Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza a osteoporoza
Jagoda48 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 08 Mar 2015
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   

Może już gdzieś pisano o tym a ja nie doczytałam.
Temat - endoproteza a osteoporoza. Dowiedziałam się , że mam osteoporozę pięć miesięcy po wstawieniu endoprotezy. Operacja była koniecznością po złamaniu, wszystko potoczyło się szybko bez jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań.
Moja proteza nie jest klejona, więc musiałam swoje odczekać aby obrosła.
Teraz leczę się u endokrynologa, jestem ciekawa jak wygląda taka sytuacja u innych, na co uważać.
 
     
wiernika 
wiernika
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 12 Mar 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 12 Mar, 2015   

A czy osteoporoza to nie robi się przez niedobór witaminy D? Ja niestety zaczęłam ja podawać Vita D jak dziecku pociła się główka, a lekarz mi mówił , zebym podawała. Mam nadzieje, że szybko nadrobi braki.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 12 Mar, 2015   

wiernika napisa/a:
A czy osteoporoza to nie robi się przez niedobór witaminy D?
Czasami "się robi" tyle tylko że natychmiast trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: z jakiego powodu powstały niedobory tej witaminy.
Osteoporoza bardzo często jest związana z nieprawidłowym odżywianiem. Takie produkty jak: mięso, wędliny, sery, produkty zbożowe, słodycze, słodkie napoje gazowane, kawa, czarna herbata, alkohol zaburzają równowagę kwasowo-zasadową wnętrza komórkowego. Aby je zalkalizować z kośca odciągane jest wapno. Efektem końcowym tego procesu jest właśnie osteoporoza. Zajrzyj do książki: "Zakwaszenie. Nieznana przyczyna wielu chorób" - Norbert Treutwein

Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
Jagoda48 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 08 Mar 2015
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sob 14 Mar, 2015   

Endokrynolog powiedział, że trochę za wcześnie na osteoporozę. Zlecił badanie krwi + elektrolity, poziom hormonów, usg tarczycy- wszystko okazało się w normie. Przepisał mi lek Osagrand -1 tb. na miesiąc ( na razie 3 tb.), witaminę D 1000 j.m. , wapno z wit.D.
Trochę dużo tej wit.D, na moje wątpliwości lekarz pokazał mi tabelkę , gdzie 2000j.m. na dobę niczemu nie szkodzi, przyznam ,że mnie to zaskoczyło, bo pamiętam przed laty, wit.D byla podawana w mniejszych ilościach. Mam ją brać nawet w okresie letnim, chodzi o dni słoneczne.
Zlecił mi również poziom wapnia w moczu z dobowej zbiórki moczu, jeszcze tego nie zrobiłam.
Bardzo się bałam, kiedy miałam odrzucić kule i obciążać operowaną nogę, bałam czy kość wytrzyma, nie ważę dużo więc w tym cała nadzieja.
 
     
Jagoda48 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 08 Mar 2015
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sob 14 Mar, 2015   

Fizkom- dziękuję za informację o książce, kupię i przeczytam. Brałam pod uwagę, że może coś nie tak z moim odżywianiem, ale sądziłam, że skoro jem wszystko, to chyba mi niczego nie brakuje w organiźmie.
Osteoporoza powstaje latami, więc zapracowałam na nią w jakiś sposób, moje niskie BMI tez zrobiło swoje.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 14 Mar, 2015   

Jagoda48 napisa/a:
skoro jem wszystko

Je się wszystko ale to nie znaczy że je się to co trzeba i ile czego potrzeba.
Od dziecka przejmujemy nawyki z domu rodzinnego jak i pod wpływem środowiska a to wcale się nie równa zdrowemu świadomemu odżywianiu.
Na szczęście w każdej chwili można rozpocząć zmiany, które dość szybko dają pozytywne odczuwalne efekty :)
Może zainteresuje Cię ten temat w dz. ogólnym.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jagoda48 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 08 Mar 2015
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sro 18 Mar, 2015   

AgaW
masz rację, prawidłowe odżywianie jest bardzo wazne, bo wszystkie błędy dadzą kiedyś o sobie znać, dzięki za link.

