Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Podwieszki, zwane także UGULEM, wczoraj dziś i jutro
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Pi 07 Pa, 2011   

Wendy napisa/a:
"se machajta"

:mrgreen:

ja zrezygnowałem z reha gdzie zaproponowali mi podwieszki, czy dobrze nie wiem... Przecież takie ćwiczenia nie polegają na swobodnym machaniu, można założyć bloczek i ciężarki. Pamiętam jak dziś jak pan Jakub z Orthosu kazał ćwiczyć odwodzenie, na podwieszkach było by wygodnie, oczywiście z odpowiednio dobranym ciężarkiem.


a jeżeli chodzi o rehabilitację, porównując do innych krajów Europy, to na którym miejscu sie klasuje nasz kraj????
pozdrawiam
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 07 Pa, 2011   

I trafiłaś w sedno Wendy ułamek terapi a nie terapia oparta tylko i wyłącznie na podwieszkach. Dam taki przykład pracuje w zakładzie gdzie jest rehabilitantka i rehabilitacja. I zgadnij na czym ta rehabilitacja polega na większości pracowników domyślasz się nie obgaduje rehabilitantki bo ma 15 minut na każdego lubię ją i współpracujemy ale o rehabilitacji funkcjonalnej dowiedziała się w większości ode mnie, bo na studiach mieli tylko jakieś wzmianki i nie chciała mnie prowadzić dopuki nie znalazłam Pana Piotra i to on zlecił mi ćwiczenia i nie robimy więc niczego czego mój terapeuta nie zleci o mojej operacji ma znikome pojecie fachowe tyle co wie na ten temat dowiedziała się ode mnie do dzisiaj jej się Ganz z Endo myli czasami ;-) . Mój terapeuta ma do niej zaufanie bo sie znają więc w zakładzie ćwiczę tylko to co zlecił mój terapeuta o całości przebiegu rehabilitacji decyduje Pan Piotr. Ja mam to szczęście

A konkluzja mojej wypowiedzi Wendy jest taka mam znajomą która była w Niemczech zwiedzała zakłady dla niepełnosprawnych i placówki medyczne i jak to tam wygląda a u nas to porównania nie ma tam niepełnosprawny nawet nie musi sie specjalnie starać o fachową opiekę medyczną czy fizjoterapeutyczną bo ma ją zapewnioną a u nas jest tak że jak pacjent sam się nie dowie to można mu kit wciskać.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 07 Pa, 2011   

W opiece państwowej czy prywatnej? To bardzo trudne pytanie, a ja nie jestem osobą kompetentną w tej kwestii by na nie odpowiadać. Myślę że w polskiej rehabilitacji nie brakuje osób mądrych, natomiast brakuje ustawy o tym zawodzie, bo jako grupa zawodowa nie istniejemy, brakuje jednolitego systemu opisywania przypadków i postępów w toku rehabilitacji (teoretycznie jest tzw ICF ale niewielu go stosuje), brakuje pieniędzy w sektorze państwowym..., a przede wszystkim brakuje uprawnień dla nas rehabilitantów, ponieważ o każde prześwietlenie, USG czy inne badanie musimy prosić się lekarzy.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Pi 07 Pa, 2011   

Bonia napisa/a:
bo na studiach mieli tylko jakieś wzmiank

powtarzałem to wielu osobom, że studia nie mają tylko uczyć, mają kierować do samokształcenia, jakby ludzie nie byli kreatywni- nie było by postępu technicznego, medycznego itd. Ktoś kiedyś jako pierwszy przeszczepił serce, a przecież nie miał instrukcji :D

według mnie Twoja była pani rehabilitantka miała wszysto i wszystkich w nosie, może dzięki temu że naświetliłaś jej nieco temat, zrobi jej sie wstyd i zacznie się barć do roboty.
pozdrawiam
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 07 Pa, 2011   

Wendy ja cały czas pisze o Państwowej opiece medycznej u nas bo w innych krajach inaczej to wygląda tam fizjoterapeuta prywatny czy opłacany z Państwa tak jak w Niemczech rehabilitacje funkcjonalną ma w małym Palcu. i ćwiczenia są dla pacjenta dostosowywane a nie pacjent dostosowywany do ćwiczeń Ja do Pana Piotra jezdzę prywatnie i nie załuje tych pieniędzy. Z naszą rehabilitantką w zakładzie ćwiczę w ramach Państwowej opieki co do jednego jestem jej bardzo wdzięczna bo sporo czasu mi poświęca. Ale gdyby nie to że Pan Piotr zleca mi ćwiczenia to wątpie że sama by się odważyła cokolwiek że mną zrobić. Zresztą opisałam to w mojej histori.


Krzysiu ta Pani nie jest i nie była moja rehabilitantką moim rehabilitantem jest Pan Piotr jak pisze nie ćwiczymy w zakładzie niczego czego nie mam zleconego od Pana Piotra.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 03 Lip, 2020   

A myśmy z mężem już się zastanawiali nad podwieszką, to odwodzenie bierne nogi do 45 stopni zadane przez rehabilitantke w Otwocku 50 razy rano i wieczorem aż prosi się o podwieszkę...no cóż nie ma to nie ma, ale byłoby łatwiej z podwieszką ! Komu? Mężowi, a mi obojętne. Tak by szmata machał, a tak musi moja nogę dźwigać.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.