Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU FUNDACJI BIODERKO O LIKWIDACJI FUNDACJI
F. BIODERKO 



Status: Organizacja
Doczya: 14 Wrz 2012
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   OŚWIADCZENIE ZARZĄDU FUNDACJI BIODERKO O LIKWIDACJI FUNDACJI

OFICJALNY KOMUNIKAT ZARZĄDU FUNDACJI BIODERKO O LIKWIDACJI FUNDACJI.


W związku z wyczerpaniem majątku Fundacji BIODERKO, Zarząd organizacji w osobach Katarzyny Zbierskiej-Talaga oraz Tomasza Zbierskiego na mocy Uchwały 1/2015 z dnia 30.IV.2015 r. postanawia o likwidacji organizacji.

Zgodnie z Rozdziałem VII § 39, pkt. 1. Statutu Fundacji BIODERKO: "Fundacja ulega likwidacji w razie osiągnięcia celów, dla których została powołana, lub wobec wyczerpania się jej środków finansowych i majątku".

Jednocześnie oświadczamy, że stworzone przez Fundatorów internetowe Forum BIODERKO będzie nadal działało niezależnie, skupiało chorych, służyło radą i gromadziło informacje z zakresu rehabilitacji i leczenia szeroko pojętych chorób stawów biodrowych.

Zarząd Fundacji, Rada Fundacji oraz Rada Programowa Fundacji a także Fundatorzy dziękują wszystkim, którzy prawie przez 7 lat byli z nami, wspierali nas, sympatyzowali z nami.

Z poważaniem
Zarząd Fundacji BIODERKO
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   

Chcę dopowiedzieć kilka słów. Jako pomysłodawczyni, założycielka, fundatorka i prezes Fundacji BIODERKO bardzo mi smutno, że taka chwila nastąpiła. Niestety nasza organizacja od dłuższego czasu borykała się z ogromnymi problemami finansowymi. Zamiast wspierać innych, organizować warsztaty, ciekawe eventy, finansować chorym nowoczesną fizjoterapię, wyposażać oddziały szpitalne w sprzęt, umożliwiać pacjentom szybsze leczenie - kuleliśmy i to my prosiliśmy o wsparcie. Niestety prawa rynku są nieubłagalne - żadna instytucja która generuje straty a nie przynosi dochodów nie ma prawa bytu. Nasze koszty utrzymania rosły, a nie byliśmy w stanie przynieść do fundacji funduszy, dzięki którym moglibyśmy opłacać bieżące koszta ale również robić to co powinniśmy - pomagać zgodnie z założeniami i misją.
Przez wiele miesięcy szukaliśmy recepty na poprawę naszej sytuacji. Nie znaleźliśmy jej. Chcę też zaznaczyć, bo nie dla wszystkich to jest oczywiste, że w ciągu prawie 7 lat działalności fundacji każdy Członek Zarządu Fundacji, Rady Fundacji czy Rady Programowej pracował w organizacji charytatywnie nie pobierając żadnego wynagrodzenia - to nie jest normalna sytuacja i nigdzie w żadnej chyba organizacji nie wygląda to podobnie. Przez czas działalności udało nam się zrobić kilka wspaniałych rzeczy, zorganizować kilka warsztatów, spotkań z pacjentami, wesprzeć finansowo kilka osób, doposażyć szpitalne łazienki w podstawowy sprzęt... ale w obliczu tak długiego czasu działalności to wydaje się bardzo niewiele. Zawsze blokował nas brak finansów i zawsze własnie ten aspekt był naszą bolączką.
Niemniej byliśmy grupą spontanicznie zebranych ludzi, których połączyła wspólna pasja pomagania, wspólny cel i zainteresowania. Zaprzyjaźniliśmy się, stworzyliśmy zespół i mimo dzielącej nas odległości (nierzadko setki kilometrów) - staraliśmy się dać z siebie jak najwięcej. Tutaj chcę podziękować wszystkim, którzy pracowali ze mną przez ten wyjątkowy czas :-) Praca i przyjaźń z osobami z naszej fundacji była dla mnie zaszczytem i niewątpliwie zawsze będę patrzeć na to przez pryzmat sukcesu :-) Stworzenie z niczego organizacji takiej jak Fundacja BIODERKO było nie lada wyzwaniem i jest nie lada osiągnięciem. Bez tych wyjątkowych osób - byłoby to niemożliwe. Chcę też podziękować wszystkim, którzy byli z nami przez te prawie 7 lat. Okazywali nam wsparcie, czynnie brali udział w naszych akcjach i projektach, pomagali finansowo, starali się tak jak my tworzyć i dawać z siebie. To zawsze zostanie w mojej pamięci.
Mogłabym pisać długo... ale większość pewnie wie, że zamknięcie organizacji, w którą włożyłam kawał swojego życia i serca jest trudne...
Po prostu dziękuję, dziękuję, że ze mną byliście. Ten czas na zawsze pozostanie w mojej pamięci i będę go cudownie wspominać.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   

Katja, :cry:
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   jak to

Jest mi smuto,chwilę temu się zarejestrowałam i Was wszystkich polubiłam jak rodzinę.
Co MY wszyscy możemy zrobić,jak pomóc
pozdrawiam Ewa
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   

ewiwii, ta decyzja już zapadła, a procedura likwidacji już jest również w toku.
Pomóc możecie jedynie nie zapominając nas i pomagając sobie wzajemnie na forum.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   

F. BIODERKO napisa/a:
Jednocześnie oświadczamy, że stworzone przez Fundatorów internetowe Forum BIODERKO będzie nadal działało niezależnie, skupiało chorych, służyło radą i gromadziło informacje z zakresu rehabilitacji i leczenia szeroko pojętych chorób stawów biodrowych.