Mam pytanie do Pań "bioderkowiczek"- czy badałyście swoje kości w kierunku osteoporozy?
Ja zrobilam to badanie tak przy okazji, byla w naszym mieście "akcja", tzn. bezpłatne badania przesiewowe dla pań w określonym wieku, więc poszłam z koleżanką.
Gdyby nie to pewnie nie zainteresowala bym się tym tematem.
Myślę, że stan kości przy endoprotezie jest bardzo wazny, bo jak ktoś już tu wcześniej napisał, endoproteza jest w stanie wytrzymać wiele, a nasze kości?
U kobiet dodatkowo dochodzi menopauza i związane z nią potencjalne spustoszenie w tkance kostnej.
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Sro 18 Mar, 2015   

Za miesiac mam wymiane drugiego biodra.... Idac na wizyte do mojego chirurga zrobilam badanie w kierunku osteoporozy. Pokazalam (badanie na szczescie w normie wieku); chirurg raczej sie nim nie entuzjazmowal, ale spojrzal i zaaprobowal moja inicjatywe. Zrobilam prywatnie, glownie dla wlasnej ciekawosci; jestem juz po 60-tce, wiec tym bardziej trzeba sie kontrolowac.
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

Jagoda48,
Witaj
Pół roku temu zrobiłam sobie badania na osteoporoze i wyszło ,że ją posiadam dostałam proszki i witaminę D ,jestem pod stałą kontrolą.Przejmuje raz w miesiącu tego samego dnia i 1godzinę spaceruję ,nie można się schylać,ani leżeć .Następne badania mam za rok .Całodobową zbiórkę moczu też już przerabiałam .Tak to jest ,że nasze kości też się starzeją pozdrawiam Ewa
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
GRZEGORZ1975 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 20 Gru 2014
Posty: 2
Skd: Jarocin
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

Witam wszystkich zainteresowanych, z tego co widzę w główniej mierze mowa jest o osteoporozie. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne jest wieloletnie zakwaszenie organizmu, dlatego przede wszystkim trzeba doprowadzić do równowagi kwasowo-zasadowej. Jeśli organizm jest zakwaszony aby to zrównoważyć pobiera substancje zasadowe właśnie z kości i stąd się bierze osteoporoza. Jeśli chodzi endoprotezy, to jest problem z kolei wytartej mazi stawowej w stawie biodrowym. Okazuje się, że dzisiaj są już metody które doprowadzają do odbudowy mazi stawowej. Choć medycznie jest to niewytłumaczalna rzecz tak się dzieje i jest na to już wiele przykładów. Mam nadzieję, że choć w minimalnym stopniu pomogłem. Pozdrawiam serdecznie :-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

GRZEGORZ1975 napisa/a:
Mam nadzieję, że choć w minimalnym stopniu pomogłem

Tak, myślę że pomogłeś potwierdzając rolę odżywiania (o której wyżej wspomniałam) w procesie normowania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Myślę że Twój głos będzie kolejnym argumentem za tym aby pojąć skuteczną eliminację przyczyny u źródła. Dzięki za wypowiedź :)
Temat o odżywianiu dziś uzupełniłam o inspirujące do zmian w żywieniu linki do artykułów.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jagoda48 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 08 Mar 2015
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Wto 24 Mar, 2015   

Boubi
Życzę Ci aby wszystko poszło dobrze z drugim bioderkiem.
Piszesz, że zrobiłaś badanie na osteoporozę z ciekawości, szkoda, że lekarze o tym nie przypominają.
Przynajmniej mi lekarz nie zasugerował, abym sprawdziła stan kości. Teraz masz spokojną głowę w tym temacie.

Ewiwii
Czy w całodobowej zbiórce moczu coś Ci wyszło? bo tam chodzi głównie o ucieczkę wapnia do moczu.

Czytam i czytam o odzywianiu, dziękuję za link.
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 26 Mar, 2015   

Jagoda48,
Witaj
Miałam niedawno robione badania i nieźle wyszło ,proszki biorę ,pani doktor powiedziała ,że mam ograniczyć nabiał
pozdrawiam Ewa
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
wiernika 
wiernika
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 12 Mar 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 01 Kwi, 2015   

Fizkom napisa/a:
wiernika napisa/a:
A czy osteoporoza to nie robi się przez niedobór witaminy D?
Czasami "się robi" tyle tylko że natychmiast trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: z jakiego powodu powstały niedobory tej witaminy.
Osteoporoza bardzo często jest związana z nieprawidłowym odżywianiem. Takie produkty jak: mięso, wędliny, sery, produkty zbożowe, słodycze, słodkie napoje gazowane, kawa, czarna herbata, alkohol zaburzają równowagę kwasowo-zasadową wnętrza komórkowego. Aby je zalkalizować z kośca odciągane jest wapno. Efektem końcowym tego procesu jest właśnie osteoporoza. Zajrzyj do książki: "Zakwaszenie. Nieznana przyczyna wielu chorób" - Norbert Treutwein

Fizkom


No tak, a dziecku to najbardziej krzywica?
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 10 Kwi, 2015   informacja

Mam informację

w Warszawie w Mokotowskim Centrum Osteoporozy
ul.Puławska 120/124
w dniu 25/04/2015 (sobota)
można zrobić badanie densytometryczne
wraz z konsultacja lekarską
w promocyjnej cenie 35 zł

Ja już się zapisałam ,
na NFZ mam termin kwiecień 2016
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.