Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Dysplazja - uprzaz Pavlika a brak ruchu nogi
mangie 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Skd: Londyn
Wysany: Wto 28 Kwi, 2015   Dysplazja - uprzaz Pavlika a brak ruchu nogi

Witam,
Nasza coreczka ma 16 tyg I od tygodnia jest w szelkach Pavlika.
przez caly czas placze strasznie, wybudza sie ze snu z krzykiem. Po kilku dniach zauwazylam ze jej lewa nozka ktora ma dysplazje 3 stopnia ( na granicy zwichniecia) nie porusza sie - ruszaja sie tylko paluszki.

lekarz sciagnal szelki na dzien I czekamy na powrot ruchu nozki. Czy ktos z was tego doswiadczyl? Mieszkamy w uk a lekarz niestety nie jest w ogole zai teresowany pacjentem I niechetny podawac jakies szczegoly. Piszcie jesli mieliscie podobne problemy z ruchami nozka. Umieram ze strachu ze to bedzie nieodwracalne :-(
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 29 Kwi, 2015   

mangie, niestety Toja obawa jest uzasadniona. Złe prowadzone dziecko w dzieciństwie = problemy jego na całe życie. Ja w wieku 35 lat miałam 2 endoprotezy. Kto przyczynił się? Lekarze, rodzice.... i po części ja sama.
Koniecznie zmień ortopedę. Zapraszamy do Polski do Otwocka do prof Czubaka (wg mnie najlepszy dla małych bioderkowych szkrabów) lub do innych ośrodków w Polsce, gdzie na pewno zainteresowanie jest zdecydowanie większe.
 
     
mangie 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Skd: Londyn
Wysany: Sro 29 Kwi, 2015   

Bylismy u innego ortopedy ktory stwierdzil ze to zesztywnienie spowodowane jest zbyt mocnym naciagnieciem pasow pavlika.

Wczoraj mala byla bez pasow aby w nozce wrocil ruch. Zaczela ruszac ale mniej niz prawa. Dzisiaj zalozylismy pasy duzo luzniej, niestety mala placze, krzyczy i ciezko ja uspokoic. Dzieje sie dokladnie to samo jak przy poprzednim zalozeniu.

Dzwonilismy do ortopedy i doktor stwierdzil ze mala sie buntuje, ze musi byc jej niewygodnie.

Jak wasze dzieciaczki reagowaly na pasy?
 
     
mangie 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Skd: Londyn
Wysany: Pi 01 Maj, 2015   Dzieciecy ortopeda - Krakow

Witam serdecznie,

poszukuje ortopedy dzieciecego. Nasza corcia (16 tyg) ma zwichniecie lewego stawu biodrowego (pierwszego stopnia).

Bedziemy w PL w maju i poszukuje lekarza w okolicach Krakowa.

Bylabym wdzieczna za polecenie dobrego ortopedy i kontaktu do niego.

Sciskam bioderkowiczow.

Edit:
Witam,

chcialabym zapytac rodzicow bioderkowiczow - niemowlat ktore nosili pasy Pavilka o to jak wasze maluszki zareagowaly na pasy? Czy duzo plakaly, byly niespokojne? Czy mialy one wplyw na sen dziecka?Wasze maluszki spaly na pleckach czy brzuszku?

Jak nosiliscie takie maluszki? Jak o nie dbaliscie? w kwesti ifotelika samochodowego i wozka, w jaki sposob je woziliscie? Czy mozna zabierac takie maluszki na dlugie wyprawy samochodowe?

Kieruje moje pytanie poniewaz niestety nie udalo mi sie otrzymac odpowiedzi od ortopedow u ktorych bylismy. Bede wdzieczna za kazde wasze porady i chetnie poczytam jak wy sobie radziliscie z codziennymi sprawami.

Pozdrawiam
magda
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Sob 02 Maj, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.