, naprawdę dają ulgę.
pozdr serdecznie
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Monika19 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 17 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Sanok
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   Jak długo nie można nosić obcasów po osteotomii Ganza?

Witam :)
Operację na lewe biodro miałam 20 czerwca 2013r, więc minęło już pół roku. Jak na razie nie jest idealnie, noga mnie boli i czuję że utykam, nie wiem czy tak będzie ciągle czy coś się unormuje. Bardzo uważam na nogę lecz mam nietypowe pytanie do osób po tym zabiegu. W styczniu mam studniówkę i z racji tego chcę się dowiedzieć czy będę mogła założyć buty na obcasie? Wiadomo że nie na całą imprezę ale chociaż na chwilę, na początek, czy to może bardzo zaszkodzić?
Proszę o radę i z góry dziękuję! :-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   

Pytałabym o zdanie fizjoterapeutę (zakładam że rehabilitujesz się-jeśli nie to koniecznie poczytaj dz.o rehabilitacji i zacznij!). W ogóle jesteś pewna że jeszcze utykając chcesz choć trochę być w obcasach? będzie widać Twój utykający chód jeszcze bardziej, a po studniówce może coś bólowego się odezwać albo możesz to przypłacić "cofką" w rehabilitacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Monika19 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 17 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Sanok
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   

rehabilituję się tylko sama w domu bo nie dostałam żadnych zaleceń od lekarza ;/
dawniej nosiłam wkładkę ortop. ale teraz nie wiem czy znów będę musiała, czekam na wizytę ale mam ją dopiero w marcu, nie wiem jednak czy włożenie obcasów na 2 godz bardzo by zaszkodziło?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   

Czy i jak bardzo by zaszkodziło to nie wiem.
Wiem za to że nie powinnaś być bez rehabilitacji-tym bardziej że sama czujesz że utykasz i boli-to samo nie minie.
Z dz.o rehabilitacji dowiesz się jak ważna jest rehabilitacja pooperacyjna, dlaczego nie powinno się rehabilitować bez opieki fizjoterapeuty i wiele innych ważnych dla Ciebie rzeczy. Poczytaj uważnie na spokojnie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Monika19 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 17 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Sanok
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   

Lekarz powiedział mi że rehabilitację będę miała dopiero po wyjęciu śrub a na razie kazał samej ćwiczyć w domu. Jeśli zaś chodzi o utykanie słyszałam że jest tak jakiś czas po zabiegu a później wszystko sie normuje.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   

Nieprawda. Nie powinno się tak długo czekać z rehabilitacją, samo nic się niestety nie unormuje.
W tej chwili tracisz cenny czas a nieprawidłowe chodzenie się utrwala, co gorsza cierpi na tym całe ciało nie tylko biodro.
Poczytaj Forum, zwłaszcza wspomniany dział (różne tematy), także dz. o osteotomii Ganza i pokaż niektóre wpisy rodzicom.
Masz szansę na sprawność ale musisz wypracować prawidłowy chód-sama tego nie dasz rady osiągnąć, potrzebujesz terapeuty który Tobą pokieruje co i jak masz ćwiczyć.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.