Cytat:
Pomóc możecie jedynie nie zapominając nas i pomagając sobie wzajemnie na forum.

Forum było, jest i będzie działać jak dotychczas.
To tu trafiają pacjenci w pierwszej kolejności i tu szukają informacji i pomocy.
To że Fundacja Bioderko jako organizacja przestaje istnieć nie znaczy że nasze Forum Bioderko jest zagrożone, przez lata pracy nad tworzeniem tego miejsca wiemy doskonale jak bardzo jest potrzebne.
Wspólnie nadal będziemy je tworzyć i rozwijać dla nas wszystkich Bioderkowiczów i zainteresowanych biodrowym tematem, cegiełkę do tego może dorzucić każdy z Was, każdy może dzielić się doświadczeniem, wrzucić pomysł na temat, zaproponować i zorganizować spotkanie dla użytkowników Forum.
Nasza Bioderkowa rodzina istnieje nadal i dopóki będą osoby, które zechcą jak dotychczas charytatywnie dawać coś z siebie dla innych to miejsce będzie nadal spełniać swoją misję.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   

Forum zostaje. Troche jednak żal Fundacji
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 08 Maj, 2015   

Zal fundacji i pracy Katji izespołu fundacji ale dzisiejsze czasy sa trudne . wieze ze forum będzie istnieć ze my stali jego sympatyczy forumowice nie dopuscimy do te go aby go nie było będziemy wszpierac słowem czynem potrzebujących ijak i forum. Wieze ze i w tym roku kazdy dołozy swa cegiełke jak trzeba bedzie aby forum byłó zal ze fundacji nie ma ale jestesmy my i mysle i wieze ze bedziemy zawsze jedna wielka rodzina.Pozdrawiam wszystkich forumowiców ciesze sóe ze tu jestem dostałem wsparcie i daje wsparcie....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Romy 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 57
Doczya: 01 Gru 2010
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 09 Maj, 2015   

Dziękuję za to co do tej pory :) i mam nadzieję, że będziemy nadal istnieli na FB chociaż już bez formalnego wsparcia Fundacji.
 
     
Strzyga 
Strzyga
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 54
Doczya: 03 Maj 2015
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Sob 09 Maj, 2015   

Przykro słyszeć, że coś się skończyło, ale i tak gratuluję dziewczyny ogromnego dzieła, jakim jest Forum!!
Cieszę się, że nadal pozostaje i będziemy mogli sobie służyc rada i pomocą.

Dziękuję!
Ola
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

:( :( :(
Poczułem DUUUUŻY SMUTEK...
Jaka SZKODA , że do tego doszło...Tak pożyteczne dzieło...

Dziękuje z całego serca Katji i Wszystkim zaangażowanym w działalność Fundacji,
za całe DOBRO jakie uczyniliście dla wielu ludzi a w tym i dla mnie...

Pociechą jest kontynuacja istnienia Forum, ale jestem zasmucony...:(
Pozdrawiam serdecznie!
Stiv
_________________
Stiv Slon
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Stiv Slon, to miłe co napisałeś. Dziękujemy! Mam nadzieję że nasze wigilijne, wielkanocne i inne fundacyjne spotkania będziesz dobrze wspominał.
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   Może jednak nie skończy sie na wspomnieniach...

Dzięki Pasifloro za odpowiedź !

Może jednak nie skończy sie na wspomnieniach...

Może Forumowicze zechcą się od czasu do czasu spotkać, a przynajmniej te Osoby , które spotykały się dotychczas... ???
Myślę, że wiele od Nas zależy i z taką nadzieją patrzę w przyszłość, wspierając szczególnie wiodącą Ekipę
posługujących na Forum, zarówno skromnymi corocznymi składkami jak i ... modlitwą.

Pozdrawiam cieplutko ! :)
Stiv
_________________
Stiv Slon
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Stiv Slon, konto fundacyjne jest zamknięte więc nie wpłacaj nigdzie pieniędzy. Katja czyli Admin sama obecnie pokrywa pieniądze za to by forum istniało, z własnej kieszeni. Spotkania oczywiście że będą. :)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 11 Sie, 2015   

Były pytania o wpłaty na fundację, która hm...jak wiecie odchodzi w zapomnienie i jest zamykana.
Ale zostaje forum Bioderko. Nadchodzi czas opłacenia domeny www.forumbioderko.pl Jak wiecie Fundacja BIODERKO jest w likwidacji i nie może już za ową domenę płacić. Kto zatem płaci? Ja jako założycielka tego forum - z własnej kieszeni. Jeśli chcecie wesprzeć to miejsce i spowodować by mogło dalej istnieć w sieci - możecie mi pomóc i dorzucić swoja cegiełkę na ten cel. Cegiełka jest dobrowolna a jej wysokość dyktowana Waszymi potrzebami i oceną przydatności tego forum.
Kosz domeny to 122 zł na rok czasu.

Dla zainteresowanych podaję własne dane do konta bankowego (jak już wspomniałam konto fundacji jak i fundacja nie istnieje - forum opłacam indywidualnie).

Katarzyna Zbierska-Talaga
ING Bank 54 10501403 1000 0090 6325 3422
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.